پوشش نانو آجر نما چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

تکنولوژی پوشش نانو آجر یکی از جدیدترین روش هایی است که برای بهینه سازی مواد به خصوص آجر در جلوگیری از هدر رفت انرژی و بالا بردن بازدهی آن مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن پوشش نانو برای آجر خاصیتی آبگیریزی را فراهم می کند که باعث می شود تا عمر آجرها افزایش یافته و شوره نزنند.

از آنجایی که عملکرد این فناوری در آجر بسیار فوق العاده بوده است آجر آنلاین (مرجع فروش انواع آجر نما و بنا در سرار کشور) در صدد این بر آمد تا اطلاعاتی جامع از نانو پوشش آجری دهد. بنابراین ادامه این مطلب جذاب را از دست ندهید.

پوشش نانو آجر چیست؟

پوشش نانو آجر نما نوعی فناوری جدید به صورت محلول است که بر روی سطح آجرها پاشیده می شود. محلول نانو بین درزهای آجر نفوذ می کند و لایه ای پوششی نازک را ایجاد می کند که باعث جلوگیری از نفوذ آب و شوره زدن آجر می شود.

تنها این عمل ساده باعث می شود تا عمر آجر در حالت عادی آن بسیار افزایش یابد و مانند لایه ای پوششی از هر نوعی آسیبی از آجر محافظت کند.

نانو پوشش آجر
پوشش نانو رزین آجر نما

پوشش نانو برای آجر خاصیت های دیگه ای هم دارد؟ کاربرد دقیق آن چیست؟ در ادامه بهتر با این محصول فناورانه بیشتر آشنا خواهید شد.

کاربرد پوشش نانو آجر نما

امروزه استفاده از انواع آجر نما سنتی، نسوز، هلندی و… در نماهای خارجی و داخلی ساختمان بسیار محبوب شده است. اما یکی از اصلی ترین دغدغه هایی که افراد برای استفاده از آجر نما دارند، شوره زدن، آسیب پذیری در برابر باران و مناطق رطوبتی و جذب آلودگی است.

به خصوص استفاده از آجر سنتی که شوره می زند. البته توجه داشته باشید شوره ای که در آجر نما سنتی ظاهر می شود، معمولا به دلیل ملات آن است که دارای کلر می باشد. کیفیت این آجرها در آجر آنلاین تضمین شده است.


دسترسی به قیمت آجر سنتی در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه:


به جرئت می توان گفت که با پوشش نانو برای آجر نما دیگر جای هیچ نگرانی باقی نمی ماند. به طور کلی دو تا از اصلی ترین کاربردهای پوشش نانو برای آجر موارد زیر است:

 • بالا بردن بازده و کیفیت انواع آجر
 • آبگریز کردن آجر

بالا بردن بازده و بهبود کیفیت آجر

آجر به دلیل وجود خلل و فرج هایی که دارد بسیار راحتتر از سایر مصالح نما، آلودگی را به خود جذب می کند. این امر باعث می شود تا انواع قارچ ها و کپک ها در میان ذرات آن رشد نمایند و در مدت زمان کمتری نیاز به نظافت داشته باشد.

استفاده از پوشش نانو آجر نما به علت ساختارهای منظم مولکولی که دارد، همه ذرات و خلل و فرج های آجر را پر می کند و مانند لایه ای از سپر حفاظتی از آجرها در برابر آلودگی ها و کثیفی ها محافظت می کند. همچنین بهترین نانو آجر مانع از رشد قارچ ها و کپک ها نیز می شود.

آبگریز کردن آجر

آجرها به دلیل ساختاری که دارند پس از تماس با آب، مدتی بعد شوره می زنند. حتی با کیفیت ترین آجرها هم که بیان می شود ضد شوره هستند نیز پس از نصب، روی سطح آن سفیدک هایی ظاهر می شود.

اصلی ترین دلیل شوره زدن آجر، نمک موجود در ملات آن است که پس از نصب و تبخیر آب ها، نمک موجود به سطح آجر می آید و باعث این شوره ها می شود.


دسترسی به قیمت محلول نانو آجر در تاریخ روز تنها با کلیک روی دکمه زیر:


پوشش نانو برای آجر
پوشش نانو آجر نما

با پوشش نانو آجر نما این مشکل به راحتی حل می شود. به این صورت که نانو پوشش پس از ورود به حفره های آجر مانع از هر گونه ذرات دیگر مانند آب به آن می شود. درصورت تماس آب و یا قطرات باران با پوشش نانو ضد آب آجر، به سرعت از سطح آجر غلتانده می شوند.

مزایای استفاده از پوشش نانو برای آجر

پوشش نانو آجر نما با توجه به اینکه نگهداری از آجر را در نما بسیار آسان کرده است، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده. ویژگی ها ومزایایی که در نانو پوشش است را می توان در لیست زیر مطالعه نمود:

 • مانع از تغییر رنگ آجر
 • مانع از یخ زدگی و پوسته پوسته شدن آجر
 • مقاومت در برابر موادی همچون روغن، نمک و…
 • کاهش هزینه های نگهداری و پاکیزگی
 • مقاوم در برابر اشعه های خورشید
 • افزایش عمر آجر
 • مانع رشد و پیدایش جلبک، قارچ و…
 • مانع از هرگونه یادگاری نوشتن بر روی آجر
 • بالا بردن کیفیت آجر بدون تغییر در ساختار و ویژگی های آن

جمع بندی

استفاده از پوشش نانو آجر نما یکی از جدیدترین فناوری هایی است که در حوزه صنعت آجر وجود دارد. آجر با پوشش نما از جذاب ترین فناوری هایی است که باعث بهینه سازی بسیار در صنعت ساختمان و محیط زیست شده است.

سوالات متداول

پوشش نانو برای چه آجرهایی مناسب است؟

✅ از پوشش نانو می توان برای هر نوع آجر نما از جمله سنتی، نسوز، پلاک نما و… استفاده کرد.

نانو پوشش چه کاربردهایی برای آجر دارد؟

✅ آجر با پوشش نانو آبگریز می شود و شوره نمی زند. همچنین کیفیت و عمر آجر با پوشش نانو افزایش می یابد.

قیمت پوشش نانو آجر نما چقدر می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.