آجر نانو و ۸ مزیت اصلی آن را بشناسید!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر نانو یکی از بیشمار دست آوردهای تکنولوژی نانو می باشد که آجری ضد آب با خاصیت آبگریزی ۱۰۰% می باشد.

آجر نما یا آجر کف فرش‌ اکثراً مقداری جذب آب دارد. همین جذب آب باعث جذب کثیفی و کم شدن عمر آجر و شوره زدن و دردسرهای دیگری می‌شود. در ادامه این مطلب از آجر آنلاین می توانید اطلاعات بیشتری از نانو اجری را مطالعه نمایید.

آجر نانو چیست؟

نانو آجر نما همان آجریست که در نما و کف ساختمان و در داخل منزل استفاده می‌شود. تنها تفاوت آنها با آجرهای معمولی این است که سطح آن‌ها خاصیت آبگریزی دارد و خاصیت جذب‌شان از بین رفته است. ولی در عین حال به صورت اصطلاحی منفذ‌های آجر نانو برای تنفس باز است.

ضد آب بودن آجر نانو
سطح آجر نانو خاصیت آبگریزی دارد.

۸ فایده آجر نانو

اگر شما همراهان گرامی قصد دارید از آجر ساختمانی نانو استفاده کنید، حتماً این بخش را به صورت دقیق مطالعه نمایید، چرا که متوجه خواهید شد استفاده از نانو برای آجر نما نوعی سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌رود. در زیر به مهم ترین فواید آن اشاره کرده‌ایم:

  1. خاصیت آب گریزی فراوان؛
  2. شوره نزدن در زمان اجرای آجر نانو؛
  3. جلوگیری از کثیفی سطح به علت بارش باران‌های فصلی و…؛
  4. بسته نشدن تنفس آجر در مقایسه با روش رزین؛
  5. شسته شدن سطح در هنگام بارندگی؛
  6. زنده شدن رنگ آجر؛
  7. زیبایی مداوم؛
  8. قیمت نانو آجر نما به نسبت مزایا و کارکردهایی که دارد، به صرفه می باشد.

نمای آجری طرفداران زیادی دارد، اما به دلیل مشکل شوره زدن، بسیاری از افراد نسبت به آجرنما کردن ساختمان خود مردد می شوند. توصیه ما به این افراد استفاده از آجر نانو یا بکارگیری راه های برطرف کردن شوره آجر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید اینجا کلیک کنید.

فواید آجر نانو
نانو آجرنما هرگز شوره نمی زند.

کاربردهای نانو در آجر سنتی

از جمله کاربردهای تکنولوژی نانو در مصالح ساختمانی، می توان به نانو برای آجر نما و نمای سنگ های آهکی، گرانیتی، مرمری، کاشی های سقف و… اشاره کرد.

این محصول همچنین قابلیت اجرا شدن بر روی انواع آجرها در نماهای سنتی از جمله آجر سنتی، قزاقی، سنتی نما، نسوز و… را نیز دارد. قیمت نانو آجر نما با توجه به نوع آجری که انتخاب می کنید، متفاوت می باشد.

جمع بندی:

❓ قیمت نانو آجر نما چقدر است؟

✔ قیمت آجر نانو با توجه به جنس آجری که انتخاب می کنید متفاوت است و قیمت مشخصی ندارد.

❓ نانو برای آجر نما چه فوایدی دارد؟

✔ آجر نانو نما فواید بسیاری از جمله ضد آب بودن و شوره نزدن دارد و به علت اب گریز بودنش سطح آن کثیف نمی ود. این آجر فواید بسیار دیگری نیز دارد که با مطالعه کامل این صفحه می تونید با آنها بیشتر آشنا شوید.

❓ آجر نانو چه کاربردهایی دارد؟

✔ نانو قابلیت بسیاری جهت استفاده برای جنس های مختلف آجر از جمله آجر نسوز، سنتی و… دارد. از این رو بر روی هر آجری که قصد استفاده از آن را در بنای خود دارید، می توانید از نوع نانویی آن استفاده کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.