با ۵ مدل از انواع سقف جدید ساختمانی آشنا شوید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

انواع سقف جدید ساختمانی ساخته شده با استفاده از مصالح ساختمانی پیشرفته و شیوه های جدید ساخت و ساز، نقش مهمی را در مقاوم سازی سازه های امروزی و افزایش سرعت اجرای پروژه ها ایفا می کنند.

در ادامه این مطلب از آجر آنلاین با توضیحات و اطلاعات بیشتری از جدیدترین سقف های فلزی ساختمانی و مزایای این سقف ها و انواع آن ها صحبت خواهیم کرد.

انواع سقف جدید ساختمانی
سقف جدید ساختمانی نقش مهمی در استحکام و مقاومت بنا دارد.

انواع سقف ساختمان جدید و سنتی چه نوع سقفی است؟

در ساختمان هایی با بیش از یک طبقه، سقف ها نقش کف طبقه بالاتر را دارند و از این جهت باید از استحکام لازم برخوردار باشند. از طرفی سقف فوق سبک نیز با توجه به بحث سبک‌سازی ساختمان در برابر زلزله بسیار اهمیت دارد.

توجه: علاقه مندان به سبک های سنتی در سقف ها از جمله سقف های طاق ضربی، قوسی و… می توانند با محصولات آجر سنتی نما، ایده های خود را عملی کنند. جهت مشاهده نمونه پروژه های آجر خشتی سنتی، به صفحه محصولات این وبسایت مراجعه نمایید.

انواع سقف جدید ساختمانی در حال حاضر با توجه به این استانداردها ساخته و تولید می شوند که در ادامه با انواع آن ها آشنا می شوید.

سقف های جدید در ساختمان
انواع سقف جدید ساختمانی در برابر زلزله نیز مقاوم هستند.

سقف جدید بتنی

سقف دال بتنی یکی از جدیدترین و کاربردی ترین انواع سقف جدید بتنی در صنعت ساختمان سازی می باشد. یکی از مزیت هایی که این سقف دارد مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله می باشد. همچنین ضخامت این سقف در ساختمان هایی با مساحت های زیاد با توجه به طبقات و میزان مقاومت آن متغییر می باشد.

از انواع سقف های جدید بتنی امروزه برای استحکام سازی بیشتر ساختمان ها بسیار استفاده می کنند. به طور مثال در سقف تیرچه بلوک یا کوبیاکس و یا وافل برای استحکام سازی بیشتر ساختمان ها از پوشش بتن و یا به صورت دال استفاده می کنند.

سقف جدید بتنی
سقف دال بتنی بسیار مستحکم در برابر زلزله

سقف جدید ساختمانی تیرچه بلوک

تیرچه های جدید سقف ساختمان از بلوک‌های فوق سبک و پوشش بتن ساخته می‌شود؛ همین مسئله به سبک بودن و مستحکم بودن آن می‌افزاید. سقف های تیرچه بلوکی از تیرچه، بلوک پرکننده آکاستیو و آرماتور حرارتی و تقویتی و نهایتاً بتن تشکیل شده اند.

در این نوع سقف جدید ساختمان می‌توان به جای استفاده از بلوک آکاستیو از قالب استفاده کرد و بعد از خشک شدن بتن، قالب را برداشت تا از فضای خالی سقف برای عبور دادن تاسیسات مثل سیم‌کشی و لوله‌کشی‌ها استفاده کرد.

تیرچه جدید سقف ساختمان
سقف ساختمانی تیرچه بلوک از بلوک های فوق العاده سبکی تشکیل شده است.

سقف فلزی جدید (کامپوزیتی)

یکی از انواع سقف فلزی جدید، سقف کامپوزیتی می باشد. این سقف در ساختمان‌هایی با اسکلت فلزی اجرا می‌شوند. در این نوع سقف‌ها امکان بتن‌ریزی هم زمان چند سقف وجود دارد. در این نوع از سقف‌های جدید در ساختمان از لانه زنبوری یا پروفیل، آرماتور حرارتی و بتن استفاده می‌شود.

این سقف ها خود در انواع سقف های کاذب، ساده و عرشه فولادی دسته بندی می شوند.

سقف ساختمانی جدید کامپوزیتی

سقف ساختمان جدید عرشه فولادی

این نوع سقف که نسبتاً جدیدتر است به علت سرعت عمل در اجرا شدن، بسیار مورد استقبال ساختمان‌سازان امروز قرار گرفته است. سقف جدید ساختمانی عرشه فولادی را تیرهای فرعی، گل میخ، ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای، بتن و آرماتور حرارتی تشکیل می دهند.

سقف جدید ساختمان عرشه فولادی
سقف های عرشه فولادی با سرعت بالایی اجرا می شوند.

سقف جدید ساختمانی کوبیاس

انواع سقفهای جدید ساختمانی کوبیاس مانند سقف های تیرچه بلوک از یه حایل برای جلوگیری از ورود بتن به قسمت‌هایی که لازم نیست استفاده می کند. این حایل ها توپی‌هایی هستند از جنس پلی اتیلن. زمان بر بودن و هزینه بر بودن این نوع سقف باعث شده که طرفداران زیادی پیدا نکنند.

سقف های جدید ساختمانی کوبیاس
سقف های کوبیاس بسیار هزینه بر و زمان بر می باشند.

با رعایت این نکات دیگر نیازی به تعمیر سقف ندارید

  • بررسی سقف به صورت فصلی به خصوص در فصل های زمستان و بهار
  • پاکسازی سقف از چوب، زباله، قارچ و جلبک
  • جلوگیری از جمع شدن آب در ناودان
  • زدودن به موقع رطوبت از سقف
  • جلوگیری از تجمع برف در زمستان بر روی سقف
  • عایق بندی مناسب
  • بررسی و جلوگیری از زنگ زدن سقف فلزی جدید
جمع بندی

استفاده از سقف های بتنی جدید چه مزیت هایی دارد؟

از جمله مزیت های این سقف مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله می باشد. همچنین ضخامت این سقف در ساختمان هایی با مساحت های زیاد با توجه به طبقات و میزان مقاومت آن متغییر می باشد.

سقف تیرچه بلوک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سقف های تیرچه بلوکی از تیرچه، بلوک پرکننده آکاستیو و آرماتور حرارتی و تقویتی و نهایتاً بتن تشکیل شده اند.

انواع سقف جدید ساختمانی در صنعت ساختمان سازی چه سقف هایی می باشد؟

سقف هایی همچون تیرچه بلوک، عرشه فولادی، کوبیاس، کامپوزیتی و دال بتنی از جدیدترین سقف های ساختمانی می باشد.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.