پرداخت آنلاین

با 5 مدل سقف ساختمانی جدید آشنا شوید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

انواع سقف جدید ساختمانی ساخته شده با استفاده از مصالح ساختمانی پیشرفته و شیوه های جدید ساخت و ساز، نقش مهمی را در مقاوم سازی سازه های امروزی و افزایش سرعت اجرای پروژه ها ایفا می کنند.

در ادامه این مطلب از آجر آنلاین با توضیحات و اطلاعات بیشتری، مزایای این سقف ها و انواع آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

انواع سقف جدید ساختمانی
سقف جدید ساختمانی نقش مهمی در استحکام و مقاومت بنا دارد.

سقف جدید ساختمانی چه نوع سقفی است؟

در ساختمان هایی با بیش از یک طبقه، سقف ها نقش کف طبقه بالاتر را دارند و از این جهت باید از استحکام لازم برخوردار باشند. از طرفی سبکی سقف نیز با توجه به بحث سبک‌سازی ساختمان در برابر زلزله بسیار اهمیت دارد.

انواع سقف های جدید ساختمانی در حال حاضر با توجه به این استاندارد ها ساخته و تولید می شوند که در ادامه با انواع آن ها آشنا می شوید.

سقف های جدید در ساختمان
انواع سقف جدید ساختمانی در برابر زلزله نیز مقاوم هستند.

سقف جدید ساختمانی تیرچه بلوک

تیرچه جدید سقف ساختمان از بلوک‌های فوق سبک و پوشش بتن ساخته می‌شود؛ همین مسئله به سبک بودن و مستحکم بودن آن می‌افزاید. سقف های تیرچه بلوکی از تیرچه، بلوک پرکننده آکاستیو و آرماتور حرارتی و تقویتی و نهایتاً بتن تشکیل شده اند.

در این نوع سقف جدید ساختمانی می‌توان به جای استفاده از بلوک آکاستیو از قالب استفاده کرد و بعد از خشک شدن بتن، قالب را برداشت تا از فضای خالی سقف برای عبور دادن تاسیسات مثل سیم‌کشی و لوله‌کشی‌ها استفاده کرد.

تیرچه جدید سقف ساختمان
سقف ساختمانی تیرچه بلوک از بلوک های فوق العاده سبکی تشکیل شده است.

توجه: علاقه مندان به سبک های سنتی در سقف ها از جمله سقف های طاق ضربی، قوسی و… می توانند با محصولات آجر سنتی نما، ایده های خود را عملی کنند. جهت مشاهده نمونه پروژه های آجر خشتی سنتی، به صفحه محصولات این وبسایت مراجعه نمایید.

سقف عرشه فولادی

این نوع سقف که نسبتاً جدیدتر است به علت سرعت عمل در اجرا شدن، بسیار مورد استقبال ساختمان‌سازان امروز قرار گرفته است. سقف جدید ساختمانی عرشه فولادی را تیرهای فرعی، گل میخ، ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای، بتن و آرماتور حرارتی تشکیل می دهند.

سقف جدید ساختمان عرشه فولادی
سقف های عرشه فولادی با سرعت بالایی اجرا می شوند.

سقف جدید ساختمانی کوبیاس

سقف‌های جدید ساختمانی کوبیاس مانند سقف‌های تیرچه بلوک از یه حایل برای جلوگیری از ورود بتن به قسمت‌هایی که لازم نیست استفاده می کند. این حایل ها توپی‌هایی هستند از جنس پلی اتیلن. زمان بر بودن و هزینه بر بودن این نوع سقف باعث شده که طرفداران زیادی پیدا نکنند.

سقف های جدید ساختمانی کوبیاس
سقف های کوبیاس هزینه زیادی می برند.

سقف کامپوزیتی

این سقف در ساختمان‌هایی با اسکلت فلزی اجرا می‌شوند. در این نوع سقف‌ها امکان بتن‌ریزی هم زمان چند سقف وجود دارد. در این نوع از سقف‌های جدید در ساختمان از لانه زنبوری یا پروفیل، آرماتور حرارتی و بتن استفاده می‌شود.

این سقف ها خود در انواع سقف های کاذب، ساده و عرشه فولادی دسته بندی می شوند.

سقف ساختمانی جدید کامپوزیتی
سقف های کامپوزیتی با اسکلت فلزی اجرا می شوند.

سقف دال بتنی 

این سقف جدید ساختمانی به کندی اجرا می‌شود و هزینه و وزن بیشتری نسبت به دیگر انواع سقف دارد. لذا چندان مورد توجه مهندسان ساختمان‌سازی نیست. البته در ساختمان‌های مهم مانند نیروگاه و مراکز مهم صنعتی، از سقف دال بتنی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *