پرداخت آنلاین

آجر متخلخل | روشی نوین برای سبک کردن سازه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر متخلخل یکی از مصالحی است که می‌تواند کمک بسیاری در سبک سازی سازه بکند. از آنجا که بیشتر وزن ساختمان را آجرهای دیوارها تشکیل می‌‌دهند، متخصصان تصمیم به کشف فرمول ساخت آجری سبک با تمامی ویژگی های آجر ساختمان سازی گرفتند.

در این مقاله می‌‌خواهیم در مورد آجرهای متخلخل و ویژگی آنها و طریقه ساخت‌شان برای شما اطلاعاتی را بیان کنیم.

معرفی آجر متخلخل

آجر متخلخل یا بلوک سبک، به مصالحی با بافت غیر متراکم گفته می‌شود. بین ذرات تشکیل‌دهنده این آجرها، فضای خالی وجود دارد و این فضای خالی علاوه‌بر سبک کردن آجر، عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان به‌شمار می‌رود.

از دیگر نمونه‌های آجر با مزایای فوق‌العاده‌ای چون زیبایی، استحکام و عایق صوت و حرارت بودن، آجر آهکی می باشد. خصوصیات و دیگر مزایای این آجرها را در بخش وبلاگ آجر آنلاین دنبال کنید.

آجر متخلخل سبک
آجر متخلخل بافتی غیر متراکم دارد.

ویژگی‌های آجر متخلخل

چند نمونه از مزایای ساختاری آجرهای متخلخل عبارتند از:

  1. وزن بسیار سبک؛
  2. عایق حرارتی بسیار عالی؛
  3. هدایت حرارتی خیلی کم؛
  4. استحکام زیاد؛
  5. ابعاد دقیق.

با توجه به‌ ویژگی‌های آجر‌ متخلخل، استفاده از آن در امر ساختمان سازی تاثیر زیادی بر سبک‌سازی و عایق کردن ساختمان‌ها دارد.
اگر قصد خرید آجر متخلخل را دارید می‌‌توانید از آجرهای بتنی سبک و جایگزین استفاده کنید. این آجرها در برخی موارد هزینه‌های شما را به شدت کاهش می‌‌دهند. در بخش مجلات سایت https://ajoronline.com/ در رابطه با ویژگی های این آجرها می توانید بیشتر بخوانید.

مزایای آجر متخلخل
از آجر متخلخل در ساختمان سازی استفاده نمی شود.

کاربردهای آجرهای متخلخل

آجر متخلخل به علت مقاومت دمایی بالا، به‌عنوان عایق حرارتی پشتیبان در کوره‌های صنعتی کاربرد دارد. البته از نوع نسوز و مقاوم‌تر آن در لایه‌های اول کوره‌های صنعتی استفاده می‌‌شود که با حرارت مستقیم در تماس هستند.
آجر‌ نسوز متخلخل در کوره‌های صنعتی استفاده می‌‌شوند و جهت ساختمان سازی مناسب نیستند. جهت سفارش و خرید انواع آجر نسوز کوره، کافیست با مدیر فروش وبسایت تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *