آجر متخلخل چیست؟ (روشی نوین برای سبک کردن سازه)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر متخلخل یکی از مصالحی است که می‌تواند کمک بسیاری در سبک سازی سازه بکند. از آنجا که بیشتر وزن ساختمان را آجرهای دیوار تشکیل می‌‌دهند، متخصصان تصمیم به کشف فرمول ساخت آجری سبک با تمامی ویژگی های آن کردند.

در این مقاله می‌‌خواهیم در مورد آجرهای متخلخل، ویژگی آنها و طریقه ساخت‌شان اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاریم.

آجرهای متخلخل
سبک سازی سازه با آجرمتخلخل

معرفی آجر متخلخل

آجر متخلخل یا بلوک سبک، به مصالحی با بافت غیر متراکم گفته می‌شود. بین ذرات تشکیل‌دهنده این آجرها، فضای خالی وجود دارد و این فضای خالی علاوه‌بر سبک کردن آجر، عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان به‌شمار می‌رود.

از دیگر نمونه‌های آجر با مزایای فوق‌العاده‌ای مانند زیبایی، استحکام و عایق صوت و حرارت بودن، آجر آهکی می باشد. خصوصیات و دیگر مزایای این آجرها را در بخش وبلاگ آجر آنلاین دنبال کنید.

آجر متخلخل سبک
آجر متخلخل بافتی غیر متراکم دارد.

ویژگی‌های آجر متخلخل

چند نمونه از مزایای ساختاری آجرهای متخلخل عبارتند از:

  1. وزن بسیار سبک؛
  2. عایق حرارتی بسیار عالی؛
  3. هدایت حرارتی خیلی کم؛
  4. استحکام زیاد؛
  5. ابعاد دقیق.

با توجه به‌ ویژگی‌های آجر‌ متخلخل، استفاده از آن در امر ساختمان سازی تاثیر زیادی بر سبک‌سازی و عایق کردن ساختمان‌ها دارد.

ویژگی های آجرهای متخلخل
از آجر متلخل برای سبک سازی و عایق ساختمان ها استفاده می شود

در صورت تمایل می‌‌توانید از آجرهای بتنی سبک و جایگزین نیز استفاده کنید. این آجرها در برخی موارد هزینه‌های شما را به شدت کاهش می‌‌دهند. در بخش مجلات سایت آجر آنلاین به نشانی https://ajoronline.com/ در رابطه با ویژگی های این آجرها می توانید بیشتر بخوانید.

مزایای آجر متخلخل
از آجر متخلخل در ساختمان سازی استفاده می شود.

کاربردهای آجر متخلخل

آجر متخلخل به علت مقاومت دمایی بالا، به‌عنوان عایق حرارتی پشتیبان در کوره‌های صنعتی کاربرد دارد. البته از نوع نسوز و مقاوم‌تر آن در لایه‌های اول کوره‌های صنعتی استفاده می‌‌شود که با حرارت مستقیم در تماس هستند

آجر‌ نسوز متخلخل در کوره‌های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و برای ساختمان سازی مناسب نیستند. اما از سایر انواع آجر نسوز می توانید برای نمای ساختمان استفاده کنید.


دسترسی به قیمت آجر نسوز در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه


در آجر آنلاین آجر نسوز صنعتی به قیمت درب کارخانه به فروش می رود که می توانید پس از ثبت سفارش، محصول خود را در کمترین زمان ممکن در هر جای ایران دریافت کنید.

جمع بندی

اگر در طراحی ساختمان وزن سازه از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از آجر متخلخل می تواند از بهترین گزینه های شما به جای آجر لفتون و تیغه است. اما از این آجر نه تنها در ساختمان سازی بلکه در کوره های صنعتی که مقاومت زیادی را می طلبد، استفاده می شود.

سوالات متداول از انواع آجر سبک متخلخل!

❓ آجر متخلخل چیست؟

✅ آجر متخلخل یا بلوک سبک، به مصالحی با بافت غیر متراکم گفته می‌شود. بین ذرات تشکیل‌دهنده این آجرها، فضای خالی وجود دارد و این فضای خالی علاوه‌بر سبک کردن آجر، عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان به‌شمار می‌رود.

آجر های متخلخل چه ویژگی هایی دارند؟

✅ این آجر دارای وزنی سبک، عایق حرارتی بسیار عالی، هدایت حرارتی کم، استحکام زیاد و ابعاد دقیق است.

آجرهای متخلخل چه کاربردهایی دارند؟

✅ آجر متخلخل به علت مقاومت دمایی بالا، به‌عنوان عایق حرارتی پشتیبان در کوره‌های صنعتی کاربرد دارد. البته از نوع نسوز و مقاوم‌تر آن در لایه‌های اول این کوره ها استفاده می‌‌شود که با حرارت مستقیم در تماس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.