پرداخت آنلاین

کوره آجرپزی سنتی | قدیمی اما پابرجا !

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

کوره آجرپزی سنتی که به نام‌های کوره دستی یا فشاری هم شناخته می‌شود، قدمتی چندین و چند هزار ساله در صنعت آجرپزی ایران دارد. در این نوع از کوره‌ها، تمامی مراحل آجر پزی از تهیه گل و خاک تا قالب‌گیری و پخت، همگی با دست و ابزارآلات دستی انجام می‌شوند.

از معروف ترین محصولات تهیه شده به این روش، آجر سنتی خشتی می باشد که امروزه در نماهای داخلی و خارجی سنتی سراها و ابنیه تاریخی شاهد استفاده از آن هستیم. شما می توانید از طریق همین وبسایت، از نمونه تصاویر پروژه های اجرایی ما با آجر خشتی نما، دیدن کرده و برای استعلام قیمت و مشخصات اقدام نمایید.

کوره آجرپزی سنتی یا فشاری
به کوره آجرپزی سنتی، کوره دستی یا فشاری هم گفته می شود.

پیشینه کوره آجرپزی سنتی در ایران

قریب به 7000 سال است که از کوره آجرپزی دستی برای تهیه آجرهای دستی یا فشاری در ساخت مدارس، مساجد، عبادتگاه ها، کاخ‌ها و دیگر بناهای باستانی استفاده می‌شود.

حدود 200 سال گذشته بسیاری از این کوره‌های آجرپزی سنتی در سراسر ایران و غالباً در اطراف تهران وجود داشته اند؛ اما امروزه به جز مناطقی مثل محدوده میدان شوش، جاده قدیم ری و هاشم آباد در اطراف تهران و برخی مناطق از شهرهای دیگر کشور اثری از کوره آجرپزی قدیمی در ایران نیست!

ساخت کوره آجرپزی ستنی در سراسر ایران
کوره های آچرپزی سنتی هنوزم هم در اطراف شهرهایی چون تهران، همدان، یزد و… وجود دارند.

مراحل ساخت آجر دستی در کوره آجر پزی سنتی

آجرهای دستی طبق مراحل زیر در کوره آجرپزی سنتی ساخته می شوند:

  1. آماده کردن گِل؛
  2. قالب‌گیری گِل؛
  3. خشک کردن قالب گِلی در آفتاب؛
  4. انبار کردن قالب گِلی خشک شده جهت کامل خشک شدن؛
  5. بردن قالب ها به داخل کوره آجرپزی سنتی؛
  6. پخت در دمای 950 درجه سانتی‌گراد.
پخت آجر دستی در کوره آجر پزی سنتی
نحوه پخت آجر دستی در کوره آجرپزی دستی

کوره های آجرپزی از لحاظ سنتی بودن یا مدرن بودن، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. با مراجعه به آدرس Ajoronline.com در بخش وبلاگ ما می توانید در این رابطه بیشتر مطالعه کنید.

اجزا کوره آجرپزی سنتی و ساز و کار آن

ساخت کوره آجرپزی سنتی به دست کارگران انجام شده است. این کوره ها از اتاق‌های به هم پیوسته‌ای تشکیل شده اند که دیواره های آن ها به کاهگل آغشته می باشد؛ کاهگل 2 مزیت دارد، اول اینکه مقاومت زیادی در برابر گرما دارد و از هدر رفت آن جلوگیری می کند و مورد دوم این است که موادی مثل سیمان و… نمی توانند در برابر حرارت از خود مقاومت نشان دهند.

سوخت کوره‌ آجرپزی قدیمی توسط گاز طبیعی تأمین می‌شود. حرارت از طریق مشعل‌هایی که روی سقف کوره هستند به سوراخ هایی می‌رسد، که به شکل قائم تا محل خشت‌ها ادامه دارند. تونل‌های پیوسته ای نیز در داخل دیواره ها و کف کوره آجزپزی سنتی قرار دارند، که کار هواکش را انجام می دهند.

اجزا کوره آجرپزی سنتی
ساخت کوره آجرپزی سنتی به دست کارگران صورت گرفته است.

نوعی از کوره های آجرپزی هستند که ساز و کاری مدرن تر و پیشرفته تر دارند، برای آشنایی بیشتر با مشخصات این کوره ها و آجرهایی که در آن ها پخت می شوند، مطلب کوره آجرپزی تونلی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *