پرداخت آنلاین

کوره تونلی آجر چیست؟ (بررسی مزایا و معایب آن)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

کوره تونلی آجر، از کوره های مدرن آجرپزی محسوب می شود و در گروه کوره های مداوم یا پیوسته قرار می گیرد.

کوره های تونلی در حال حاضر، در صنایعی چون سفال، سرامیک، آجر، مواد دیرگداز و چینی استفاده می شوند. در این صفحه از وبسایت آجر آنلاین، اطلاعاتی درباره کاربرد و مزایا و معایب این کوره ها شرح داده شده است.

آشنایی با ساز و ساخت کوره تونلی آجر

کوره تونلی پخت آجر، نوعی کوره آجرپزی مدرن با تونلی باریک و دراز است که کف آن ریل گذاری شده است. محصولات آجر و آجر نما، با عبور از درون این تونل در برابر حرات قرار گرفته و پخته می شوند.

کوره تونلی آجرپزی مانند خشک کن عمل می کند. تونلی که از یک سو واگن آجر وارد آن می  شود و از سوی دیگر آجرپخته شده از آن خارج می شود. در کوره تونلی آجر، به اصطلاح آجر رونده است و آتش ثابت. طول این کوره ها به 3 منطقه تقسیم می شود که عبارتند از: منطقه پخت، منطقه پیش گرمایش و منطقه خنک کن.

ساخت کوره تونلی آجر
کوره تونلی آجر، تونلی باریک و دراز است.

سهم هر یک از مناطق کوره آجرپزی تونلی در طول کوره به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

  1. منطقه پخت: 60%
  2. منطقه پیش گرمایش: 20%
  3. منطقه خنک کن: 20%

دمای هر یک از مناطق این کوره آجرپزی مدرن از طریق ترموکوبل و سیستم های کنترل، قابل اندازه گیری و تنظیم است. علاوه بر این هوای داخل کوره را می توان از لحاظ اکسیدی، احیایی یا خنثی بودن نیز کنترل کرد.

مراحل پخت آجر در کوره تونلی

آجرها برای ورود به کوره باید بر روی واگن های مخصوص چیده شوند. اولین منطقه در تونل، منطقه پخت می باشد که در آن مشعل هایی برای گرم کردن هوای کوره تعبیه شده اند. هوای گرم شده کوره با حرکت به سمت منطقه پیش گرمایش (ورودی کوره تونلی آجر) به تدریج گرمای خود را به واگن ها منتقل می کند.

از سمت دیگر، هوای تازه از خروجی تونل وارده شده و آجر هایی که مرحله پخت را پشت سر گذاشته اند را به تدریج خنک می کند. دمای این هوا به تدریج افزایش می یابد تا در منطقه پخت، اکسیژن مورد نیاز برای احتراق مشعل های این منطقه را فراهم نماید. قسمتی از هوای گرم شده نیز به خارج از کوره تونلی پخت آجر هدایت شده تا در خشک کن، برای تنظیم دمای هوای سالن تولید، استفاده شود.

کوره تونلی پخت آجر
آماده شدن آجر در کوره تونلی، در سه مرحله پخت، پیش گرمایش و خنک کن اتفاق می افتد.

مزایا و معایب کوره تونلی آجر

همانطور که می دانید به موازات وجود آجر در بین بشر شاهد وجود کوره های آجرپزی در شهرهای مختلف بوده ایم. امروزه کوره های آجرپزی به چند نوع تقسیم می شوند که بسیاری از آن ها نوع کوره های آجرپزی سنتی هستند.

اما استفاده از کوره های مدرن تونلی در مقایسه با کوره های سنتی، مزایایی دارد که عبارتند از:

  1. یکنواخت بودن حرارت و کنترل مناسب دما؛
  2. افزایش سرعت و کیفیت تولید؛
  3. کاهش نیروی انسانی و مصرف انرژی؛
  4. به صرفه بودن قیمت کوره تونلی آجر به نسبت مزایای آن؛
  5. کاهش اثرات زیان بار در محیط زیست.
مزایایی کوره آجرپزی تونلی
حرارت در کوره تونلی به طور یکنواخت پخش می شود.

نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل استفاده از آجرهای نسوز با تکنولوژی قدیمی، امکان روشن و خاموش کردن این کوره ها به سادگی فراهم نمی شود، به طوریکه تنها روشن کردن آن ها ممکن است حدود 20 روز طول بکشد.

از سوی دیگر قطعات سقف قوسی کوره تونلی آجر، به صورت زنجیر وار به هم متصلند و در صورت ریختن قسمتی از آن، باقی قسمت ها نیز سقوط خواهند کرد. این موضوع از معایب کوره آجرپزی تونلی محسوب می شود. اما امروزه با استفاده از آجر نسوز با کیفیت تر و همچنین روش های بروز سقف بندی، در کوره های تونلی جدید، این موضوع کاملا برطرف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *