بررسی ۷ کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان که نمی دانستيد!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

امروزه در گوشه و کنار شهرها بسیاری از ساختمان ها را مشاهده می کنیم که از آجر نسوز برای نما استفاده کرده اند. کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان باعث شده است تا افراد زیادی از آن برای زیبا سازی نمای ساختمانی خود استفاده کنند.

آجر نما نسوز از ویژگی ها و مزایای بسیاری برخوردار می باشد که عاملی برای محبوبیت کاربرد آن در نمای خارجی ساختمان است. بنابراین اگر قصد خرید آجر نما را برای ساختمان خود دارید پیشنهاد می شود برای شناخت کاربردهای آجر نسوز در نمای ساختمان را تا انتها مطالعه کنید.

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان

یکی از دلایلی که باعث می شود کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان ها را تضمین کرد، دوام بالا و تنوع رنگی بسیار جذاب آن است. آجر نما نسوز همواره در شکل و قالب های متنوعی ظاهر شده که باعث می شود نمای ساختمان با آجر نسوز بسیار اصیل و ماندگار شود.

ببینید: لیست قیمت روز آجر نما نسوز به درب کارخانه

نمای خارجی ساختمان با آجر نسوز
نمای خارجی ساختمان با آجر نسوز

وجود ساختمان هایی اصیل و زیبا نمای شهر را چشم نواز و خاص می کند که نه تنها این موضوع را در ساختمان ها بلکه در کافی شاپ ها و رستوران ها نیز می توان مشاهده کرد. آجر نسوز به دلیل تنوع بالا در رنگ و مدل، انعطاف پذیری خوبی در هماهنگی با هر نوع متریال نما و رنگ های دیگر دارد.

ساختمان مسکونی با نمای آجر نسوز

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان های مختلف، متفاوت می باشد که با توجه به نوع ساختمان (مسکونی، تجاری، اداری و…) چیدمان و طراحی نما نیز متفاوت می شود.

در ساختمان های مسکونی استفاده از آجر نما به صورت یکدست است؛ به این معنی که از المان های ترکیبی زیادی استفاده نشده و در آن از رنگ های مختلفی استفاده می کنند. نوع چیدمان و ترکیب رنگ، ساختمان مسکونی را از حالت یکنواخت بودن آجر نما در می آورد و نماهای متفاوت و خاصی را ایجاد می کند.

آجر نسوز در نمای ساختمان مسکونی
بررسی کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان های مسکونی
استفاده از آجر نسوز در نمای منزل
کاربردهای آجر نسوز در نمای مسکونی
نماي آجر نسوز در ساختمان مسکونی
کاربرد آجر نمای نسوز در ساختمان های مسکونی

نوع چیدمان آجرها و ترکیب درست رنگ های مختلف آجر نسوز در نمای ساختمان مسکونی باعث می شود تا نمای شما متفاوت تر و خاص تر از سایرین شود که در ادامه نمونه ای از انواع چیدمان آجر معرفی شده است:

  • چیدمان آجر جناغی و مشبک
  • طرح شبکه سوراخ دار
  • طرح پوسته های موج دار
  • چیدمان طرح سه بعدی

علاوه بر چیدمانی که برای نمای ساختمان خود در نظر می گیرید استفاده از سایر متریال های دیگر مانند سنگ نیز ساختمان شما را متحول می کند.

همانطور که معمولا از سنگ برای نمای رومی ساختمان استفاده می شود و از آنجایی که نمای رومی از مدرن ترین نماها می باشد طرفداران زیادی دارد. اما برای اینکه این نمای رومی با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه تری تمام شود می توانید از آجر نسوز و سنگ برای نمای بیرونی ساختمان خود استفاده کنید.

کاربرد آجر نسوز در نما ساختمان اداری

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان اداری به تنهایی نوع کاربری آن را نمی رساند؛ زیرا همانطور که گفته شد برای مشخص شدن نوع کاربری ساختمان در طراحی نمای آن باید تفاوت هایی وجود داشته باشد.

در نمای ساختمان های غیر مسکونی مانند تجاری و اداری برای ایجاد نمای ساختمان با آجر نسوز متریال های دیگری همچون کامپوزیت، شیشه، سنگ و.. نیز استفاده می شود.

استفاده از آجر نسوز در نمای ساختمان اداری
کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان اداری

آجر نما به تنهایی می تواند برای نمای خارجی ساختمان ها حتی در سایر نقاط دیگر صنعت ساختمان سازی نیز مفید باشد. با کلیک روی لینک می توانید به طور جامع از سایر کاربرد آجر نما و انواع آن اطلاعاتی کسب کنید.

نمای مدرن آجر نسوز در ساختمان اداری
کاربردهای اجر نسوز در نمای ساختمان اداری و تجاری

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان باغ و ویلا

علاوه بر آنکه کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان های شهری جایگاه ویژه ای دارد، در نمای باغ و ویلا کاربردهای متنوعی نیز ممکن است پیدا کند؛ چرا که استفاده از آجر نسوز نما به دلیل طبیعی و اصیل بودن آن گرمی و آرامش خوبی را در فضا می بخشد.

بیشتر بخوانید: کاربرد آجر نسوز در نمای داخلی و بیرونی

استفاده از آجر نسوز در نمای ویلا
کاربردهای آجر نسوز در ویلا

آجر نسوز به دلیل تنوع گسترده ای که در رنگ و مدل دارد کاربردهای وسیعی نیز در نمای باغ و ویلا پیدا کرده است، که با هر سلیقه و سبکی از طراحی چه مدرن و امروزی و چه سنتی و کلاسیک هم نشینی زیبایی ایجاد می کند.

استفاده از آجر نسوز در ویلا
کاربردهای متنوع آجر نسوز در ویلا و باغ ها

به دلیل کاربرد آجر نسوز در نمای باغ و ویلا از آن در هر نوع آب و هوایی از مناطق گرمسیر تا مناطق سردسیر استفاده می کنند. آجر شاموتی نسوز به دلیل طیف رنگی گرمی که دارد بسیار پر متقاضی می باشد.

آجر شاموتی در رنگ های کرم، خردلی، پرتقالی و طلایی موجود می باشد که در آجر آنلاین به عنوان قیمت مناسب ترین نوع آجر نسوز شناخته شده است.

آجر نسوز در نمای کف باغ و ویلا

کاربرد آجر نسوز در کف
کاربرد آجر نسوز کف

کاربرد آجر نسوز در کف به دلیل مقاومت بالا، جذب آب بسیار کم، مقاوم در برابر حرارت و تغییرات دمایی هوا و همچنین تنوع رنگی به عنوان کف فرش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر فرش کردن حیاط، باغ و… همواره یادآوری از طبیعت و حس طراوت را به همراه دارد که ترکیب آن با سایر المان ها به شدت فضا را چشم گیر می کند به طور مثال:

  • ترکیب آجر با سنگریزه
  • ترکیب آجر نما نسوز با کفپوش سنگی
  • کف فرش آجر نسوز طرح رستیک
  • کف آجر نسوز با گیاهان
  • کف فرش آجر نسوز با آب و حوض

بررسی انواع مختلف آجر نسوز در نما

انواع آجر نسوز
کاربرد آجرهای نسوز در نمای بیرونی

کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان با توجه به انواع مختلفی که دارد متفاوت می باشد. بنابراین بسیار مهم می باشد که با توجه به نوع کاربری ساختمان (مسکونی، اداری و…) آجر نسوز مناسب با آن انتخاب شود. به طور مثال آجر نسوز انگلیسی که در طیف رنگی قرمز روشن تا قرمز تیره قرار گرفته است برای طراحی نمای ساختمان ویلا و ساختمان های مسکونی بسیار مناسب و شیک می باشد. استفاده از آجر نسوز مشکی در نمای ساختمان های اداری و تجاری فضای بسیار مدرن و متناسبی را فراهم می کند.

سوالات متداول

چرا آجر نسوز بهترین انتخاب برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان ها است؟

✅ یکی از دلایلی که باعث می شود کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان ها را تضمین کرد، دوام بالا و تنوع رنگی بسیار جذاب آن است.

آجر نسوز قیمت مناسب و با کیفیت را برای نمای ساختمان مسکونی از کجا بخریم؟

✅ آجر آنلاین به عنوان معتبرترین مرکز فروش آجر نسوز در سراسر کشور می باشد که با کیفیت ترین آجرها را به قیمت روز و درب کارخانه به فروش می رساند، بنابراین برای ثبت خرید خود می توانید به وبسایت آجر آنلاین مراجعه فرمایید.

برای ویلا از چه نوع رنگ آجر نسوز استفاده کنیم بهتر است؟

✅ آجر نسوز انگلیسی که در طیف رنگی قرمز روشن تا قرمز تیره قرار گرفته است برای طراحی نمای ساختمان ویلا و ساختمان های مسکونی بسیار مناسب و شیک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.