طراحی رستوران با آجر + ترفندها و ایده های نمای رستوران

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

طراحی رستوران با آجر بحثی جذاب است که در این مقاله از آجر آنلاین قرار است به طور مفصل به آن پرداخته شود. قبل از ادامه مطلب باید بگوییم که قرار نیست در این مقاله صرفا از نمای سنتی رستوران صحبت کرده و یا نمای رستوران خاصی را در جهان توصیف نماییم؛ بلکه قرار است در مورد ایده ها و ترفندهایی که باعث می شود نمای رستوران آجری شما خاص و منحصر شود، صحبت کنیم.

نمای رستوران با آجر

در طراحی رستوران با آجر نما هماهنگی رنگ ها بین آجر نما، صندلی و میز و سایر اکسسوری هایی که برای تزئین به کار می برید، بسیار مهم است. بنابراین در انتخاب آنها باید نهایت دقت را به خرج دهید.

طراحی رستوران با آجر طوسی
طراحی نمای رستوران با آجر نما طوسی رنگ

قدم بعدی که در نمای رستوران آجری مهم است انتخاب سبک محیط و کار شماست. یعنی می خواهید رستورانی سنتی با پذیرایی خاص خودش را داشته باشید یا رستورانی مدرن که فست فودها و غذاهای آماده و خارجی سرو می کند.

انتخاب رنگ آجر مناسب با توجه به سبک چیدمان شما از اهمیت بالایی برخوردار است؛ مثلا نمای رستوران با آجر طوسی، نشان دهنده یک رستوران کلاسیک و مدرن است و نمی توان با آجر طوسی یک رستوران سنتی طراحی کرد.

اگر علاقه مند به داشتن رستورانی مدرن با آجر طوسی هستید می توانید آجر مورد نظر خود را از آجر آنلاین که به قیمت درب کارخانه آجر را به صورت اینترنتی به فروش می رساند خریداری نمایید.


مشاهده انواع آجر خاکستری و قیمت روز آن تنها با کلیک روی دکمه زیر:


طراحی داخلی رستوران با آجر

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران با آجر
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران با آجر نما

در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران با آجر ایده های زیادی وجود دارد که می توانید با الهام گرفتن از هریک آنها نما رستورانی آجری جذابی را ایجاد کنید. در طراحی دکوراسيون داخلی فست فود و رستوران با آجر نما می توانید از متریال ها و موارد زیر استفاده کنید تا یک نمای آرامش بخش و جذاب را برای رستوران شما ایجاد کند:

 • استفاده از گل و گیاهان طبیعی بر روی دیوار آجری یا اطراف آن
 • استفاده از نئون های رنگی مانند تصاویر زیر یا زدن لوگوی خود با نئون روی دیوار آجری
 • ترکیب آجر و چوب در طراحی داخلی رستوران
 • ترکیب آجر و کامپوزیت
 • طراحی روی دیوار آجری در نمای داخلی رستوران

ایده هایی از طراحی دکوراسیون داخلی فست فود و رستوران با آجر نما

نمای داخلی رستوران با آجر
دکوراسیون داخلی رستوران با آجر نما
طراحی رستوران با آجر نما کرمی
طراحی نمای داخلی رستوران با آجر

نمای بیرونی رستوران با آجر

یکی از ترفندهایی که در نمای بیرونی رستوران با آجر باعث می شود بسیار جلب توجه کند و مشتریان زیادی را جذب کند وجود یک سر در بزرگ با نام رستوران است که نمونه ای از آن را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

برای اینکه نمای بیرونی رستوران با آجر خیلی ساده و خشک نباشد می توانید از ترفندهای چیدمان آجر استفاده کنید. به خصوص چیدمان آجر به صورت مشبک که باعث می شود نور طبیعی از لا به لای آجرها عبور کند و نمای روح بخشی را ایجاد کنید.

ایده هایی از طراحی رستوران با آجر در نمای بیرونی

نمای بیرونی رستوران با آجر نما
طراحی نمای خارجی رستوران با آجر سنتی
نمای رستوران با آجر
طراحی بیرونی رستوران با آجر
نمای بیرونی رستوران با آجر نما
طراحی بیرونی رستوران با آجر نما

طراحی رستوران سنتی با آجر

همانطور که گفته شد در طراحی رستوران با آجر، سبک طراحی بسیار مهم است. نوع چیدمان، سرو غذا، منو، متریال ها و… در هر سبکی متفاوت است.

چیزی که در نمای رستوران های سنتی ایران قابل توجه است، استفاده از آجرهای سنتی در نمای بیرونی و داخلی رستوران، اکسسوری های قدیمی مانند رادیو، قالیچه های قرمز، گلدان های سفالی و… می باشد.

نمای سنتی رستوران با آجر
دکوراسیون داخلی رستوران با آجر سنتی

رستوران های سنتی طرفدار بسیار زیادی در ایران دارد؛ زیرا فضایی آرام بخش و یادآور روزهای قدیم و نوستالژیک افراد می باشد. بنابراین طراحی رستوران با آجر در سبک سنتی امروزه کمی چالش برانگیز است.

طراحی رستوران مدرن با آجر

طراحی رستوران با آجر در سبک مدرن امروزه طرفداران زیادی در بین جوانان دارد. بنابراین طراحی های خلاقانه، مطابق با سلایق جوانان و… خیلی مهم است.

استفاده از آجر مشکی در دکوراسیون داخلی رستوران و طراحی های خلاقانه در آن نمای جذاب و منحصری را ایجاد می کند. شما می توانید با کیفیت ترین آجر مشکی را از آجر آنلاین خریداری کنید. اگر قصد استفاده از آجر سیاه را دارید حتما روی دکمه لینک کلیک کنید.


مشاهده انواع آجر مشکی و خرید به قیمت درب کارخانه تنها با کلیک رو دکمه زیر:


طراحی رستوران مدرن با آجر مشکی
طراحی نمای داخلی مدرن رستوران با آجر
نمای مدرن رستوران با آجر مشکی
طراحی نمای بیرونی رستوران با آجر مشکی

در نمای رستوران های مدرن که امروزه مطابق با سلایق جوانان می باشد توجه به موارد زیر بسیار تاثیر گذار است:

 • استفاده از میز و صندلی های چوبی راحتی
 • تابلوهای هنری جدید
 • دیوار آجری
 • گل و گیاهان طبیعی
 • فضای باز
 • ترکیب متریال های متفاوت مانند آجر و چوب

البته در کنار تمام این موارد داشتن یک منوی خوب و غذای با کیفیت و شلوغ نبودن محوطه باعث محبوبیت رستوران های مدرن می شود.

جمع بندی

در طراحی رستوران با آجر می توان از متریال های متفاوت دیگری مانند کاغذ دیواری، چوب، کامپوزیت و… نیز در کنار آجر استفاده کرد؛ بنابراین هیچ گاه نمای رستوران خود را محدود به آجر نکنید. البته توجه داشته باشید که هر چقدر نمای داخلی رستوران شما جذاب باشد اما منوهای غذا از کیفیت پایینی برخوردار باشند و محیطی آرام و راحت نداشته باشید به طور یقین مشتری خود را از دست خواهید داد.

در طراحی نمای رستوران به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از مشتریان می خواهند زمان بیشتری را بگذرانند و هیچ عجله ای برای ترک رستوران ندارند، از این رو بهترین پیشنهاد این است که از تخت در نمای رستوران آجری خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.