گرانترین و ارزانترین قیمت آجر نما و بنا کدامند؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

از آنجایی که قیمت آجر و آجر نما به عوامل مختلف بسیاری بستگی دارد و با توجه به بازار ایران مدام قیمت آجر نما و بنا تغییر می کند، تشخیص گرانترین و ارزانترین آجر مشکل می باشد و زمان بسیار زیادی را در بر می گیرد. بنابراین اگر قیمت ارزانترین آجر برایتان مهم است و بودجه محدودی برای نما و ساختمان سازی دارید در ادامه سایت آجر آنلاین (بزرگ ترین مرجع فروش آجر در سراسر ایران) به بررسی ارزانترین و گران ترین آجر نما و بنا به صورت کامل پرداخته شده است.

گرانترین و ارزانترین آجرها را بهتر بشناسید!

قبل از اینکه به معرفی گرانترین و ارزانترین آجر نما و بنا بپردازیم باید در ابتدا بررسی شود که چه عواملی باعث بروز این اختلاف در بازه قیمتی آجرها شده است؟

ارزانترین و گرانترین آجر
گرانترین و ارزانترین قیمت آجرهای نما و بنا کدامند؟ (ارزانترین نما برای ساختمان)

به طور کلی عواملی که در تعیین قیمت آجر نما ارزان و گران نقش های پر رنگی دارند در لیست زیر بیان شده است:

  • نوع خاک؛
  • کیفیت و نحوه ساخت آجر؛
  • نحوه بسته بندی؛
  • رنگ آجر؛
  • مواد اولیه؛
  • و…

هر یک از این عوامل حتی به تنهایی می تواند گرانترین آجر نما را از ارزانترین قیمت آجر نما را متفاوت کند. بنابراین در هنگام خرید و مشاهده قیمت ها به این عوامل در تعیین ارزانترین و گرانترین قیمت آجر نما توجه داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما می توانید با کلیک روی لینک مقایسه انواع آجر، آجرها را علاوه بر قیمت از نظر ظاهر و کاربرد نیز مقایسه کنید.

ارزانترین آجر نما (نمای ساختمان ساده و ارزان)

ارزانترین آجر نما لزوما به معنی بی کیفیت بودن آن آجر نیست؛ بلکه همانطور که در لیست بالا ذکر شد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال خاک رس که رایج ترین نوع خاک برای تولید آجر است نسبت به خاک های دیگر ارزانتر می باشد که این امر باعث می شود قیمت نهایی آجر نیز ارزانتر شود.

ارزانترین قیمت آجر نما
آجر سفال نما ارزانترین قیمت آجر نما را دارد

با توجه به گرانی های اخیر بسیاری از افراد برای نمای ساختمان خود به دنبال ارزانترین قیمت آجر نما می گردند که در عین مقرون به صرفه بودن از کیفیت بالایی برخوردار است و نمای زیبایی را ایجاد می کند. در ادامه آجر نما ارزان به طور کامل معرفی شده است.

آجر پلاک نما

قیمت ارزانترین آجر نما، به آجر پلاک اختصاص دارد. آجر پلاک (سفال نما) یکی از قدیمی ترین و رایج ترین آجرهای نما است که به آجر سه سانتی نیز معروف می باشد. این آجر دارای تنوع بالایی در ابعاد، رنگ و طرح های مختلف مانند ال است.

ارزانترین آجر نما
ارزانترین قیمت آجر نما؛ آجر پلاک است (آجر نما قیمت مناسب)

آجر سفال نما با خاک رس تولید می شود و از آنجایی که خاک رس قیمت مناسب تری نسبت به سایر خاک ها دارد باعث شده تا این آجر ارزانترین آجر محسوب شود. البته باید توجه داشت که تنها خاک آن باعث ارزان بودن آجر پلاک نمی شود بلکه عوامل دیگری نیز دخیل است.

پیشنهاد ما به افرادی که به دنبال ارزانترین آجر می گردند، آجر پلاک نما است و ارزانترین آجر سفال نما نیز رنگ زرد آن می باشد.

برای خرید آجر نما ارزان کافیست وارد صفحه آجر پلاک نما شوید.

گرانترین آجر نما

در تعیین گرانترین قیمت آجر نما نیز عوامل بسیاری دخیل هستند. یکی از دلایلی که باعث می شود تا قیمت آجر بالا برود نحوه پخت آن و استفاده از خاکی مرغوب است. این امر باعث می شود تا کیفیت آجر نما بالا رفته و در نتیجه گرانتر شود.

گرانترین آجر نما
آجر نسوز گرانترین قیمت آجر نما را دارد

یکی دیگر از عواملی که باعث گرانتر شدن قیمت آجر می شود رنگ آجر است. به طور کلی رنگ های متنوع آجرها به دلیل خاک و نحوه پخت آن ها است، اما برای تولید برخی آجرهای رنگی به آن مواد افزودنی اضافه می کنند که باعث می شود در دسته گرانترین قیمت آجر نما قرار گیرند. یک نمونه از گرانترین انواع آجر را در ادامه معرفی می کنیم.

آجر نسوز

گرانترین قیمت آجر نما، آجر نسوز است. آجر نما نسوز یکی از مدرن ترین آجرهای نما محسوب می شود که از تنوع رنگی، ابعاد و طرحی بسیار بالایی برخوردار است و هر نوع سلیقه ای را در طراحی نمای ساختمان پوشش می دهد. به همین دلیل طرفداران زیادی پیدا کرده است.

گرانترین آجر نما
گران قیمت ترین آجرنما؛ آجر نسوز است

علاوه بر آن ویژگی ها و مزایایی که این آجر دارد باعث شده تا تقاضا جهت خرید این آجر نیز بالا باشد. یکی از دلایلی که باعث شده است تا آجر نسوز جزو گرانترین آجر نماها باشد، قطعا نوع خاک آن است.

آجر نسوز از نوعی خاک به اسم نسوز تولید می شود که همانطور از نامش پیداست مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار دارد. از آنجایی که آجر نسوز تنوع رنگی بسیار گسترده ای دارد رنگ مشکی آن گرانترین قیمت آجر نسوز را در بر گرفته است.

برای مشاهده قیمت آجر نسوز در رنگ های مختلف و نمونه قالب ها کافیست اینجا کلیک کنید.

ارزانترین قیمت آجر بنا (ارزانترین روش ساخت دیوار)

ارزانترین قیمت آجر بنا
ارزانترین اسکلت ساختمان با آجر لفتون

یکی از مهم ترین مواردی که در ساختمان سازی توجه ویژه ای به آن می شود این است که با کمترین قیمت و محصولاتی با کیفیت اسکلت ساختمان را بالا برد. در همین راستا اگر به دنبال ارزانترین آجر بنا برای دیوارچینی، تیغه کشی و… می گردید پاراگراف زیر را بخوانید.

آجر لفتون درجه ۲

آجر لفتون که به آجر ده سوراخ نیز معروف است یکی از محبوب ترین آجرهای دیوار چینی و تیغه کشی محسوب می شود. خاک تولیدی این آجر از خاک رس است که در ابعاد و رنگ های مختلف تولید می شود.

ارزانترین آجر بنا
ارزانترین قیمت آجر بنا، اجر لفتون در جه ۲ است (ارزانترین دیوار کشی با آجر لفتون)

آجر لفتون دارای درجه بندی های مختلفی می باشد که این امر کیفیت و نوع کاربری آن ها را تعیین می کند. به طور مثال از آنجایی که ارزانترین آجر لفتون نوع درجه ۲ است از آن برای پشت کار یعنی تیغه کشی و دیوار چینی استفاده می کنند. آجرهای درجه ۲ از لحاظ ظاهری کیفیت کمتری نسبت به درجه ۱ دارند و اگر از این آجر در نما هم استفاده شود امکان شوره زدگی به وجود خواهد آمد.

بنابراین اگر به دنبال ارزانترین آجر برای پشت کار (دیوارچینی و تیغه کشی) هستید آجر لفتون درجه ۲ می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

برای مشاهده قیمت آجر لفتون درجه ۲ و نمونه تصاویر کلیک کنید.

گرانترین قیمت آجر بنا

گرانترین آجر بنا
آجر تیغه قیمت گران تری در بنا دارد

یکی از دلایل گران قیمت بودن آجر در بنا و ساختمان سازی ابعاد و وزن آجرهای ساختمان سازی است. هر چه ابعاد آجری بزرگتر و وزن آن سنگین تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. بنابراین خرید آجر ساختمان سازی باید با توجه به نیاز ساختمان و طراحی آن باشد.

چنانچه به آجر دیوارچینی با ابعادی بزرگ نیاز دارید و یا به دنبال آجر سقف هستید در ادامه گرانترین قیمت آجر در بنا به شما معرفی شده است.

آجر سفال تیغه

آجر سفال تیغه که یکی پر فروش ترین آجرها برای دیوارچینی و تیغه کشی است از خاک رس و سفال تولید می شود. این آجر به ۳ دسته ساده، فوم دار و سقفی تقسیم شده و دارای ابعاد متنوعی است.

گرانترین آجر بنا
گرانترین قیمت آجر بنا، آجر سفال تیغه است

این آجر به دلیل ابعاد بزرگ و انواع آن به عنوان گرانترین قیمت آجر بنا شناخته می شود. به طور مثال آجر سفال فوم دار که از یونولیت در آن استفاده شده برای عایق گرما و سرما بیشترین کاربرد را دارد که گرانترین آجر سفال تیغه نیز محسوب می شود.

برای مشاهده نمونه قالب های آجر سفال تیغه و خرید آن روی لینک کلیک کنید.

مشاهده ارزانترین قیمت آجر در آجر آنلاین

برای ساخت ساختمان یا بازسازی آن معمولا همه ما به دنبال ارزانترین مصالح که کیفیت خوبی هم داشته باشد می گردیم. ارزانترین قیمت آجر نما و بنا هم بدون استثنا در این لیست ما قرار می گیرد.

آجر آنلاین که یکی از معتبرین فروشگاه اینترنتی آجر در سراسر کشور است، لیست قیمت ارزانترین آجرها را در صفحات خود قرار داده است. برای مشاهده آن کافیست روی هریک از لینک ها بالا کلیک کنید. اگر به دنبال آجری هستید که در این صفحه قرار ندارد می توانید با کمی جستجو آن را در سایت ما پیدا کنید.

جمع بندی

گرانترین و ارزانترین آجر نما و بنا یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید آجر است که بهتر است با توجه به نیاز خود و بودجه مشخص شده خرید کنید. در این مطلب سعی شده تا به صورت جامع به بررسی ارزانترین و گرانترین آجر پرداخته شود.

سوالات متداول درباره “ارزانترین نما برای ساختمان”

چه آجر نمایی گرانترین قیمت را دارد؟

✅ آجر نسوز در میان انواع آجرنماها قیمت گرانتری را دارد. 

چرا آجر نما نسوز گرانترین نوع آجر می باشد؟

✅ زیرا خاک آجر نسوز از با کیفیت ترین نوع خاک ها می باشد. علاوه بر آن آجر نسوز از تنوع رنگی بالایی برخوردار است که هرکدام قیمت های متفاوتی دارد. بنابراین به طور کلی باعث می شود تا آجر نسوز گرانترین آجر نما باشد.

برای ساخت سقف آجر لفتون ارزانتر است یا آجر سفال تیغه؟

✅ آجر لفتون درجه ۲ ارزانترین قیمت آجر بنا را دارد. زیرا آجرهای درجه ۲ از لحاظ ظاهری کیفیت کمتری نسبت به درجه ۱ دارند و اگر از این آجر در نما هم استفاده شود امکان شوره زدگی به وجود خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.