پرداخت آنلاین

کوره هوفمان (کوره هوفمن) | از مدرن ترین کوره های تونلی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

کوره هوفمان یا کوره هوفمن یکی از انواع کوره های مدرن و پیشرفته در صنایع سفال، آجر و مواد دیر گداز می باشد. این کوره توسط شخصی به همین نام اختراع شده و در گروه کوره های پیوسته قرار می گیرد.

در این مطلب از سایت آجر آنلاین، شما با کوره های هوفمن، انواع آنها و چگونگی پخت محصولات آجر و آجرنما در آن ها آشنا خواهید شد.

کوره هوفمان (هوفمن) چیست؟

کوره هوفمن یک تونل طویل به شکل حلقه یا بیضی می باشد که از اتاقک های متعددی تشکیل شده است. این اتاقک ها با درب هایی به نام خمیره یا قمیره به هم متصل می شوند و سوخت مورد نظر از بالای آن ها پاشیده می شود.

اندازه کوره هوفمان به تعداد قمیره ها بستگی دارد و با آن اندازه گیری می شود. برای مثال گفته می‌شود: تونل 20 قمیره ای.

کوره هوفمان چیست؟
کوره های هوفمان مدرن هستند و در گروه کوره های پیوسته قرار می گیرند.

انواع کوره تونلی هوفمان

این کوره های در 4 مدل مختلف ساخته می شوند:

  • کوره حلقوی؛
  • کوره زیگ زاگ؛
  • کوره هوفمان بوکس؛
  • کوره هاریزن.

معمولا منظور از کوره تونلی هوفمان، همان کوره نوع اول، یعنی حلقوی می باشد. از دیگر انواع کوره های مدرن که در گروه کوره های پیوسته نیز قرار دارد، کوره آجرپزی تونلی می باشد. در بخش وبلاگ وبسایت آجر آنلاین، درباره مزایا و معایب کوره های تونلی می توانید بیشتر بخوانید.

کوره تونلی هوفمان
کوره هوفمان 4 انواع مختلف دارد.

نحوه پخت محصولات در کوره هوفمان

در این کوره با استفاده از هوای گرم اتاقک های کناری محصولات پیش گرمایش می شوند. در کوره آجرپزی هوفمان، در هر اتاقک که پخت در جریان است، همزمان در اتاقک رو به رو که دورترین اتاقک می شود، محصولات آجری تخلیه و بارگیری می شوند. این کار باعث می شود که هوای سرد هم وارد جریان اتاقک ها شود.

پس در هر حالت دو نوع هوا داخل جریان اتاق های کوره هوفمان می شود. هوای سرد اتاق هایی که در حال تخلیه یا بارگیری آجر هستند و هوای داغ اتاق هایی که در حال پخت آجر هستند. لذا در هر زمان یک نیم دایره در حال پخت و یک نیم دایره در حال تخلیه یا بارگیری است.

کوره آجرپزی هوفمان
دو نوع جریان هوا در اتاقک های کوره هوفمان وجود دارد.

کاربران گرامی، این وبسایت تولید کننده و فروشنده انواع محصولات آجر و آجر نما با ارسال به سراسر ایران می باشد. شما می توانید انواع آجر سفال، آجر نسوز، آجر سنتی و… را به قیمت کارخانه از ما تهیه نمایید. جهت اطلاع از لیست قیمت انواع آجر سفالی یا دیگر محصولات نیز می توانید از طریق دکمه تماس به مدیر فروش ما متصل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *