پودر بندکشی آجر نما چیست؟ (۳ نکته مهم در هنگام مصرف)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

پودربندکشی آجر نما یکی از محصولات جانبی انواع آجر و آجر نما می باشد. در زمان چینش آجر نما درزهایی بین آن‌ها خالی می‌ماند که به بند معروف است. بندها را معمولاً با ملات مخصوص پر می‌کنند که به آن پودر بندکشی گفته می‌شود. امروزه به جای ترکیب و ساخت ملات‌های مخصوص بندکشی یا استفاده از مصالح بندکشی آجر نما، از پودر مخصوص بندکشی آجر نما استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از پودر بندکشی آجر نما چیست؟

مواد بندکشی آجر از برخی مصالح و مواد شیمیایی لازم کار و چسباندن آجر به دیوار تشکیل شده است. در کل بندکشی برای استحکام آجر و چسبندگی آن به دیوار و همچنین برای جلوگیری از نفوذ آب به سطح زیرین آجر و جلوگیری از تخریب آجر نما و افتادن آن بسیار لازم است. از دیگر خواص و مزایای پودر بندکشی آجر نما می توان گفت:

  • افزایش کیفیت و سرعت عمل بندکشی آجر نسبت به سایر مصالح بندکشی؛
  • چسبندگی و انعطاف پذیری؛
  • منع ترک خوردگی درزهای آجر نما؛
  • عدم انقباض؛
  • قابلیت خرید اینترنتی پودر بندکشی؛
  • و… .
پودر بندکشی آجر نما با کیفیت بالا
پودر بندکشی آجر نما مانع از نفوذ آب به سطح آجر می شود.

ملات بندکشی آجر چیست؟ و نحوه صحیح بندکشی آجر چگونه است؟

پودر بندکشی آجر نما یا ملات از پلیمرهای پودری، سنگدانه‌های مناسب، سیمان، غلیظ کننده و افزودنی‌های شیمیایی مجاز تشکیل شده است که با ترکیب آن با آب، مخلوطی چسب مانند که هم از سیمان و هم از پلیمرهای پودری است به دست می‌آید. از دیگر لوازم جانبی مصالح نماسازی، محلول های شوره زدا هستند. با این ترکیب می توان درزهای خالی بین آجرها را با استفاده از قلم بندکشی آجر پر کرد.

اگر می خواهید بندکشی آجر نما را با روش های اصولی یاد بگیرید و نمای آجری خود را زیباتر کنید کافیست برای دیدن آموزش بندکشی آجر نما اینجا کلیک کنید تا نحوه صحیح اجرای آن را کامل یاد بگیرید.

ملات بندکشی آجر نما
ترکیب سیمان و پودرهای پلیمری بندکشی به همراه قلم بندکشی آجر

کاربرد پودر بندکشی آجر نسوز

این پودر بیشتر در بندکشی نما استفاده دارد و به جز پر کردن درز آجر نما، در بندکشی سنگ‌های نما، آجرها و سنگ‌های تزئینی و همچنین کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.

شما همراهان گرامی می توانید تصاویری از پروژه های اجرایی آجر آنلاین را همراه با متنوع ترین رنگ های آجر و بندکشی آن، در صفحات محصولات ما از جمله آجر نسوز، آجر قزاقی، آجر هلندی و… مشاهده کرده و ایده بگیرید.

پودر بندکشی آجرنما
استفاده از پودر بندکشی برای پر کردن درزهای خالی بین آجرها

مشخصات پودر بندکشی آجر نما

رنگ پودر بندکشی: پودر بندکشی آجر نما در رنگ های متنوع برای استفاده در کنار رنگ های مختلف آجر نما و سنگ نما عرضه می‌شود. بندکشی آجر با سیمان سفید در نماهای داخلی بیشترین کاربرد را دارد که متناسب با رنگ آجر فضای زیبایی را ایجاد می کند.

رنگ بندی پودر بندکشی آجر نما
پودر بندکشی در رنگ های متنوعی عرضه می شود.

مقاومت پودر بندکشی: پودر بند کشی آجر نما با سیمان سفید مقاومت خوبی در برابر رطوبت محیط و آب های نزولی دارد و بر خلاف سایر مصالح بندکشی آجر نما یا ملات بندکشی، دچار انقباض و ترک نمی شود.

جهت خرید انواع پودر بندکشی رنگی آجر از جمله: پودر بند کشی مشکی، سفید، قهوه ای، زرد و… می توانید از طریق فروشگاه آجر آنلاین اقدام نمایید. قیمت پودر بندکشی آجر در آجر آنلاین بر اساس درب کارخانه محاسبه شده و امکان ارسال به سراسر کشور نیز وجود دارد.

نکات مهم در هنگام مصرف پودر بندکشی آجر نما

از دیگر نکات مهم در هنگام اجرای بندکشی:

  1. شروع بندکشی باید ۲۴ ساعت بعد از اتمام نصب آجر نما باشد.
  2. پس از آماده کردن خمیر بندکشی، باید اجازه دهید این خمیر به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کند.
  3. در هنگام استفاده از پودر بندکشی آجر نما حتما از دستکش، ماسک و عینک مخصوص استفاده شود.
جمع بندی

پودر بندکشی آجر از چه موادی تشکیل شده است؟

پودربندکشی آجر نما یا ملات آن از پلیمرهای پودری، سنگدانه‌های مناسب، سیمان، غلیظ کننده و افزودنی‌های شیمیایی مجاز تشکیل شده است.

استفاده از پودر بندکشی آجر نما چه مزایایی دارد؟

مزایایی همچون: افزایش کیفیت و سرعت عمل بندکشی آجر نسبت به سایر مصالح بندکشی، چسبندگی و انعطاف پذیری، منع ترک خوردگی درزهای آجر نما، عدم انقباض و…

پودر بند کشی آجر نما چه کاربردهایی دارد؟

این پودر بیشتر در بندکشی نما استفاده دارد و به جز پر کردن درز آجر نما، در بندکشی سنگ‌های نما، آجرها و سنگ‌های تزئینی و همچنین کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.