پرداخت آنلاین

آموزش بندکشی آجر نما در 3 دقیقه + فیلم آموزشی 🎥

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

بندکشی آجر نما یکی از اصول مهم در زیبایی نمای آجری می باشد. آجرنما در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان‌ها استفاده بسیار زیادی دارد که بسیار به جذابیت بصری کار می‌افزاید و بندکشی به عنوان عملیات نهایی باید این جذابیت را به اتمام برساند.

در این صفحه از وبسایت آجر آنلاین قصد داریم با آموزش بندکشی آجر نما و بیان نکاتی درباره ملات مناسب و نحوه صحیح اجرای آن، راهنمای شما در این زمینه باشیم.

آموزش بندکشی آجر نما
بندکشی آجر نما باعث چسبندگی بیشتر آجر به سطح می شود.

بندکشی آجر نما چیست؟

بندکشی آجر نما در اصل به ملاتی که در فاصله بین آجرها قرار می‌گیرد، گفته می شود. این کار هم باعث استحکام و چسبندگی بیشتر آجر نما روی سطح کار شده می‌شود و هم می‌تواند به زیبایی کار بیفزاید.

آموزش بندکشی آجر نما

پیش از مطالعه مراحل کار، توصیه می شود ابتدا فیلم آموزش بندکشی آجر نما را با دقت مشاهده نمایید.

 

برای اجرای این عملیات، ابتدا باید محل مورد نظر را کاملا تمیز کنید و پیش از شروع کار آن جا را آب‌پاشی و مرطوب نمایید. ملات بندکشی آجر نما باید فقط با 15% آب ترکیب شود تا به صورت خمیری درآید.

برای شروع، قلم را برداشته و مقداری مناسبی از ملات را روی آن قرار دهید، سپس آن را بین فاصله بین دو آجر فرو ببرید. دقت کنید روش بندکشی آجر نما به این صورت است که ابتدا بندهای افقی و سپس بندهای عمودی، بندکشی می شوند. در انتها با یک فرچه پلاستیکی تمیز، ملات باقی مانده روی سطح آجر را پاک کنید.

روش بندکشی آجر نما
پیش از انجام عملیات بندکشی آجرنما باید محل را به خوبی تمیز کرد.

مشخصات ملات بندکشی آجر نما

ضخامت و طول بندها باید 8 میلیمتر الی 20 میلیمتر باشد. قطر سنگدانه ها نباید از 1 میلیمتر بیشتر باشد و میزان سیمان به کار رفته در آن باید 400 کیلوگرم در مترمکعب باشد.

یکی از کاربردی ترین محصولات که باعث تسریع عملیات بندکشی می شود، پودر بندکشی آجر نما می باشد. این پودرها در رنگ های متنوع در بازار موجود می باشند و نسب به ملات و سایر مصالح، کیفیت بهتری دارند.

مواد بندکشی آجر نما
قطر سنگدانه های ملات بندکشی آجر نما نباید بیش از 1 میلی متر باشد.

چند نکته در مورد بندکشی آجر

  • ظرافت بندکشی: ظرافت در بندکشی آجر بسیار مهم است چرا که باعث زیبایی یا عدم آن می‌شود.
  • زمان مناسب بندکشی: از بندکشی در زمان یخبندان پرهیز کنید چراکه بهترین دما برای این کار بین 5 تا 35 درجه است.
  • سعی کنید چند هفته بعد از آجرکاری دیوار اقدام به بندکشی آجر نما کنید.
  • اگر برای ضد آب کردن آجر نما از رزین استفاده می کنید، باید نما را کاملا خشک کنید.

آجر آنلاین، به عنوان یکی از مراجع معتبر فروش اینترنتی محصولات آجر و آجرنما، تولید کننده انواع این مصالح در رنگ های متنوع می باشد. آجر نسوز نما یکی از این محصولات می باشد که در بیش از 100 ها طیف رنگی در کارخانه آجر نسوز تهران تولید می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق دکمه تماس یا مدیر فروش در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *