بند کشی آجر نما چیست؟ آموزش بند کشی در ۳ دقیقه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

بند کشی آجر نما یکی از اصول مهم در زیبایی نمای آجری می باشد. آجرنما در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان‌ها استفاده بسیار زیادی دارد که بسیار به جذابیت بصری کار می‌افزاید و بند آجر نما به عنوان عملیات نهایی باید این جذابیت را به اتمام برساند.

در این صفحه از وبسایت آجر آنلاین قصد داریم با بیان نکاتی درباره ملات مناسب و نحوه بندکشی آجر نسوز راهنمای شما در این زمینه باشیم.

بند کشی آجر نما چیست؟

بند کشی آجر نما در اصل به ملاتی گفته می شود که در فاصله بین اجر نماها قرار می‌گیرد. ملات یا پودر بندکشی آجر نما از پلیمرهای پودری، سنگدانه‌های مناسب، سیمان، غلیظ کننده و افزودنی‌های شیمیایی مجاز تشکیل شده است که با ترکیب آن با آب، مخلوطی چسب مانند بدست می آید.

بندکشی آجر نما چیست
بندکشی آجر نما باعث چسبندگی بیشتر آجر به سطح می شود.

با این ترکیب می توان درزهای خالی بین آجرها را با استفاده از قلم بندکشی آجر یا دستگاه بندکشی آجر نما پر کرد. همچنین بندکشی دیوار آجری باعث استحکام و چسبندگی بیشتر آجر نما روی سطح کار شده و به زیبایی کار می افزاید.

مشخصات پودر بندکشی آجر نما

رنگ پودر بندکشی: پودر بند کشی آجر نما در رنگ های متنوع برای استفاده در کنار رنگ های مختلف آجر نما و سنگ نما عرضه می‌شود. بندکشی آجر با سیمان سفید در نماهای داخلی بیشترین کاربرد را دارد که متناسب با رنگ آجر فضای زیبایی را ایجاد می کند.

جهت خرید انواع پودر بندکشی رنگی آجر از جمله: پودر بند کشی مشکی، سفید، قهوه ای، زرد و… می توانید از طریق فروشگاه آجر آنلاین اقدام نمایید. قیمت پودر بندکشی آجر در آجر آنلاین بر اساس درب کارخانه محاسبه شده و امکان ارسال به سراسر کشور نیز وجود دارد.

ببینید: انواع رنگ های پودر بندکشی آجر و نحوه خرید آن از آجر آنلاین

پودر بند کشی آجر نما یکی از کاربردی ترین محصولات که باعث تسریع عملیات بندکشی می شود. این پودرها در رنگ های متنوع در بازار موجود می باشند و نسب به ملات و سایر مصالح، کیفیت بهتری دارند.

مشخصات پودر بند کشی آجر نما
رنگ، ضخامت و مقاومت پودر بندکشی آجر نما

طول و ضخامت بند کشی آجر نما باید ۸ میلیمتر الی ۲۰ میلیمتر باشد. قطر سنگدانه ها نباید از ۱ میلیمتر بیشتر باشد و میزان سیمان به کار رفته در آن باید ۴۰۰ کیلوگرم در مترمکعب باشد.

مقاومت پودر بندکشی: پودر بند کشی آجر با سیمان سفید مقاومت خوبی در برابر رطوبت محیط و آب های نزولی دارد و بر خلاف سایر مصالح بندکشی آجر نما یا ملات بندکشی، دچار انقباض و ترک نمی شود.

طرز تهیه ملات بندکشی آجر نسوز نما

برای طرز تهیه ملات بند کشی آجر نسوز در ابتدا پودر سیمان سفید را با پودر خاک سنگ به میزان یک سوم با هم مخلوط می کنیم. سپس آن را درون ظرفی که آب ولرم دارد می ریزیم و مخلوط می کنیم تا مواد بندکشی آجر سنتی، نسوز و… مانند گل شود.

جهت مشاهده قیمت آجر نسوز و پروژه های اجرا شده در آجر آنلاین کلیک کنید.

در آموزش بندکشی آجر نسوز ملات بندکشی آجر نسوز نما باید شل باشد و خیلی خمیری نباشد تا بند کشی آجر نسوز به خوبی انجام شود. برای بند کشی آجر نماهایی که سطح های آن شیاردار (دکوراتیو) می باشد مواد باید خمیری باشد.

فیلم آموزش بندکشی آجر نما🎥

در این ویدیو می توانید جادوی بندکشی آجر سنتی، نسوز و… و طریقه بندکشی آجر نما را مشاهده کنید، بنابراین این فیلم آموزش بندکشی آجر نما را از دست ندهید.

طریقه بندکشی آجر سنتی، نسوز و…

برای اجرای این عملیات، ابتدا باید محل مورد نظر را کاملا تمیز کنید و پیش از شروع کار آن جا را آبپاشی و مرطوب نمایید. ملات بند کشی آجر نما باید فقط با ۱۵% آب ترکیب شود تا به صورت خمیری درآید.

برای شروع، قلم را برداشته و مقداری مناسبی از ملات را روی آن قرار دهید، سپس آن را بین فاصله بین دو آجر فرو ببرید. دقت کنید روش بندکشی آجر نما به این صورت است که ابتدا بندهای افقی و سپس بندهای عمودی، بندکشی می شوند. در انتها با یک فرچه پلاستیکی تمیز، ملات باقی مانده روی سطح آجر را پاک کنید.

روش بندکشی آجر نما
پیش از انجام عملیات بندکشی آجرنما باید محل را به خوبی تمیز کرد.

مزایای استفاده از پودر بند کشی آجر نما چیست؟

مواد بندکشی آجر از برخی مصالح و مواد شیمیایی لازم کار و چسباندن آجر به دیوار تشکیل شده است. در کل بندکشی برای استحکام آجر و چسبندگی آن به دیوار و همچنین برای جلوگیری از نفوذ آب به سطح زیرین آجر و جلوگیری از تخریب آجر نما و افتادن آن بسیار لازم است. از دیگر خواص و مزایای پودر بند کشی آجر نما می توان گفت:

 • افزایش کیفیت و سرعت عمل بندکشی آجر نسبت به سایر مصالح بندکشی؛
 • چسبندگی و انعطاف پذیری؛
 • منع ترک خوردگی درزهای آجر نما؛
 • عدم انقباض؛
 • شیک کردن نمای آجری
 • و… .
مزیت های بند کشی آجر
بررسی مزایای بند کشی آجر نما

چند نکته در مورد بند کشی آجر

 • شروع بندکشی باید ۲۴ ساعت بعد از اتمام نصب آجر نما باشد.
 • پس از آماده کردن خمیر بندکشی، باید اجازه دهید این خمیر به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کند.
 • در هنگام استفاده از پودر بندکشی آجر نما حتما از دستکش، ماسک و عینک مخصوص استفاده شود.
 • ظرافت بندکشی: ظرافت در بندکشی نما بسیار مهم است چرا که باعث زیبایی یا عدم آن می‌شود.
 • زمان مناسب بندکشی: از بندکشی دیوار آجری در زمان یخبندان پرهیز کنید؛ چرا که بهترین دما برای این کار بین ۵ تا ۳۵ درجه است.
 • سعی کنید چند هفته بعد از آجرکاری دیوار اقدام به بند کشی آجر نما کنید.
 • اگر برای ضد آب کردن آجر نما از رزین استفاده می کنید، باید نما را کاملا خشک کنید.

آجر آنلاین، به عنوان یکی از مراجع معتبر فروش اینترنتی محصولات آجر و آجرنما، تولید کننده انواع این مصالح در رنگ های متنوع می باشد. آجر نسوز نما یکی از این محصولات می باشد که در بیش از ۱۰۰ ها طیف رنگی در کارخانه آجر نسوز تهران تولید می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق دکمه تماس با مدیران فروش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بند کشی اجر نما چیست؟

بند کشی آجرنما در اصل به ملاتی گفته می شود که در فاصله بین اجر نماها قرار می‌گیرد. این کار هم باعث استحکام و چسبندگی بیشتر آجر نما روی سطح کار شده می‌شود و هم می‌تواند به زیبایی کار بیفزاید.

ملات بندکشی آجر نما از چه مصالحی تشکیل شده است؟

مصالح بندکشی آجر نما از سیمان سفید و خاک سنگ به میزان یک سوم و مقداری آب تشکیل شده است.

طریقه بندکشی آجر نما چگونه است؟

نحوه بندکشی اجر نما به این صورت است که ابتدا بندهای افقی و سپس بندهای عمودی، بندکشی می شوند. در انتها با یک فرچه پلاستیکی تمیز، ملات باقی مانده روی سطح آجر را پاک کنید.

استفاده از پودر بندکشی آجر نما چه مزایایی دارد؟

مزایایی همچون: افزایش کیفیت و سرعت عمل بندکشی آجر نسبت به سایر مصالح بندکشی، چسبندگی و انعطاف پذیری، منع ترک خوردگی درزهای آجر نما، عدم انقباض و…

پودر بند کشی آجر نما چه کاربردهایی دارد؟

این پودر بیشتر در بندکشی نما استفاده دارد و به جز پر کردن درز آجر نما، در بندکشی سنگ‌های نما، آجرها و سنگ‌های تزئینی و همچنین کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد.

4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.