آموزش بند کشی آجر نما در ۳ دقیقه + فیلم آموزشی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

بند کشی آجر نما یکی از اصول مهم در زیبایی نمای آجری می باشد. آجرنما در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان‌ها استفاده بسیار زیادی دارد که بسیار به جذابیت بصری کار می‌افزاید و بند آجر نما به عنوان عملیات نهایی باید این جذابیت را به اتمام برساند.

در این صفحه از وبسایت آجر آنلاین قصد داریم با بیان نکاتی درباره ملات مناسب و نحوه بندکشی آجر نسوز راهنمای شما در این زمینه باشیم.

بند کشی آجر نما چیست؟

بند کشی آجرنما در اصل به ملاتی گفته می شود که در فاصله بین اجر نماها قرار می‌گیرد. این کار هم باعث استحکام و چسبندگی بیشتر آجر نما روی سطح کار شده می‌شود و هم می‌تواند به زیبایی کار بیفزاید.

بندکشی آجر نما چیست
بندکشی آجر نما باعث چسبندگی بیشتر آجر به سطح می شود.

طرز تهیه ملات بندکشی آجر نسوز و دکوراتیو

در ابتدا پودر سیمان سفید را با پودر خاک سنگ به میزان یک سوم با هم مخلوط می کنیم. سپس آن را درون ظرفی که آب ولرم دارد می ریزیم و مخلوط می کنیم تا مواد بندکشی آجر مانند گل شود. ملات بندکشی آجر نسوز نما باید شل باشد و خیلی خمیری نباشد تا بند کشی آجر نسوز به خوبی انجام شود؛ و برای بندکشی آجر نماهایی که سطح های آن شیاردار (دکوراتیو) می باشد مواد باید خمیری باشد

ویدیوی آموزش بندکشی آجر نما

پیش از مطالعه مراحل کار، توصیه می شود ابتدا فیلم آموزش بندکشی آجر نما را با دقت مشاهده نمایید.

برای اجرای این عملیات، ابتدا باید محل مورد نظر را کاملا تمیز کنید و پیش از شروع کار آن جا را آب‌پاشی و مرطوب نمایید. ملات بند کشی آجر نما باید فقط با ۱۵% آب ترکیب شود تا به صورت خمیری درآید.

برای شروع، قلم را برداشته و مقداری مناسبی از ملات را روی آن قرار دهید، سپس آن را بین فاصله بین دو آجر فرو ببرید. دقت کنید روش بندکشی آجر نما به این صورت است که ابتدا بندهای افقی و سپس بندهای عمودی، بندکشی می شوند. در انتها با یک فرچه پلاستیکی تمیز، ملات باقی مانده روی سطح آجر را پاک کنید.

روش بندکشی آجر نما
پیش از انجام عملیات بندکشی آجرنما باید محل را به خوبی تمیز کرد.

آشنایی با مشخصات پودر و ملات بندکشی آجر نما

طول و ضخامت بند کشی آجر نما باید ۸ میلیمتر الی ۲۰ میلیمتر باشد. قطر سنگدانه ها نباید از ۱ میلیمتر بیشتر باشد و میزان سیمان به کار رفته در آن باید ۴۰۰ کیلوگرم در مترمکعب باشد.

یکی از کاربردی ترین محصولات که باعث تسریع عملیات بندکشی می شود، پودر بند کشی آجر نما می باشد. این پودرها در رنگ های متنوع در بازار موجود می باشند و نسب به ملات و سایر مصالح، کیفیت بهتری دارند.

مواد بندکشی آجر نما
قطر سنگدانه های ملات بندکشی آجر نما نباید بیش از ۱ میلی متر باشد.

چند نکته در مورد بندکشی آجر

  • ظرافت بندکشی: ظرافت در بندکشی نما بسیار مهم است چرا که باعث زیبایی یا عدم آن می‌شود.
  • زمان مناسب بندکشی: از بندکشی دیوار آجری در زمان یخبندان پرهیز کنید چراکه بهترین دما برای این کار بین ۵ تا ۳۵ درجه است.
  • سعی کنید چند هفته بعد از آجرکاری دیوار اقدام به بند کشی آجر نما کنید.
  • اگر برای ضد آب کردن آجر نما از رزین استفاده می کنید، باید نما را کاملا خشک کنید.

آجر آنلاین، به عنوان یکی از مراجع معتبر فروش اینترنتی محصولات آجر و آجرنما، تولید کننده انواع این مصالح در رنگ های متنوع می باشد. آجر نسوز نما یکی از این محصولات می باشد که در بیش از ۱۰۰ ها طیف رنگی در کارخانه آجر نسوز تهران تولید می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر، از طریق دکمه تماس با مدیران فروش در ارتباط باشید.

جمع بندی

بند کشی اجر نما چیست؟

بند کشی آجرنما در اصل به ملاتی گفته می شود که در فاصله بین اجر نماها قرار می‌گیرد. این کار هم باعث استحکام و چسبندگی بیشتر آجر نما روی سطح کار شده می‌شود و هم می‌تواند به زیبایی کار بیفزاید.

ملات بندکشی آجر نما از چه مصالحی تشکیل شده است؟

مصالح بندکشی آجر نما از سیمان سفید و خاک سنگ به میزان یک سوم و مقداری آب تشکیل شده است.

طریقه بندکشی آجر نما چگونه است؟

نحوه بندکشی اجر نما به این صورت است که ابتدا بندهای افقی و سپس بندهای عمودی، بندکشی می شوند. در انتها با یک فرچه پلاستیکی تمیز، ملات باقی مانده روی سطح آجر را پاک کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.