پرداخت آنلاین

آموزش نصب آجر نما به 2 روش قدیمی و جدید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

نصب آجر نما یکی از ظریف ترین کارهای عملیاتی ساختمانی است که اصول و استانداردهای خاص خود را دارد.

آنچه می‌تواند باعث زیبایی بخشیدن به نمای آجری شود ظرافت در اجرای آجر نما و نحوه چینش آن است. از این رو در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این ظرافت ها بیشتر آشنا شوید.

آموزش نصب آجر نما ساختمان

مهم ترین عامل تاثیر گذاری در زیبا و ظریف کار شدن یک نمای آجری، انتخاب با دقت یک نصاب ماهر و کاربلد می باشد.

میزان دقت در شاقول بودن آجر نماها، استفاده از کاور نایلونی پس از هر 4 ردیف آجرچینی به منظور جلوگیری از ریختن دوغاب روی مصالح، و ظرافت در بندکشی آجرنما و میزان متریال مصرفی در ملات بندکشی بسیار اهمیت دارد و همه این موارد لزوم استخدام یک استادکار را در زمینه نصب آجر نما نشان می‌دهد. 

در ادامه به انواع روش های اجرای آجر نما اشاره خواهد شد:

نصب آجر نما ساختمان
انتخاب یک نصاب ماهر و کاربلد در نصب شدن با کیفیت آجر نما تاثر گذار است.

نصب آجرنما با ملات ماسه سیمان

نصب آجر به وسیله ملات ماسه سیمان قدیمی ترین روش نصب مصالح آجری است. نحوه اجرای آجر نما به این روش ساده‌تر است ولی به کارگیری آن باعث کثیفی بیشتری در روی مصالح نصب شده می‌شود. ضمن آنکه دورریز ملات در روش نصب آجر نما با سیمان خیلی زیاد است.

در نهایت باید برای جمع آوری ملات ریخته شده روی آجر را از تیغه شیشه یا برس پلاستیکی یا تکه موکت استفاده کرد.

نصب آجر نما با ملات
نصب آجر نما با سیمان، روشی قدیمی است.

نصب آجر نما با چسب

نصب آجرنما توسط چسب از روش قبلی جدیدتر است و به وسیله چسب مخصوص آجر نما انجام می شود. البته در این روش دقت زیادی لازم است که چسب کل سطح آجر را فراگیرد. در غیر این صورت چسبیدن آجرنما خیلی درست انجام نخواهد شد. سازگاری چسب با نوع آجر در این میان خیلی مهم است.

معمولا آجرهای مصنوعی از جمله آجر دکوراتیو و آجر هلندی به همین شیوه نصب می شوند. برای مشاهده پروژه های اجرایی نصب آجر هلندی در نماها و دکوراسیون ها، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

در روش نصب آجر نما با چسب، ضخامت چسب باید بین 3 تا 7 میلی‌متر باشد. عمل بندکشی باید به درستی و کامل انجام شود در غیر این صورت آب باران درون درزها نفوذ کرده و باعث ترک خوردن در حین یخبندان و ترک خوردن آجر می شود. 

نصب آجر نما با چسب
نصب آجر هلندی توسط چسب انجام می شود.

نکاتی که بعد از اجرای آجرنما باید بدانید

بهتر است پس از پایان نصب، نما را شست و شو دهید تا گرد و غبار و کثیفی ها کاملا از روی مصالح پاک شوند. هم چنین می توانید برای جلوگیری از شوره زدن آجر نما یا ضد آب کردن آن، از آجر نانو استفاده نمایید تا علاوه بر سرعت گرفتن عملیات نصب آجر نما، طول عمر ساختمان شما نیز بالا رود.

جهت آشنایی بیشتر با نانو آجرها، می توانید به بخش مقالات سایت آجر آنلاین در زیر منوی وبلاگ مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *