چگونه با آجر نما آشپزخانه، دکوراسیونی شیک و جذاب داشته باشیم؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر نما آشپزخانه یکی از متریال هایی می باشد که امروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار اهمیت یافته است. با توجه به اینکه متریال آجر در آشپزخانه از تنوع بالایی برخوردار می باشد، جای نگرانی برای انواع سلیقه ها نمی گذارد.

هنگام خرید آجر برای آشپزخانه باید به عوامل بسیاری را در نظر داشته باشید تا بتوانید فضایی زیبا و دل انگیز برای آشپزخانه آجری خود ایجاد کنید. اگر می خواهید با تمامی این موارد در وبسایت آجر آنلاین آشنا شوید و برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود ایده های جذابی را بدست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

انواع دکوراسیون آجری آشپزخانه

در زمان قدیم اکثر دیوارهای منازل با انواع آجرها ساخته می شد که شاید اکثر ماها با این آجرها خاطره های زیادی داشته باشیم از لمس و بوی آن گرفته تا چیدمان آن؛ که امروزه کمتر شاهد این امر می باشیم. اما ایده های خلاقانه طراحان در استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه باعث شده است تا این حس نوستالژی و گرم را همواره حس کنیم.

آجر نما برای آشپزخانه را متناسب با طراحی و دکوراسیون می توان در جاهای مختلفی از آشپزخانه استفاده کرد و فضایی زیبا و گرم با حس و حالی خوب برای انجام کارهای روزانه خود ایجاد کرد. در ادامه می توانید چند ایده در مورد آجر نما آشپزخانه در جاهای مختلف را مشاهده و مطالعه نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه با آجر
طراحی دکوراسیون آجری آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با سقف آجری

اگر می خواهید در فضای داخلی آشپزخانتان از آجر نما آشپزخانه استفاده نمایید، یکی از جاهایی که می تواند نمای بسیار زیبایی را ایجاد کند سقف آن می باشد. از آنجایی که آجرها قابلیت اجرایی بالایی دارند، برای انواع سقف ها قابل استفاده می باشند که می توانید با انتخاب مناسب رنگ آجر آشپزخانه هارمونی دل انگیزی را ایجاد نمایید.

سقف آجری آشپزخانه
ایحاد فضایی زیبا و گرم در آشپزخانه با سقف آجری

طراحی اپن با استفاده از آجر نما آشپزخانه

اپن آجری یکی دیگر از گزینه هایی می باشد که در طراحی آشپزخانه با آجر می توان از آن استفاده کرد. با استفاده از آجرهایی همچون آنتیک، رستیک و دکوراتیو می توانید انواع مدل های اپن آشپزخانه خود را به سبک های مختلف مینیمال، کلاسیک و مدرن مطابق با سلیقه خود بسازید.

اپن آجری در آشپزخانه
ایجاد فضایی مینیمال و کلاسیک با اپن آجری در آشپزخانه

طراحی آشپزخانه با دیوار آجری

یکی از مصالحی که در دیوارهای آشپزخانه می توان استفاده کرد، آجرنما می باشد. آشپزخانه با دیوار آجری حسی خوشایند و دوست داشتنی را ایجاد می کند و برای اینکه بتوانید نمای آجری دیوار آشپزخانه را دلنشین تر و مناسب تر کنید می توانید از میز و صندلی های چوبی نیز استفاده کنید.

دیوار آجری آشپزخانه
با آجر نما در دیوار آشپزخانه فضایی دلنشین داشته باشید

آشپزخانه کلاسیک با دیوارهای آجری

با استفاده از آجر نما در آشپزخانه می توانید فضایی کلاسیک و دوست داشتنی را ایجاد کنید. ترکیب آجر نما آشپزخانه با وسایل چوبی فضای شما را بیشتر کلاسیک می کند و برای کسانی که طرفدار طرح های کلاسیک می باشند، بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه با دیوارهای آجری می باشد.

آشپزخانه آجری کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه با آجر نما

آشپزخانه مدرن با دیوارهای آجری

برخی افراد شاید فکر کنند که استفاده از آجر نما آشپزخانه، فضا را کلاسیک می کند. اما باید گفت که می توان با آجر هم فضایی مدرن و زیبا داشت. استفاده از ابزارهای مدرن به همراه آجر نما در دکوراسیون آشپزخانه می تواند فضایی مدرن و باب میل شما را ایجاد کند.

آجر نما در دکوراسیون آشپزخانه
ایجاد فضایی مدرن و زیبا در آشپزخانه با آجرنما

انواع آجر نما آشپزخانه

انواع مختلفی از آجرها در طیف رنگ های گسترده در بازار موجود می باشد که استفاده از آنها در طراحی داخلی آشپزخانه نمای چشمگیری را ایجاد می کند. اما بیشترین آجرهایی را که به عنوان آجر نما آشپزخانه استفاده می کنند آجرهای زیر می باشد:

 • آجر سفید
 • آجر نسوز
 • آجر دکوراتیو
 • آجر آنتیک
انواع آجر نمای آشپزخانه
آجر رستیک، آجر دکوراتیو و آجر نسوز از انواع آجرنما در آشپزخانه

آجر سفید در دکور آشپزخانه

دیوارهای آجری سفید در آشپزخانه به دلیل انعطاف پذیری که دارند می توانند به راحتی با هر نوع سبک و رنگ دکوراسیون همخوانی داشته باشند که از محبوبیت بالایی هم برخوارد می باشد. آجر سفید در دکور آشپزخانه همراه با وسایل های استیل و یا رنگ های خنثی فضایی آرامش بخش و دلپذیر برای آشپزی و انجام کارها ایجاد میکند.

آجر سفید در دکور آشپزخانه
آجر سفید انعطاف پذیر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی آشپزخانه با آجر نسوز

بافت آجری در آشپزخانه با وجود آجر نسوز در طراحی آشپزخانه باعث می شود تا فضایی کلاسیک و گرم را ایجاد کند. نما آشپزخانه با آجر نسوز را می توان در بین کابینت ها، دیوارها، سقف و… را به دلیل تنوع رنگی و مدلی که دارد می توان در بسیاری از منازل و مکان های مختلف مشاهده کرد.

دیوار آجری آشپزخانه با آجر نسوز
دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه با آجر نسوز

آجر دکوراتیو در آجر نما آشپزخانه

یکی دیگر از آجرهایی که به عنوان آجر نما آشپزخانه بسیار کاربردی می باشد آجر دکوراتیو است. استفاده از آجر دکوراتیو در آشپزخانه نمایی سنتی و زیبا به فضا می دهد و برای افرادی با سلیقه سنتی پسند بسیار جذاب می باشد.

آجر دکوراتیو در آشپزخانه
آجر دکوراتیو در طراحی آشپزخانه نمایی سنتی و جذاب ایجاد می کند.

نکات مهم در استفاده از آجر نمای آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه یکی از اماکنی مهم در خانه می باشد و زمان بسیاری هم در آن سپری می شود پس باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر زیبایی، حسی آرامبخش را هم به افراد القا نماید. استفاده از آجر نما آشپزخانه می تواند تمامی این حس ها را یکجا در خود داشته باشد. اما استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه نیاز به رعایت نکته های مهمی می باشد که با رعایت آنها میتوانید فضای دلنشین و جذاب را برای آشپزخانه خود رقم بزنید:

 • هماهنگی: آجر نما برای آشپزخانه باید با کابینت ها، کفپوش، وسایل ها و رنگ های آنها هماهنگ و متناسب باشد.
 • رنگ: رنگ از مهم ترین معیاری می باشد که برای آجر نما در آشپزخانه باید نظر داشت و باید به گونه ای باشد که مکمل کننده محیط باشد.
 • چیدمان: نحوه چیدمان دیوار آجری در آشپزخانه که به صورت عمودی باشد یا افقی، خطوط گچ بری ها، ابعاد دیوار و نوع کابینت باید طوری باشد که بتوان اشکال هندسی زیبایی را متناسب با محیط ایجاد کرد.
استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه
نحوه هماهنگی، رنگ و چیدمان آجر در زیباترکردن فضای آشپزخانه

مزایا و معایب استفاده از آجر نما آشپزخانه

از مزایای استفاده از آشپزخانه آجری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به صرفه بودن آجرنماها نسبت به سایر مصالح
 • تنوع رنگ و بافت بسیار در دکوراسیون آشپزخانه با دیوارهای آجری
 • مقاوم بودن در برابر عواملی همچون گرما و آتیش، نور خورشید

اما معایبی که آجر نما برای آشپزخانه دارد موارد زیر می باشد:

 • جذب آب بسیار کم
 • ماندگاری چربی هنگام پخت و پز بر روی آجر نما آشپزخانه
آجر نما در آشپزخانه
مزایا و معایب استفاده از آجرنما در دکوراسیون آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *