آشپزخانه آجری؛ جدیدترین ایده دکوراسیون آشپزخانه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آشپزخانه به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای خانه که زمان زیادی از خانم های خانه دار در آن می گذرد، دکوراسیون آن باید طوری طراحی شود که به مکانی آرام بخش و لذت بخش برای افراد تبدیل شود. طراحی آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که به نما می دهد باعث می شود تا افراد با لذت بیشتری در آن آشپزی کنند.

آجر دکوراتیو به دلیل تنوع بالایی که در رنگ دارد زیبایی نما آشپزخانه آجری را دو چندان می کند. اما اگر نمی دانید چگونه با آجر نما آشپزخانه ای جذاب داشته باشید در ادامه آجر آنلاین به خوبی این ابهام سوال شما رو برطرف کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه آجری خود را با این ویدئو متحول کنید 🎥

در این ویدیو به خوبی با کاربرد آجر نما آشپزخانه آشنا می شوید و بهتر می دانید که چگونه یک طرحی جذاب با آجر در آشپزخانه داشته باشید. بنابراین حتما این ویدیو رو ببین.

طراحی متنوع دکوراسیون آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو

در زمان قدیم بیشتر دیوارهای منازل با انواع آجرها ساخته می شدندکه شاید اکثر ما نیز با این آجرها خاطرات بسیاری داشته باشیم؛ از لمس و بوی آجر گرفته تا چیدمانش. اما ایده های خلاقانه طراحان برای آشپزخانه با نمای آجر باعث شده است تا این حس نوستالژیک و گرم را دوباره بتوانیم در نمای داخلی هم احساس کنیم.

آشپزخانه آجری را متناسب با طراحی و دکوراسیون خود می توانید در بخش های مختلفی از این مکان استفاده کرده و فضایی زیبا و گرم با حس و حالی خوب را برای انجام کارهای روزانه خود ایجاد کنید. در ادامه می توانید جذاب ترین و به روز ترین ایده ها را در خصوص طراحی آشپزخانه با آجر نما دکوراتیو را مشاهده و مطالعه نمایید.

ببینید: لیست قیمت آجر دکوراتیو به تاریخ روز

سقف آشپزخانه با نمای آجری

اگر می خواهید از آجر دکوراتیو در آشپزخانه خود استفاده کنید، یکی از بخش هایی که می تواند نمای بسیار زیبایی را ایجاد کند سقف آن می باشد.

سقف آجری آشپزخانه
ایجاد فضایی زیبا و گرم در آشپزخانه با سقف آجری دکوراتیو

آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو در سقف قابلیت اجرایی بالایی دارد و برای انواع سقف ها قابل استفاده است که می توانید با انتخاب مناسب رنگ آجر آشپزخانه هارمونی دل انگیزی را ایجاد نمایید.

به طور مثال اگر از میز و صندلی های چوبی و ست آشپزخانه چوبی در چیدمان آن استفاده کرده اید طراحی آشپزخانه با آجر دکوراتیو سفید یا آجر دکوراتیو کرم قهوه ای فضای بسیار دلنشینی را ایجاد می کند. کافیست این فضا را تصور کنید!

طرح اپن آشپزخانه با آجر تزئینی

طراحی اپن آشپزخانه با آجر یکی دیگر از گزینه هایی می باشد که می توان از آن در داشتن آشپزخانه ای شیک و جذاب استفاده نمود. با استفاده از آجرهایی همچون آنتیک، رستیک و دکوراتیو می توانید انواع مدل اپن آشپزخانه آجری را به سبک های مختلف مینیمال، کلاسیک و مدرن مطابق با سلیقه خود طراحی کنید.

طرح اپن آشپزخانه با آجر
طراحی اپن آجر دکوراتیو در آشپزخانه

به طور مثال اگر مدل اپن آشپزخانه شما جزیره می باشد، طرح اپن آشپزخانه با آجر دکوراتیو در رنگ های سفید، طوسی، سبز یشمی و… بسیار دیدنی است.

کاربرد آجر دکوراتیو در دیوار آجری آشپزخانه

دیوار آشپزخانه آجری یکی از بهترین مکان هایی است که به خوبی می توان در آن برای تزئینات، اکسسوری، چیدن وسایل آشپزخانه همچون ملاقه و… جولان داد.

آشپزخانه با دیوار آجری حسی خوشایند و دوست داشتنی را ایجاد می کند و برای اینکه بتوانید آشپزخانه با نمای آجر تزئینی را دلنشین و مناسب تر کنید می توانید از میز و صندلی های چوبی نیز استفاده نمایید.

دیوار آجری آشپزخانه
با آجر نما دکوراتیو در دیوار آشپزخانه فضایی دلنشین داشته باشید

برخی افراد شاید فکر کنند که آشپزخانه با نمای آجر، فضا را کلاسیک می کند، اما باید گفت با آجر هم می توان فضایی مدرن و زیبا خلق کرد.

آجر دکوراتیو رنگ ها و ابعاد مختلفی دارد که به راحتی تمامی سلایق افراد را پوشش می دهد. بنابراین استفاده از ابزارهای مدرن به همراه آجر نما در دکوراسیون آشپزخانه می تواند فضایی باب میل شما ایجاد کند.

کاربرد آجر به دلیل تنوع بالایی که دارد بسیار گسترده می باشد که مقاله ای جامع در مورد کاربرد انواع آجر توسط تیم آجر آنلاین منتشر شده است. برای مطالعه آن کافیست اینجا کلیک کنید.

طراحی بین کابینتی آجر نما

شاید تصورتان از طراحی نمای بین کابینتی کم ارزش باشد و نیازی نباشد برای آن هزینه ای صرف شود. اما طراحی نمای بین کابینتی به خصوص با آجر دکوراتیو، نمای متفاوتی را در آشپزخانه ایجاد می کند.

پیشنهاد ما به افرادی که فضای آشپزخانه کوچکی دارند و یا نمی خواهند برای دکوراسیون آشپزخانه خود خرج کنند، طراحی بین کابینتی آجر نما را در اولویت قرار دهند.

طرح بین کابینتی آجرنما
طرح بین کابینتی آجری برای آشپزخانه کوچک

بین کابینتی آجری سفید از پیشنهادات ما برای انجام این امر است. شاید برایتان سوال باشد که استفاده از آجر سفید برای فضای بین کابینتی زود کثیف می شود و تمیز کردن آن مشکل است. اما در پارگراف مزایای آشپزخانه آجری دکوراتیو متوجه خواهید شد که چه تصمیم درستی برای اجرای بین کابینتی آجر نما گرفته اید.

آشپزخانه آجری به سبک کلاسیک

طراحی دکوراسیون در سبک کلاسیک همواره یکی از پرطرفدارین سبک ها بوده است که فضای به شدت شیک و خارق العاده ای را در منزل ایجاد می کند. پیاده کردن سبک کلاسیک در آشپزخانه برای طرفداران این سبک بسیار خبر خوشحال کننده ای است.

آشپزخانه آجری کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک آشپزخانه با نمای آجری دکوراتیو

با استفاده از آجر نما در آشپزخانه می توانید فضایی کلاسیک و دوست داشتنی را ایجاد نمایید. ترکیب آجر دکوراتیو با وسایل چوبی فضای شما را کلاسیک تر کرده و برای کسانی که طرفدار طرح های کلاسیک می باشند، بهترین گزینه طراحی دکوراسیون آشپزخانه با نمای آجری می باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی با آجر دکوراتیو + ۹ ایده خلاقانه

نمونه تصاویری جدید از طراحی نمای آشپزخانه آجری

کف آشپزخانه آجری
آجر نمای آشپزخانه کف
طرح بین کابینتی آجر نما دکوراتیو
آجر نمای بین کابینتی آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه آجری
نماي آجري آشپزخانه
اپن آشپزخانه آجری
نمای اپن آشپزخانه آجری دکوراتیو
آشپزخانه با نمای آجر طوسی
آشپزخانه با نما آجر خاکستری

تصاویر بالا جدیدترین ایده های طراحی آشپزخانه با آجر نما دکوراتیو است که امیدواریم کمک کننده و الهام بخش شما عزیزان برای داشتن آشپزخانه آجری فوق العاده و شیک باشد.

۴ رنگ جذاب آجر دکوراتیو در آشپزخانه آجری

آجر دکوراتیو در طیف رنگ های گسترده در بازار موجود می باشد که استفاده از آنها در نما آشپزخانه آجری فضای چشمگیری را ایجاد می کند. طراحی آشپزخانه با نمای آجری با هریک از رنگ های زیر که مختص به آجر دکوراتیو است هیچوقت نظر شما را در اجرای طرحی دیگر بر نخواهد گرداند:

 • آجر سفید دکوراتیو
 • آجر یشمی
 • آجر آبی دکوراتیو
 • آجر کرم قهوه ای آنتیک
 • آجر مشکی

دکور آشپزخانه با نمای آجر سفید دکوراتیو

آشپزخانه با نمای آجر سفید
آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو سفید

دیوارهای آجری سفید در آشپزخانه که رنگی خنثی می باشند می توانند به راحتی با هر نوع سبک و رنگ دکوراسیون ست شوند. آشپزخانه آجری سفید همراه با وسایل های استیل و یا رنگ های خنثی دیگر مانند مشکی یا طوسی فضایی آرامش بخش و دلپذیر برای آشپزی و انجام کارها ایجاد می کند.

دکوراسیون سنتی آشپزخانه با نما آجری کرم قهوه ای

یکی دیگر از رنگ هایی که در آشپزخانه آجری دکوراتیو بسیار کاربردی می باشد آجر کرم قهوه ای دکوراتیو است.

آجر دکوراتیو در آشپزخانه
آجر دکوراتیو در طراحی آشپزخانه نمایی سنتی و جذاب ایجاد می کند.

برای دوستداران سبک های سنتی در طراحی دکوراسیون استفاده از این رنگ بسیار برای آنها خوشایند است. به خصوص اگر نمای آجر دکوراتیو در آشپزخانه با سایر وسایل و اکسسوری های سنتی و قدیمی ست شود خانم های خانه را بسیار خوشحال می کند و دیگر میلی به بیرون آمدن از آشپزخانه را نخواهند داشت.

۳ نکته مهم استفاده از آجر نمای آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه یکی از بخش های مهم در خانه محسوب می شود و زمان بسیاری هم در آن سپری می شود، پس باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر زیبایی، حسی آرامبخشی را هم به افراد القا کند.

استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه
نحوه هماهنگی، رنگ و چیدمان آجر دکوراتیو در نمای آشپزخانه

آشپزخانه آجری می تواند تمامی این حس ها را یکجا در خود داشته باشد. اما استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه نیاز به رعایت نکات مهمی دارد که در لیست زیر آنها را برای شما ذکر کرده ایم:

 • هماهنگی: آجر نما برای آشپزخانه باید با کابینت ها، کفپوش و سایر وسایل هماهنگی و تناسب داشته باشد.
 • رنگ: رنگ از مهم ترین معیارهایی می باشد که در نما آشپزخانه آجری باید نظر داشت. به این صورت می تواند مکمل رنگهای محیط نیز باشد.
 • چیدمان: نحوه چیدمان دیوار آجری در آشپزخانه که به صورت عمودی باشد یا افقی، خطوط گچ بری ها، ابعاد دیوار و حتی نوع کابینت ها تاثیر بسیاری در هندسی کردن و زیبا کردن محیط آشپزخانه دارد.

مزایا و معایب استفاده از آجر دکوراتیو در آشپزخانه

از مزایای آشپزخانه با نمای آجری دکوراتیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به صرفه بودن آجرنماها نسبت به سایر مصالح
 • تنوع رنگ و بافت بسیار در دکوراسیون آشپزخانه با دیوارهای آجری
 • مقاوم بودن در برابر عواملی همچون گرما و آتیش، نور خورشید
 • نگهداری و تمیزی آسان
 • جذب آب بسیار کم
آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو
مزایا و معایب آشپزخانه با نمای آجر دکوراتیو

اما معایبی که آشپزخانه آجری دارد موارد زیر می باشد:

 • ماندگاری چربی هنگام پخت و پز بر روی آجر نما آشپزخانه

آجر دکوراتیو نمونه ای از آجر نما می باشد که با کاربرد آن در آشپزخانه آشنا شدیم. در مقاله جامع کاربرد آجر نما می توانید با سایر آجر نماها و کاربردهای مختف آنها آشنا شوید. شناخت کاربرد آجر نما باعث می شود تا با شناخت بیشتری از آجرها، آجر مورد نیاز خود را انتخاب و خریدی با کیفیت را تجربه کنید.

با توجه به تمام مواردی که در این صفحه بیان شد، کاربران عزیز با هر نوع سلیقه ای می توانند دکوراسیون آشپزخانه آجری خود را درهر سبک و مدلی طراحی کنند.

این سبک طراحی بسیار جدید و منحصر به فرد است و می تواند سلیقه های گوناگونی را پوشش دهد. تصاویر آشپزخانه آجری در این صفحه را به دقت مشاهده نمایید و در صورت تمایل آجر دکوراتیو مدنظر خود را از سایت آجر آنلاین سفارش دهید.

سوالات متداول کاربران درباره دکوراسیون آشپزخانه با نمای آجری دکوراتیو

آجر نما آشپزخانه در طراحی کدام بخش های آن مورد استفاده قرار می گیرد؟

✔ شما می توانید آشپزخانه با نمای آجر را در بخش های مختلفی مانند سقف ها، دیوار بین کابینتی، اپن آشپزخانه و… استفاده نمایید.

از چه نوع آجرهایی در طراحی آشپزخانه استفاده می کنند؟

✔ شما می توانید از انوع آجرهای سفید، رستیک، دکوراتیو و نسوز در آشپزخانه آجری خود استفاده نمایید.

❓ آشپزخانه آجری چه مزیت هایی دارد؟

✔ آشپزخانه با نمای آجری می تواند به راحتی با سایر متریال ها ترکیب شود، علاوه بر این آجر مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و قیمت آن به نسبت بسیاری از مصالح ساختمانی مناسب تر است.

آجر نما آشپزخانه در طراحی کدام بخش های آن مورد استفاده قرار می گیرد؟

✔ شما می توانید آشپزخانه با نمای آجر را در بخش های مختلفی مانند سقف ها، دیوار بین کابینتی، اپن آشپزخانه و… استفاده نمایید.

4.4/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.