پرداخت آنلاین

آجر مهندسی سبز (سازگارترین آجر نما با محیط زیست)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر مهندسی سبز از محصولات سازگار با محیط زیست می‌باشد و از استانداردهای روز در ساخت آجر برخوردار است. همچنین جایگزین بسیار مناسبی برای خشت‌زنی سنتی در مناطق محروم می‌باشد.

فناوری و تکنولوژی به‌کار گرفته ‌شده در ساخت آجر مهندسی باعث شده در مصرف سوخت و انرژی صرفه‌جویی شود. ضمناً تولید آلودگی برای محیط زیست نیز نداشته باشد. در ادامه این مطلب از آجر آنلاین، شما را با مزایا، ویژگی ها و کاربردهای این مصالح آشنا خواهیم کرد.

آجر مهندسی چیست؟

تمامی آجرها از خاک رس و آهک و ملاتی از کاهگل تشکیل شده اند. امروزه با حذف شده کاه و اضافه شدن مواد معدنی به مواد اولیه آجرها، نوعی آجر مرغوب و و با کیفیت به بازار عرضه شده است که آجر مهندسی نام دارد.

سطح این آجرها دارای سوراخ هایی است که باعث نفوذ راحت ملات بین ردیف های چیده شده آجر می شود که این موضوع عامل مهمی در استحکام بنا به شمار می رود.

آجر مهندسی سبز
آجر مهندسی سبز نقش مهمی در استحکام بنا دارد.

نکته! آیا می دانستید از اهداف مهم این وبسایت فروش آجر سنتی و دیگر محصولات آجر نما با حذف واسطه ها و به قیمت کارخانه می باشد؟ شما می توانید در صفحه آجر خشتی سنتی، نمونه پروژه های ما را مشاهده کرده و در صورت نیاز از طریق دکمه سبز رنگ تماس، سوالات خود را از مدیر فروش بپرسید.

مزایای آجر سبز مهندسی

از جمله ویژگی‌های بارز آجر سبز می‌توان گزینه‌های زیر را نام برد:

  • مقاومت: مقاومت بسیار زیادی دربرابر فشار و یخ‌زدگی دارد؛
  • درصد جذب آب کم: کم بودن درصد مواد محلول و درصد جذب آب؛
  • صرفه‌جویی: در مصرف سوخت، انرژی و ملات صرفه جویی می شود؛
  • افزایش مقاومت کلی سازه و زیبایی نمای سازه؛
  • نبود تقعر و تحدب در ابعاد آجر مهندسی
  • ضد شوره بودن محصول نهایی؛
  • و… .

علاوه‌بر ویژگی‌های ذکر شده، مسائلی مثل کاهش خطرات ناشی از زمین‌لرزه، امکان ساخت و تولید در مناطق محروم و چند منظوره بود آجر مهندسی، آن را به محصولی صنعتی، پرکاربرد و پرمصرف تبدیل کرده است.

آجرهای مهندسی
ابعاد آجر مهندسی دارای برآمدگی و فرورفتگی نمی باشد.

مقایسه آجر مهندسی مرغوب با آجرهای کنونی

از خصوصیات حائز اهمیت این محصولات، نیاز به پخت در دمای زیاد می‌باشد. به‌علاوه آجرهای مهندسی سبز در دما 85 درجه سانتی‌گراد پخته می‌شوند و این فرآیند همراه با مرحله خشک شدن به‌طورکلی 12 ساعت زمان می‌برد. درحالی‌که برای آجرهای کنونی حداقل 10 ساعت زمان لازم است تا در دمای 900 الی 1000 درجه سانتی‌گراد پخته شوند. همچنین پایداری و مقاومت آجر مهندسی، نزدیک به دو برابر آجرهای معمولی می‌باشد.

امروزه مسائل بسیار زیادی باعث ایجاد دغدغه برای صنعتگران و مهندسان شده است، از همین رو این افراد بوسیله ابزار تکنولوژی دست به اختراعاتی نوین و کاربردی می زنند. یکی از این اختراعات آجر ضد صدا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آجر عایق صدا می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *