آجر عایق صدا چیست؟ نحوه تولید، کاربرد و مزایای آن

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر عایق صدا یکی از پر کاربرد ترین مواد عایق صدا در ساختمان می باشد. زندگی شهرنشینی معمولاً با سر و صدای زیادی همراه است. این هیاهو برای هر فردی ممکن است آز اردهنده باشد. انسان‌ها در شهرها کوشیده‌اند این مشکل را به‌ نوعی برطرف کنند.

در این مقاله می‌خواهیم درمورد آجر ضد صدا، کاربرد و عملکرد آن ها توضیحاتی را شرح دهیم. اما اگر قصد خرید آجر را دارید در سایت آجر آنلاین که به نشانی https://ajoronline.com/ می باشد می توانید انواع آجرها را در رنگ های متنوع مشاهده و سفارش خود را از طریق ارتباط با کارشناسان فروش مجموعه ما ثبت کنید.

آشنایی با آجر ضد صدا
آجر ضد صدا، یکی از متریال های با کیفیت عایق صوت

آجر عایق صدا و اسیدی چیست؟

آجر عایق صدا در واقع همان بلوک‌های آجری می‌باشند، بلوک عایق صوت و حرارت با استفاده از روزنه یا سوراخ‌هایی که دارند باعث جلوگیری از ورود صدا و هم چنین رفت و آمد حرارت می‌شوند.

بهترین متریال برای عایق صوتی و حرارتی استفاده از هوا و اکسیژن محیط است، پس در نتیجه آجر عایق صدا، آجری با قابلیت محبوس کردن هوا در بین سوراخ های خود می‌باشد. بهترین آجر ضد صدا همان بلوک‌های آجری هستند. این آجرها در هنگام قرار گرفتن بر روی هم می‌توانند حالت خلائی را ایجاد کنند و مانع از عبور صدا به داخل شوند.

تا اینجا فهمیدیم که آجر عایق صدا مانع ورود و خروج صدا می شود، اما آجرهای دیگری موجود می باشد که در برابر اسید و باران های اسیدی بسیار مقاوم می باشند و بیشتر از آنها در مکان های اسیدی استفاده می کنند. به این نوع آجرها، آجرهای ضد اسیدی می گویند که برای اطلاعات بیشتر از این آجر، بر روی لینک ضمیمه شده کلیک کنید.

طریقه درست کردن آجر عایق صدا و سفال

آجر عایق صدا یا همان بلوک های آجری، از گل رس مرغوب شکل می‌گیرند. برای تولید آنها خاک رس مرغوب و آب و مواد مورد نیاز دیگر را داخل دستگاه ریخته می‌ریزند و گل را با فشار تنظیم شده‌ای از داخل سری شکل‌دهنده خارج می‌کنند.
گل به صورت بلوک یک‌تکه توخالی روی نوار نقاله به حرکت در می آید. بعد با استفاده از یک سیم نازک این توده گل شکل گرفته شده به قسمت‌های مساوی تقسیم می شود و پس از خشک شدن داخل کوره قرار می‌گیرد تا حسابی بپزد و محکم شود.

مواد تشکیل دهنده آجر ضد صدا
آجر عایق ساختمانی، تشکیل شده از گل رس

یکی دیگر از انواع عایق صوتی دیوار مشترک، بلوک های سفالی می باشند. در وبسایت آجر آنلاین شما می توانید آجر سفال نما را که هم باعث زیبایی نما شده و هم عایق صوتی و حرارتی مناسبی می باشد، تهیه کنید.


مشاهده انواع آجر نما پلاک و تصاویر پروژه های اجرایی با آن


کاربرد آجر عایق صدا و اسیدی

در برخی مکان‌ها نیاز به سکوت داریم مثل منازل مسکونی مخصوصاً آپارتمان‌ها یا بیمارستان‌ها و حتی در استدیو صدا که با وارد شدن کوچکترین صدایی می‌تواند باعث اختلال در کار موسیقی‌دان‌ها و صداپیشه ها و… شود. به هر حال در این مکان‌ها می‌شود از آجر ضد صدا برای جلوگیری از ورود صدا استفاده کرد. استفاده از این محصول کمک زیادی به جلوگیری از ورود صدا و همچنین هدر رفت انرژی دارد.

آجر ضد صدا، از مهمترین انواع آجر عایق ساختمانی محسوب می شود

با انتخاب بهترین عایق ضد صدا می‌توانید در منزلتان خوابی آرام را تجربه کنید و همچنین محیطی به دور از هیاهو و سر و صدا برای خودتان بسازید . فقط کافی است در هنگام ساخت منزل از آجر ضد صدا مرغوب استفاده نمایید.

آجر سفال تیغه یکی از انواع آجر عاق صدا می باشد. از آنجایی که مدل های مختلفی دارد مدل فوم دار آن به عنوان آجرضد صدا بهترین انتخاب شما برای جلوگیری از صداهای اضافی می باشد. شما می توانید این آجر را از آجر آنلاین به قیمت درب کارخانه خریداری نمایید.


دسترسی به قیمت آجر سفال تیغه در تاریخ روز و درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه


مزایای استفاده از آجر ضد صدا

آجر عایق صدا همانطور که از نامش پیداست مزیت جلوگیری از ورود صداهای اضافی به داخل ساختمان را دارد. اما علاوه بر آن مزایای دیگری هم دارد که در لیست زیر بیان کرده ایم:

  • باعث صرفه جویی در مصرف گرما و سرما می شود.
  • در برابر رطوبت مقاوم هستند.
  • عمر و ماندگاری بالایی دارند.
  • و…

پرسشهای پر تکرار درباره آجر عایق صدا

آجر عایق صدا چیست؟

✅ آجر ضد صدا در واقع همان بلوک‌های آجری می‌باشند، بلوک عایق صوت و حرارت با استفاده از روزنه یا سوراخ‌هایی که دارند باعث جلوگیری از ورود صدا و هم چنین رفت و آمد حرارت می‌شوند.

آجر ضد صدا از چه ماده ای درست می شود؟

✅ آجر عایق صدا از گل رس مرغوب شکل می‌گیرند. برای تولید آنها خاک رس مرغوب و آب و مواد مورد نیاز دیگر را داخل دستگاه ریخته می‌ریزند و گل را با فشار تنظیم شده‌ای از داخل سری شکل‌دهنده خارج می‌کنند.

آجر عایق ساختمانی بیشتر در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

✅ در مکان هایی مثل منازل مسکونی مخصوصاً آپارتمان‌ها یا بیمارستان‌ها و حتی در استدیو که با ورود کوچکترین صدا اختلال ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.