پرداخت آنلاین

4 نمای ترکیبی خیره کننده ساختمان (ایده بگیرید و لذت ببرید)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

نمای ترکیبی زمانی که از دو یا چند مصالح مختلف مانند آجر نما در طراحی نما استفاده می‌شود، شکل می‌گیرد. این کار نمای ساختمان را خاص و متفاوت و همچنین هزینه تمام شده‌ را مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

نماهایی ترکیبی عموماً در مجموعه نماهای مدرن دسته‌بندی می‌شود و امروزه در ساخت و اجرای بسیاری از ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری مشاهده می‌شود.

نمای ترکیبی ساختمان ها
نمای ترکیبی شیک و مدرن

آشنایی با انواع نمای ترکیبی

بعضی از مصالح ساختمانی به تنهایی امکان اجرای هر طرحی را ندارند، به همین دلیل آن‌ها را با مصالح دیگری ترکیب می‌کنند تا نمایی زیباتر و خاص‌تری به‌وجود می‌آورند. نماهایی همچون نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز، نمای ترکیبی آجر و چوب، نمای ترکیب سنگ و چوب، نمای ویلا ترکیب سنگ و آجر و… .
در ادامه به معرفی برخی از نماهای ترکیبی پرکاربرد و پرتقاضا می‌‍پردازیم:

انواع نمای ترکیبی
ترکیب مصالح مختلف در نما، نما را زیبا تر و خاص تر می کند.

نمای ویلا ترکیب سنگ و آجر

یکی از نماهای بسیار محبوب، ترکیب سنگ و آجر در نمای ساختمان می‌باشد، به این جهت که باعث تنوع در بافت نما و ایجاد کنتراست یا تضاد رنگی می‌شود. در این میان نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز خیلی پرطرفدارتر است. آجر و سنگ از مصالح در دسترس و متدوال در طراحی نما هستند و معمولاً هزینه اجرای پروژه‌های مربوط به آن‌ها کمتر می‌باشد.

قیمت نمای ترکیبی آجر و سنگ

هزینه نمای آجر و سنگ مدرن را پارامترهای مختلفی تعیین می کنند، از جمله نوع سنگ و آجر از لحاظ رنگ، ابعاد و…، نسوز بودن یا نبودن آجر، روش اجرا، نرخ اجرت کار، مصالح مورد نیاز و… .

نمای ترکیبی سنگ و آجرنما
نمای ساختمان با ترکیب سنگ و آجر نما

ترکیب آجر نما قرمز و مصالح مختلف

ترکیب تمامی مصالح با آجر نما قرمز، سبک ویژه و زیبایی در نما به‌وجود می‌آورد. اغلب طراحان علاقه بسیاری به ایجاد نمای ترکیبی با آجر نمای قرمز و دیگر مصالح مثل سنگ گیوتین، چوب، کامپوزیت و… دارند.

نمای ترکیبی با آجر قرمز
طراحی نمای ترکیبی با آجر نما قرمز

ترکیب چوب و سنگ در نما

برخی از طراحان در طراحی نمای سنگی ساختمان‌ها، مقداری چوب از نوع ترمو وود به‌کار می‌برند. این نوع نما ترکیبی، هم طرحی ویژه دارد و هم هزینه آن نسبتاً کمتر از نمای تمام سنگ یا تمام چوب است. چوب به‌‎تنهایی دوام، ماندگاری و انعطاف‌پذیری کمی دارد و اصلی‌ترین مزیتش جلوه و زیبایی می‌باشد. به همین دلیل استفاده از آن در کنار سنگ موجب استقبال بسیاری از طراحان و معماران شده ‌است.

اگر این مطلب برای شما مفید و الهام بخش بود، مطلب آشنایی با تی وی وال نیز می تواند در طراحی دکوراسیون و نمای داخلی منزل به شما ایده بدهد.

نمای ترکیبی چوب با سنگ
ترکیب چوب با سنگ در نما

نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت

طراحان بسیار زیادی علاقه به استفاده از چوب در نما دارند؛ اما یکی از مشکلات عمده آن‌ها این است که با چوب نمی‌توان باکس یا برجستگی و اشکال خاص در نما ایجاد کرد. به همین دلیل از نمای ترکیبی چوب و کامپوزیت استفاده می‌‎کنند تا ایده‌های خلاقانه خود را راحت‌تر عملی ‌کنند. از امتیازهای کامپوزیت اجرای سریع و آسان آن است که به‌راحتی با مصالح مختلف دیگر ترکیب می‌شود.

نمای ترکیبی ساختمان با چوب و کامپوزیت
نمای ویلا ترکیب چوب و کامپوزیت

طراحی و اجرای نمای ترکیبی چه مزایایی دارد؟

گاهی اوقات برخی از مصالح مثل سنگ، چوب، فلز و… امکان اجرای هر طرحی را ندارند، بنابراین با مصالح دیگر استفاده می‌شوند تا جلوه و نمای جذابی را به‌وجود ‌آورند.
از ویژگی‌های نمای ترکیبی می‌شود به گزینه‌های زیر اشاره کرد:
هزینه کمتر و مقرون به‌صرفه‌تر؛
زیبایی، لوکس و مدرن بودن؛
مقاومت و استحکام؛
• امکان طراحی خلاقانه و ایجاد طرح‌های خاص مطابق با انواع سلیقه‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *