پرداخت آنلاین

نمای ترکیبی سنگ و آجر نما + تصاویری از بروز ترین مدل ها

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

نمای ترکیبی سنگ و آجر نما به عنوان یکی از ترکیبات فوق العاده جذاب در طراحی نمای خارجی یک ساختمان نقش دارد.

در جهان امروز رقابتی بر سر زیباسازی ساختمان‌ها و شهرها از راه زیباسازی نمای بیرونی ساختمان‌ها وجود دارد که این مسئله باعث شده تا معماران و طراحان به استفاده از متریال ها و مصالح گوناگون و ترکیب آن ها روی بیاورند.

طراحی نمای ترکیبی سنگ و آجر نما
نمای آپارتمان ترکیب سنگ و آجر

سنگ مرمر، تراورتن و… مدت هاست که برای ساخت نمای خارجی ساختمان ها به کار می رود و نمایی یکدست و البته ماندگار و مقاوم به ما می دهد. آجر نما نیز در سال های اخیر بسیار مورد توجه سازندگان ساختمان‌ها قرار گرفته است، از آن رو که هم طرح های مختلفی و رنگ های متنوعی در آن وجود دارد و هم زیبایی آن خلاصه به طرح و رنگ آن نمی‌شود بلکه نحوه چینش آن نیز می‌تواند خود بخش از زیبایی معماری ساختمان به حساب آید.

کاربرد و ویژگی های نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

ترکیب مصالح مختلف در طراحی نمای خارجی یک ساختمان به شدت به زیبایی آن می افزاید و از حالت یکدستی و یک رنگی کل نمای ساختمان خارج می کند. نمای ترکیبی سنگ و آجر نما از جمله آن هاست.

اما اینکه محبوبیت نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر به چه دلایلی است و چه ویژگی های به لحاظ زیبایی شناسی به نمای ساختمان اضافه می شود را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

نمای ترکیبی سنگ و آجر
ویژگی های نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

1. کنتراست در نمای ترکیبی سنگ و آجر

نمای ترکیبی سنگ و آجر نما از چند جهت می‌تواند باعث زیبایی نمای ساختمان شود. کنتراستی که می‌توان در نمای ترکیبی سنگ و آجر به دست آورد از جمله این عوامل زیبایی است.

کنتراست یا تضاد رنگی که سنگ‌های سفید و استخوانی رنگ با انواع آجرها مخصوصا در نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز مشکی یا آجر نسوز قهوه ای سوخته می‌دهد، یا کنتراست رنگی که آجرهای کرم روشن با سنگ های مرمر سیاه و تیره می دهد دورنمای ساختمان را شکیل می‌کند.

نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز
کنتراست رنگی در طراحی نما ترکیبی سنگ و آجر نما
مدل نمای ترکیبی سنگ و آجر نما
نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز قهوه ای نما

2. تنوع طرح در نما ترکیبی سنگ و آجر

از آنجا که آجر نما را می‌توان به اشکال مختلفی روی دیوار چید که به آن آجر چینی گفته می‌شود؛ اشکال مختلف آجرچینی در کنار نمای سنگی جلوه خاص و ترکیبی از سنت و مدرنیته در نمای ساختمان را به شما می‌دهد.

همین اشکال مختلف آجرچینی در نمای بیرونی ساختمان ترکیب سنگ و آجر، آزادی عمل طراح نمای ساختمان را بیشتر می‌کند.

طرح نمای بیرونی ساختمان ترکیب سنگ و آجر
نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر

موارد ممنوع در نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

این ترکیب اما باید ضوابط و حد و مرزی داشته باشد وگرنه از زیبایی آن کاسته می شود و حتی ممکن است ترکیب سنگ و آجر در نمای ساختمان موجب نقض غرض و زشتی آن شود. برای مثال در نمای ترکیبی سنگ و آجر نباید هر نوع سنگ و هر نوع آجر را با هر نوع طرح و رنگی انتخاب کنیم. انتخاب رنگ این دو مصالح باید متناسب با یکدیگر و از نظر بصری و زیبایی شناسی هماهنگ باشد.

نحوه اجرای نمای ترکیبی سنگ و آجر نما
طراحی نمای ترکیب سنگ و آجر

از دیگر نکاتی که در طراحی نمای ترکیبی سنگ و آجر نما باید رعایت شود می توان گفت:

  • استفاده نکردن از فرم های ناهمگون؛
  • عدم زیاده روی در بکارگیری مصالح مختلف و متنوع در نما؛
  • استفاده نکردن از مصالح شکننده و برنده در طبقات اول یا همکف.

وبسایت آجر آنلاین به عنوان یکی از مراجع آنلاین فروش بدون واسطه انواع آجر نما، می تواند الهام بخش شما در زمینه انتخاب بهترین نوع، طرح و رنگ آجر باشد. شما می توانید با مراجعه به صفحات محصول ما از جمله آجر قزاقی، نسوز، دکوراتیو و… و مشاهده نمونه کارها و پروژه های ما، ایده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *