نمای ترکیبی سنگ و آجر نما + تصاویری از به روز ترین مدل ها

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

در طراحی نمای خارجی یک ساختمان، نمای ترکیبی سنگ و آجر نما به عنوان یکی از ترکیبات فوق العاده جذاب و خیره کننده شناخته می شود.

آجر نما در سال های اخیر بسیار مورد توجه سازندگان ساختمان‌ها قرار گرفته است، از آن رو که رنگ ها و طرح های متنوعی در آن وجود دارد. سنگ مرمر، تراورتن و… نیز مدت هاست که برای ساخت نمای خارجی ساختمان ها به کار می رود و نمایی یکدست و البته ماندگار و مقاوم به ما می دهد. در ادامه نمونه هایی از نمای آجر و سنگ تراورتن، نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز و… را در این مقاله مشاهده خواهید کرد.

انواع مختلف نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

طراحان و معماران خلاق توانسته اند بیش از ۱۰۰ ها طرح مختلف را با ترکیب سنگ و آجر در نما پدید آورند. در این بخش جدید ترین طرح ها و ترندهای ۲۰۲۱ نمای ترکیبی سنگ و آجر نما را به شما معرفی می کنیم.

رومی نمای کلاسیک نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز

طراحی کلاسیک نمای سنگ و آجر قرمز
نمای ترکیبی رومی سنگ و آجر نسوز

این مدل از نما آجر و سنگ، مدرن ترین سبک برای اجرای نمای ساختمان های لوکس و چند طبقه می باشد. نمای رومی معمولا با سنگ اجرا می شود و ترکیب آن با آجر نما نسوز، اصالت و زیبایی نما را چند برابر می کند. نمای رومی ساختمان با آجر نسوز و سنگ می تواند به اشکال مختلف در آپارتمان های چند طبقه یا ساختمان های ویلایی و باغ ویلاها به کار رود.

نمای ساختمان آجر نسوز و سنگ
نمای کلاسیک نمای ترکیبی آجر و سنگ

در تصویری که از نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز ویلایی مشاهده می کنید، از کنتراست رنگی قرمز و قهوه ای به شکل خلاقانه ای در طراحی نمای ترکیبی سنگ و آجر نما استفاده شده است.

آیا می دانستید رومی نمای ترکیبی سنگ و آجر یک طبقه هزینه تمام شده بسیار به صرفه و کمی دارد؟ توصیه ما به شما برای اجرای نمای یک ساختمان یک طبقه کم هزینه و شیک، استفاده از این ۲ متریال در کنار هم می باشد.

ببینید: قیمت روز آجر نسوز به درب کارخانه

نمای سنگ و آجر نسوز مناسب برای انواع ساختمان های یک طبقه
نمای ترکیبی آجر و سنگ دو طبقه

نمونه ی دیگری از رومی نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز:

طراحی نمای ساختمان چند طبقه با سنگ و آجر
زیبایی نمای ترکیبی سنگ و آجر نما در ساختمان چند طبقه

نمای ساختمان آجر نسوز و سنگ از نزدیک:

نمای کلاسیک نمای ترکیبی آجر و سنگ
نمای ساختمان ترکیبی سنگ و آجر نسوز

توجه: وب سایت آجر آنلاین، یک مرجع تخصصی در حوزه فروش انواع آجر نما و کف می باشد و هیچ گونه فعالیتی در خصوص فروش سنگ ندارد. برای اطلاع از مدل های ما کافیست به صفحه محصولات سایت مراجعه نمایید و نمونه کارها را مشاهده کنید. همچنین برای استعلام قیمت انواع آجر یا آجر نمای دلخواه خود، کافیست با کارشناسان فروش مجموعه ما تماس حاصل نمایید.

نمای آجر و سنگ تراورتن

ترکیب سنگ تراورتن و آجر در نمای بیرونی ساختمان
طرح نمای آجر و سنگ تراورتن در آپارتمان چند طبقه

در بین متریال های مختلف نمای ترکیبی سنگ و آجر نما، همانطور که مشخص بود، آجر نما نسوز از میان انواع آجر نما و سنگ تراورتن از میان انواع سنگ نما از محبوبیت خاصی بر خوردار هستند. در ادامه چند نمونه مدل از نمای ترکیبی نمای آجر و سنگ تراورتن را مشاهده خواهید کرد.

نمونه ای از سنگ تراورتن نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز:

نمای سنگ و آجر ساختمان
طرح نمای ترکیبی سنگ تراورتن و آجر نما نسوز در ساختمان چند طبقه

نمای بیرونی ساختمان یک طبقه با سنگ تراورتن و آجر نما:

ترکیب سنگ تراورتن و آجر در نمای ساختمان ویلایی
ترکیب نمای سنگ و آجر یک طبقه ویلایی
ترکیب نمای آجر قرمز و سنگ
نمای آجر قرمز و سنگ
نما سنگ و آجر
نمای سنگ و آجر ساختمان دو طبقه

کاربرد و ویژگی های نمای ترکیبی سنگ و آجر

نمای ترکیبی سنگ و آجر
ویژگی های نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

ترکیب مصالح مختلف در طراحی نمای خارجی یک ساختمان به شدت به زیبایی آن می افزاید و از حالت یکدستی و یک رنگی کل نمای ساختمان خارج می کند. نمای ترکیبی سنگ و آجر نما از جمله آن هاست.

اما اینکه محبوبیت نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر به چه دلایلی است و چه ویژگی های به لحاظ زیبایی شناسی به نمای ساختمان اضافه می شود را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

۱٫ کنتراست در نمای سنگ و آجر ساختمان

سنگ و آجر نمای ساختمان
ترکیب نما سنگ و آجر مدرن در ساختمان چند طبقه

نمای ترکیبی سنگ و آجر نما از چند جهت می‌تواند باعث زیبایی نمای ساختمان شود. کنتراستی که می‌توان در نمای سنگ و آجر ساختمان دو طبقه و یک طبقه به دست آورد از جمله این عوامل زیبایی است. به طور مثال:

  • کنتراست یا تضاد رنگی که سنگ‌های سفید و استخوانی رنگ با انواع آجرها مخصوصا در نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز مشکی یا آجر نسوز قهوه ای سوخته می‌دهد؛
  • یا کنتراست رنگی که آجرهای کرم روشن با سنگ های مرمر سیاه و تیره می دهد دورنمای ساختمان را شکیل می‌کند.

نمونه تصاویر نمای سنگ و آجر ساختمان یک طبقه و چند طبقه از نزدیک:

مدل نمای ترکیبی سنگ و آجر نما
نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز قهوه ای نما

۲٫ تنوع طرح در نما ترکیبی سنگ و آجر

طرح نمای بیرونی ساختمان ترکیب سنگ و آجر
طراحی نما با ترکیب آجر و سنگ

از آنجا که آجر نما را می‌توان به اشکال مختلفی روی دیوار چید، اشکال مختلف چینش و ترکیب سنگ و آجر در نما جلوه خاص و ترکیبی از سنت و مدرنیته در نمای ساختمان را به شما می‌دهد.

همین اشکال مختلف آجرچینی در نمای بیرونی ساختمان ترکیب سنگ و آجر، آزادی عمل طراح نمای ساختمان را بیشتر می‌کند.

⛔موارد ممنوع در نمای ترکیبی سنگ و آجر نما

ترکیب سنگ و آجر در نما
طرح و رنگ نما سنگ و آجر قرمز

این ترکیب اما باید ضوابط و حد و مرزی داشته باشد وگرنه از زیبایی آن کاسته می شود و حتی ممکن است ترکیب سنگ و آجر در نمای ساختمان موجب نقض غرض و زشتی آن شود. برای مثال در نمای ترکیبی سنگ و آجر نباید هر نوع سنگ و هر نوع آجر را با هر نوع طرح و رنگی انتخاب کنیم. انتخاب رنگ این دو مصالح باید متناسب با یکدیگر و از نظر بصری و زیبایی شناسی هماهنگ باشد.

از دیگر نکاتی که در طراحی نمای ترکیبی سنگ و آجر نما باید رعایت شود می توان گفت:

  • استفاده نکردن از فرم های ناهمگون؛
  • عدم زیاده روی در بکارگیری مصالح مختلف و متنوع در نمای سنگ و آجر؛
  • استفاده نکردن از مصالح شکننده و برنده در طبقات اول یا همکف.

وبسایت آجر آنلاین به عنوان یکی از مراجع آنلاین فروش بدون واسطه انواع آجر نما، می تواند الهام بخش شما در زمینه انتخاب بهترین نوع، طرح و رنگ آجر باشد. شما می توانید با مراجعه به صفحات مختلف محصول ما از جمله آجر نسوز، قزاقی، دکوراتیو و… ، جدید ترین ایده ها و طرح های ساختمانی را مشاهده کرده و الگو بگیرید.

سوالات متداول طراحی نمای ساختمان با سنگ و آجر:

در اجرای نمای ترکیبی سنگ و آجر، کدام نوع سنگ و آجر مناسب تر هستند؟

✅ در میان انواع آجر نما، نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز بیشتر از سایر انواع آجرها توصیه می شود. در میان انواع سنگ نما نیز نمای آجر و سنگ تراورتن معمولا تقاضای بیشتری داشته است. این دو متریال از لحاظ کیفیت و همچنین از لحاظ زیبایی تضمین می شوند.

آیا نمای سنگ و آجر برای مناطق سردسیر هم مناسب است؟

✅ بله؛ سنگ ذاتاً متریال مقاوم و مستحکمی می باشد. در میان آجرها نیز آجر نسوز مقاومت زیادی در مناطق سردسیر دارد، اما برای دوام بیشتر نمای ساختمان سنگ و آجر می توانید روی سطح آجر نانو بزنید.

نما ترکیبی سنگ و آجر برای چه ساختمان هایی مناسب است؟

✅ نمای سنگ و آجر ساختمان سه طبقه، دو طبقه، یک طبقه و ویلایی از انواع رایج ترکیب سنگ و آجر در نما می باشند. همچنین از ترکیب این دو مصالح می توان در طراحی و اجرای ساختمان ها و آپارتمان های چند طبقه نیز استفاده کرد.

با سنگ های مرمر سیاه از چه رنگ آجری استفاده کنیم تا ساختمانی مدرن داشته باشیم؟

✅ ترکیب آجرهای کرم روشن نسوز با سنگ های مرمر سیاه و تیره که باعث ایجاد تضاد رنگی در ساختمان می شود دور نمای ساختمان را شکیل و مدرن می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.