دانستنی هایی از ۶ تفاوت آجر سنتی و نسوز!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

علاقه مندان به طراحی نما و سبک های دکوراسیون داخلی از نوع آجری باید در هنگام خرید به تفاوت آجر سنتی و نسوز بسیار توجه کرده و با توجه به نیاز و سلیقه خود آن را خریداری نمایند.

شناخت تفاوت آجر نسوز و سنتی کمک شایانی به علاقه مندان نمای آجری کرده و باعث می شود بتوانند نمای مناسب تر و دلنشین تری طراحی کنند. از این رو در ادامه سایت آجر آنلاین (https://ajoronline.com/) به عنوان بزرگ ترین مرجع اینترنتی فروش آجر در سراسر ایران به شما کمک می کند تا پاسخ مناسب در خصوص “آجر سنتی یا آجر نسوز کدام مناسب تر است؟” را به راحتی پیدا کنید.

تفاوت آجر نسوز و سنتی چیست؟
آجر نسوز یا آجر سنتی کدام برای نما مناسب تر است؟

تفاوت آجر سنتی و نسوز در چیست؟ (آجر سنتی یا آجر نسوز؟)

در ادامه به صورت کامل و با جزئیبات به تفاوت آجر سنتی و نسوز پرداخته ایم. با مطالعه این بخش از محتوا می توانید خرید آجر برای نما و دکوراسیون منزل خود را با شناخت بیشتری انجام داده و طرح دلچسب تری خلق کنید.

۱_ تفاوت ساختاری بین آجر نسوز و سنتی به واسطه ماده اولیه!

ماده اولیه آجر نسوز خاک نسوز و ماده اولیه آجر سنتی خاک رس می باشد؛ از این رو تفاوت اصلی این دو آجر و سایر تفاوت های آنها از همین ماده اولیه شان نشات می گیرد.

آستانه تحمل خاک رس ۵۰۰ درجه سانتی گراد و آستانه تحمل خاک نسوز ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد است؛ به همین دلیل با توجه به مقاومت بالای آجر نسوز از آن بیشتر در ساخت شومینه و باربیکیو استفاده می کنند؛ اما آجر سنتی کاربرد بسیار کمتری جهت ساخت شومینه، باربیکیو و تنور دارد.

تفاوت ساختار آجر نسوز و سنتی
اصلی ترین تفاوت آجر سنتی و نسوز در ساختار اولیه آنها می باشد

۲_ آجر سنتی زودتر لب پَر می شود یا نسوز؟

با توجه به اینکه آجر نسوز به وسیله دستگاه پرس می شود، مقاومت و استحکام بسیار زیادی داشته و در مقایسه با آجر سنتی بسیار کمتر لب پر و خراب می شود. از این رو تفاوت آجر نسوز و سنتی در خصوص میزان استحکام و مقاومت بسیار مشهود است اما این بدین معنا نیست که آجر سنتی زود خراب شده و استحکام پایینی دارد بلکه این موضوع کاملا نسبی می باشد.


روی دکمه زیر کلیک کرده و با قیمت آجر سنتی، انواع و رنگ های آن آشنا شوید


۳_ تفاوت آجر سنتی و نسوز در جذب آب!

تفاوت آجر نسوز و سنتی در خصوص جذب آب بسیار مهم و حائز اهمیت است. این تفاوت نیز بیشتر به نوع خاک و مواد اولیه آنها بر می گردد؛ یعنی خاک رس به نسبت خاک نسوز جذب آب بیشتری دارد. چنانچه در محیط سرد، مرطوب و بارانی زندگی می کنید بهتر است از آجر نسوز برای نمای بیرونی خانه خود استفاده کنید.

تفاوت جذب آب آجر نسوز و سنتی
آجر سنتی از آجر نسوز جذب آب بیشتری دارد

۴_ آیا میزان شوره زدن آجر سنتی و نسوز باهم تفاوت دارد؟

درباره تفاوت آجر سنتی و نسوز در خصوص میزان شوره زدن می توان اظهار داشت که میزان شوره آنها تقریبا هیچ است و شوره زدن آجر به کیفیت تولید آن در کارخانه باز می گردد. در واقع هر چه در ساختار یک آجر میزان آهک کمتری به کار برده شود کیفیت آن افزایش می یابد.

با خرید اینترنتی انواع آجر نما از سایت آجر آنلاین می توانید محصولاتی با کیفیت و مرغوب را خریداری کنید؛ در ادامه چنانچه نگران شوره زدن نمای آجری خود بودید حتما به صفحه محلول ضد شوره آجر در سایت ما سر بزنید و با خرید این محصول مشکل شوره زدن آجر نما ساختمان خود را برطرف نمایید.

تفاوت آجر نسوز و سنتی در میزان شوره زدن
آجر سنتی یا آجر نسوز در میزان شوره زدن باهم تفاوتی ندارند

۵_ شیوه نصب آجر سنتی و مدرن (نسوز) چه تفاوتی باهم دارد؟

درباره تفاوت آجر سنتی و نسوز در خصوص نحوه نصب می توان گفت که نصب هر دو این آجرها به شیوه یکسان و بدون تفاوت قیمت انجام می شود. علاوه بر شیوه نصب، نحوه بندکشی آنها نیز مشابه هم بوده و تفاوتی در این زمینه ندارند.

در خصوص نصب هر دو این آجرها می توان از ملات ماسه سیمان، چسب آجر، نصب آجر به روش خشک و… استفاده کرد.

۶_ تنوع رنگی، مشخص ترین تفاوت آجر سنتی و نسوز

شاید بتوان گفت بارز ترین تفاوت آجر سنتی و نسوز در میزان تنوع رنگ آنها است. طیف رنگی آجر نسوز بسیار گسترده تر از آجر سنتی می باشد، از این رو دست شما کاربران عزیز در انتخاب رنگ و ایجاد طرح مورد علاقه تان بسیار باز است.

آجر نسوز شامل رنگ های زیر است:

  • قرمز
  • سفید و طوسی
  • مشکی و قهوه ای
  • پرتغالی و خردلی
  • طلایی
  • و…

تنوع رنگی، تصاویر پروژه های اجرایی و به روز ترین لیست قیمت آجر نسوز را با کلیک روی دکمه زیر ببینید


انواع رنگ ها آجر سنتی و نسوز
تفاوت آجر سنتی و نسوز در انواع رنگ آن ها

از اینکه تا انتهای این مقاله از تفاوت آجر سنتی و آجر نسوز با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم، به صورت کلی تفاوتی از نظر کیفیت بین آجر نسوز و آجر سنتی وجود ندارد بلکه با توجه به سلیقه شما و کاربرد و ویژگی هایی که این آجرها دارند می توان گفت “آجر سنتی یا آجر نسوز کدام مناسب تر است؟”

چنانچه تمایل به خرید انواع آجر سنتی و آجر نسوز به صورت اینترنتی در سراسر ایران را داشتید حتما به سایت آجر آنلاین مراجعه کرده و اقدام به انتخاب و خرید محصول مدنظر خود نمایید.

جمع بندی:

🧱 تفاوت آجر سنتی و نسوز در زمینه رنگ به چه صورت است؟

✅ طیف رنگی آجر نسوز بسیار گسترده تر از آجر سنتی می باشد، از این رو دست شما کاربران عزیز در انتخاب رنگ و ایجاد طرح مورد علاقه تان بسیار باز است.

🧱 شیوه نصب آجر سنتی و مدرن چه تفاوتی باهم دارد؟

✅ درباره تفاوت آجر سنتی و نسوز در خصوص نحوه نصب می توان گفت که نصب هر دو این آجرها به شیوه یکسان و بدون تفاوت قیمت انجام می شود.

🧱 ماده اولیه آجر سنتی با آجر نسوز چه تفاوتی دارد؟

✅ ماده اولیه آجر نسوز خاک نسوز و ماده اولیه آجر سنتی خاک رس می باشد؛ از این رو تفاوت اصلی این دو آجر و سایر تفاوت های آنها از همین ماده اولیه شان نشات می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.