آجر سنتی (قزاقی) چیست؟ | انواع، ویژگی ها و کاربردها

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر سنتی چیست؟ این سوال یکی از پر سرچ ترین سوالاتی است که کاربران در سایت آجر آنلاین به دنبال آن هستند. از این رو در این مقاله مشخصات و ویژگی های آجر نمای سنتی به همراه تمامی کاربردهای آن را به طور کامل توضیح داده و سعی کرده ایم اطلاعات شما را در خصوص آجر سنتی نما (آجر قراقی) کامل نماییم، تا انتها با ما همراه باشید و با کسب اطلاعاتی جامع در این خصوص خرید بهتری را تجربه کنید.

آجر سنتی چیست و راز ماندگاری این آجر چه می تواند باشد؟

آجر سنتی (قزاقی) چیست؟
آجر سنتی چیست؟ شناخت انواع و کاربردهای آن

از زمانی که انسان اولیه به صورت اتفاقی پخته شدن گل در کنار کوره آتش را مشاهده کرد متوجه آجر سنتی شدند. امروزه با کارخانه ای شدن تولیدات انواع آجرها، آجر سنتی(خشتی، قزاقی) با همان شیوه پخت قدیمی رواج دارد و هرگز تولید آن متوقف نشده است.

انواع آجر سنتی چیست؟ آجر نمای سنتی انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد:

  • آجر نما سنتی پلاک؛
  • آجر نمای سنتی نیمه؛
  • آجر سنتی کامل؛
  • آجر کف سنتی؛
  • آجر ال قزاقی؛
  • آجر قزاقی نما طرح رستیک.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره آجر نمای سنتی و خرید آن به صفحه آجر سنتی مراجعه کنید.

اما راز ماندگاری آجر سنتی چیست که پس از گذشت سالهای سال هنوز هم به شیوه قدیم یعنی به صورت دستی و از طریق کوره های آجر پزی ساخته شده و روز به روز هم استقبال از آن بیشتر می شود؟ می توان اظهار داشت که از جمله دلایل محبوبیت و ماندگاری آجر سنتی کاربرد فراوانی است که این آجر در نما و دکوراسیون مکان های مختلف دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع کاربردهای آجر نمای سنتی بیشتر آشنا شوید.

کاربرد آجر سنتی چیست؟ در چه مکان هایی از آن استفاده کنیم؟

کاربرد آجر سنتی (قزاقی) چیست؟
کاربرد فراوان نما آجر سنتی در مکان های مختلف باعث محبوبیت این آجر شده است

جواب های متعددی می توان به پرسش کاربرد آجر سنتی چیست داد. از آجر سنتی می توان در بازسازی خانه های قدیمی اما با اصالت، طراحی رستوران ها و سنتی سراها، قهوه خانه ها، طراحی سنتی نمای داخلی منزل و… استفاده نمود. نکته حائز اهمیت دیگری که وجود دارد این است شما با ترکیب نمای آجر سنتی به همراه نماها و متریال های مدرن می توانید طرحی شگفت انگیز و فوق العاده را ایجاد نمایید.

روی لینک کاربرد آجر قزاقی کلیک کرده تا با کاربرد موارد بالا بیشتر آشنا شوید.

سنتی سرا و رستوران خود را با استفاده از نما آجر سنتی به اوج رسانید!

آجر نمای سنتی در رستوران و سنتی سرا
استفاده از آجر نما سنتی در رستوران و سنتی سرا

این روزها سنتی سراها بسیار محبوب شده و مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند. علت محبوبیت این مکان ها تنها به غذاهای لذیذشان اختصاص ندارد، بلکه طراحی و معماری مکان بسیار اثرگذار است. در واقع مردم با حضور در مکان های سنتی انرژی مضاعفی دریافت کرده و با حس نوستالژیک و آرامشی که پیدا می کنند هوس گرفتن عکس و به اشتراک گذاشتن آن نیز در وجودشان روشن می شود.

شما می توانید دیوارهای رستوران را با طاق هایی به شکل آجر سنتی درست کرده و در کنار آن پله هایی از جنس آجر خشتی به همراه جویبار آب طراحی کنید. این کار بسیار جذاب خواهد شد و باعث می شود مشتریان شما فضای رستوران را حتی از غذای آن بیشتر دوست داشته باشند.

در واقع اگر بخواهیم بگوییم مهمترین خاصیت آجر سنتی چیست؟ می توان اظهار داشت که تداعی کننده طرح های سنتی و به وجود آورنده حس گرم و آرامش بخش، مختص آجر نما سنتی می باشد.

منزل خود را با دکوراسیون آجر سنتی منحصر به فرد کنید!

آجر سنتی چیست و کاربرد آن در دکوراسیون
آجر سنتی چیست و چه کاربردی در دکوراسیون منزل دارد؟

طراحی یک دیوار با نمای آجر قزاقی در خانه شما به همراه وسایل دکوری تزئینی مانند ساعت، سماور سنتی، رادیو و… می تواند دکوراسیون زیبا و خاصی را برای شما به وجود آورد. از این رو در بازسازی خانه خود از طراحی های سنتی هرگز غافل نشوید.

ترکیب نمای مدرن و آجر سنتی چیست؟

تلفیق نمای مدرن و سنتی در طراحی از جذاب ترین معماری های ساختمان است. در واقع ترکیب نما آجر سنتی با سایر متریال ها دست دکوراتورها را در طراحی های خلاقانه و متنوع باز گذاشته که خروجی کار می تواند بسیار منحصر باشد.

آجر آنلاین، معتبر ترین منبع شناخت انواع آجر سنتی (قزاقی)

آجر سنتی یا قزاقی در سایت آجر آنلاین
شناخت کامل آجر نمای سنتی (قزاقی) در سایت آجر آنلاین

سایت آجر آنلاین به عنوان بزرگ ترین و معتبر ترین مرجع اینترنتی فروش انواع آجر و آجر نما در سراسر ایران با پشتیبانی کامل، خرید اینترنتی شما را پیگیری کرده و از زمان تماس تا لحظه تحویل بار لحظه ای از آن غافل نمی شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع آجر سنتی و آجر قزاقی که در سایت ما به فروش می رسد و از همه مهمتر قیمت آجر نما قزاقی اینجا کلیک کرده و اطلاعات خود را تکمیل نمایید. در انتها امیدواریم پاسخ به سوال آجر سنتی چیست را به صورت کامل داده و راهنمای خوبی برای شما عزیزان بوده باشیم. اگر شما هم نکته ای از آجر سنتی دارید خوشحال می شویم آن را در کامنت ها مشاهده کنیم.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.