پرداخت آنلاین

رفع شوره آجر نما به 3 روش کم هزینه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

رفع شوره آجر نما، پیش از هر چیزی نیاز به ریشه یابی و بررسی علت شوره زدن دارد. شوره زدن آجر سبب می‌شود تا نمای ساختمان زیبایی خود را نتواند به صورت کامل نشان دهد.

در این مطلب از آجر آنلاین به شما آموزش می‌دهیم که چطور به صورت بسیار ساده و بدون هزینه های زیاد به رفع شوره آجر ساختمان خود بپردازید.

اولین قدم برای رفع شوره آجر نما

همان‌طور که در ابتدا گفتیم، برای رفع شوره آجر نما، باید عامل اصلی پدید آمدن آن را بررسی کنیم. به طور کلی عواملی مثل رطوبت، دما و باد در ایجاد شوره یا سفیدک روی آجر دخیل هستند. 

برای بررسی این موضوع و ریشه یابی علت آن، پیشنهاد میکنیم مقاله ” آیا دلایل ظاهر شدن شوره آجر را می دانید؟ “ را در همین وبسایت، بیشتر بخوانید.

علت شوره آجر
برای رفع شوره آجر نما باید دلیل پدید آمدن آن را بدانید.

نحوه از بین بردن شوره آجر نما با روش های کاربردی

برای رفع شوره آجر نما های مختلف، از جمله شوره آجر نسوز، آجر قزاقی، آجر سفال و… راه ها و روش های مختلفی وجود داد که در ادامه مهم ترین آن ها را معرفی می کنیم:

1. شست و شو با فشار آب

شست و شوی نما با جریان پر فشار آب، یکی از ساده ترین روش ها برای رفع شوره آجر نسوز است. البته برای تاثیر گذاری درست این روش، باید به یاد داشته باشید که پس از شست و شو، نما باید به خوب خشک شود؛ در غیر این صورت آب باقی مانده روی سطح آجر باعث جا به جایی نمک ها و دوباره شوره زدن آجر می شود.

شستن نمای آجری برای رفع شوره آجر نما
شستن نما با فشار زیاد آب برای برطرف کردن شوره آجر نما

2.  درمان شوره به روش برس زنی خشک

برای رفع شوره آجر نما می‌توانید با استفاده از یک برس خشک پلاستیکی یا سیمی اقدام به پاک کردن سطح نما کنید. حتما یادتان باشد که برس سیمی را به صورت سفت و محکم بر روی آجرها نکشید تا رد آن بر روی آجر ها باقی نماند.

توجه! یکی از پر طرفداران ترین مصالح ساختمانی در پوشش داخلی و خارجی بناها، آجر قزاقی نما می باشد. وبسایت آجر آنلاین، یکی از تامین کنندگان معتبر آجر نما قزاقی می باشد که با افتخار، محصولاتی با کیفیت، ضد شوره و تضمین شده را از درب کارخانه و بدون واسطه به فروش می رساند. برای مشاهده نمونه محصولات روی کلمه لینک شده کلیک نمایید.

درمان شوره آجر به روش برس زنی
نحوه از بین بردن شوره آجر نما به وسیله برس

3. رفع شوره آجر نما با محلول های رقیق اسیدی

از روش‌های اصولی برای از بین بردن شوره آجر نما نسوز، استفاده از محلول‌های خاص اسیدی است که به صورت بسیار رقیق درست شده‌اند.

برای راحت‌تر شدن کار با این نوع محلول‌ها می‌توانید آنها را داخل پمپ پیسوله بریزید و مانند رنگ بر دیوار بپاشید. اسید موجود در محلول باعث واکنش با شوره دیوار می‌شود و در نهایت باعث رفع شوره آجر ساختمان می شود.

رفع شوره آجر ساختمان با اسید
رفع شوره آجر نما به کمک محلول اسیدی رقیق

نکته: هرگز از روش شن‌پاشی برای رفع شوره آجر نما استفاده نکنید، چرا که حفره های موجود در سطح آجر را بیشتر می‌کند و در نتیجه باعث نفوذ آب در فصول سرد به داخل آجر می‌شود و یخ زدگی و ترک در بافت آجر را به همراه می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *