رفع شوره آجر نما با ۳ روش ساده و کم هزینه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

رفع شوره آجر نما، پیش از هر چیزی نیاز به ریشه یابی و بررسی علت شوره زدن آجر نما دارد. شوره زدن آجر سبب می‌شود تا نمای ساختمان زیبایی خود را به صورت کامل نشان ندهد.

در این مطلب از سایت آجر آنلاین به شما آموزش می‌دهیم که چطور با روش های ساده و بدون صرف هزینه هنگفت به از بین بردن شوره آجر نما خود بپردازید.

۳ روش قطعی از بین بردن شوره آجر نما را در این ویدیو ببینید

در این ویدیو می توانید با ۳ روش قطعی رفع شوره دیوار آجری و دلایل آن آشنا شوید. بنابراین اگر نمای آجری شما هم شوره زده است حتما این ویدیو را ببینید.

علت شوره زدن آجر نما چیست؟

همان‌طور که در ابتدا گفتیم، برای رفع شوره آجر سفال، نسوز و… باید عامل اصلی پدید آمدن آن را بررسی کنیم. به طور کلی در علت شوره زدن آجر نما عواملی مثل رطوبت، دما و باد در ایجاد شوره یا سفیدک روی آجر دخیل هستند که برای پاک کردن شوره آجر روش های آسان و مقرون به صرفه ای وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

با کلیک روی لینک نیز می توانید با دلایل ظاهر شدن شوره آجر نما بیشتر آشنا شده و راهکارهای بهتری نیز برای آن پیدا کنید.

علت شوره آجر
بررسی علت شوره زدن آجر نما کمک بسیاری به رفع آن می کند

چگونه شوره آجر نما را تمیز کنیم؟

چگونه شوره آجر نما را تمیز کنیم؟ یا بهترین روش رفع شوره آجر چیست؟ این سوال ها از سوالات متداول افرادی که نمای آجری دارند می باشد.

نحوه از بین بردن شوره آجر نما های مختلف از جمله شوره آجر نسوز، آجر قزاقی و آجر سفال بسیار متنوع است که در ادامه مهم ترین آن ها را معرفی می کنیم:

۱٫ رفع شوره دیوار آجری از طریق شست و شو با فشار آب

شست و شوی نما با جریان پر فشار آب، یکی از ساده ترین روش ها برای رفع شوره آجر سفال، نسوز و… است. البته برای تاثیر گذاری درست این روش، باید به یاد داشته باشید که پس از شست و شو، نما باید خوب خشک شود؛ در غیر این صورت آب باقی مانده روی سطح آجر باعث جا به جایی نمک ها و دوباره شوره زدن آجر می شود.

شستن نمای آجری برای رفع شوره آجر نما
شستن نما با فشار زیاد آب برای پاک کردن شوره آجر نما

۲٫ رفع شوره آجر نسوز و سایر آجرها به روش برس زنی خشک

برای رفع شوره آجر نما نسوز می‌توانید با استفاده از یک برس خشک پلاستیکی یا سیمی اقدام به پاک کردن سطح آجر نسوز نما کنید. حتما یادتان باشد که برس سیمی را به صورت سفت و محکم بر روی آجرها نکشید تا رد آن بر روی آجر ها باقی نماند.

توجه! یکی از پر طرفداران ترین مصالح ساختمانی در پوشش داخلی و خارجی بناها، آجر نسوز نما می باشد. وبسایت آجر آنلاین، یکی از تامین کنندگان معتبر آجر نما نسوز است که با افتخار، محصولاتی با کیفیت، ضد شوره و تضمین شده را از درب کارخانه و بدون واسطه به فروش می رساند؛ از این رو دیگر نیازی نیست برای پاک کردن شوره آجر نگرانی داشته باشید.


دسترسی به لیست قیمت آجر نسوز در تاریخ روز و به درب کارخانه تنها با کلیک روی دکمه


درمان شوره آجر به روش برس زنی
نحوه از بین بردن شوره آجر نما نسوز به وسیله برس

۳٫ رفع شوره آجر نما با محلول های نانو (محلول ضد شوره آجر نما)

از روش‌های اصولی برای رفع شوره دیوار آجری که شامل آجر نسوز دیوار، باربیکیو و… می شود؛ استفاده از محلول‌های خاص اسیدی است که به صورت بسیار رقیق درست شده‌اند.

محلول نانو آجر نما از با کیفیت ترین محلول هایی می باشد که به پوشش محافظ آجر نیز معروف است. محلول نانو آجر با نفوذ به حفره های ریز آجر و پس از گذشت تقریبا ۲۴ ساعت تا سالیان سال از ورود آب به بافت های آجر و شوره زدگی آن جلوگیری می کند.


دسترسی به لیست قیمت محلول نانو آجر در تاریخ روز تنها با کلیک روی دکمه


برای راحت‌تر شدن کار با این نوع محلول‌ها می‌توانید آنها را داخل پمپ پیسوله ای بریزید و مانند رنگ بر دیوار بپاشید. اسید موجود در محلول باعث واکنش با شوره دیوار شده و در نهایت باعث رفع شوره دیوار آجری می شود. این محلول به عنوان ضد شوره آجر نما بودن نیز شناخته شده است.

رفع شوره آجر ساختمان با اسید
رفع شوره آجر نما به کمک محلول اسیدی رقیق

نکته: هرگز از روش شن‌پاشی برای رفع شوره آجر نما استفاده نکنید، چرا که حفره های موجود در سطح آجر را بیشتر می‌کند و در نتیجه باعث نفوذ آب در فصول سرد به داخل آجر می‌شود. همچنین یخ زدگی و ترک در بافت آجر را نیز به همراه خواهد داشت.

روش های جلوگیری از شوره زدن آجر نما

برای آنکه آجرهای به کار رفته در نمای خارجی و داخلی ساختمان ها شوره نزنند بهتر است برای جلوگیری از شوره زدن آجر نما موارد زیر رعایت شود:

  • در دوغاب سیمان و آجر ملات، سولفات های قلیایی را کاهش دهیم؛
  • جلوگیری از ورود آب به داخل دیوارهای بنایی شده؛
  • استفاده از کمترین میزان آب ممکن در ترکیبات دوغاب؛
  • استفاده از پوشش آب گریز؛
  • عایق بندی قسمت پایینی دیوار.

جمع بندی:

علت شوره زدن آجر نما چیست؟ 

✅ شوره آجر همان رسوبات داخل آب جهت تولید گل آجر هستند که بعد از تبخیر آب داخل آجر به شکل شوره در می آیند. این شوره های سفید به زیبایی و استهکام آجر خدشه وارد می کنند.

چگونه شوره آجر را از بین ببریم؟

✅ با روش های متعددی از جمله فشار آب، برس زنی خشک و استفاده از محلول های اسیدی ضد شوره آجر نما، می توان به پاک کردن شوره آجر پرداخت که در این صفحه از سایت آجر آنلاین می توانید به صورت کامل تر درباره رفع شوره آجر مطالعه کنید.

رفع شوره آجر نسوز با روشی کم هزینه امکان پذیر است؟

✅ بله. روش های از بین بردن شوره آجر بسیار کم هزینه هستند که با دانستن آن ها به راحتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید. از این رو حتما مطلب این صفحه را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.