ساخت باربیکیو آجر نسوز به روشی ساده و راحت + تصویر

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

امروزه ساخت باربیکیو آجر نسوز باعث شده است تا طعم غذاها و کباب هایی که در آن پخته می شود فراتر از هر طعمی باشد؛ زیرا آجر نسوز به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارد محبوب بسیاری از افراد می باشد. مزایای آجر نسوز برای باربیکیو و طرز ساخت آن یکی از جذابترین موضوعاتی می باشد که در ادامه مقاله به آن پرداخته شده است. علاوه بر آن کلی موضوعات مهیج دیگری که درمورد باربیکیو با آجر نسوز نمی دانستید را قرار است در ادامه مطالعه کنید، پس با ما همراه باشید.

ساخت باربیکیو آجر نسوز
ضد حرارت بودن آجر نسوز برای باربیکیو

در صورت تصمیم قطعی برای خرید آجر نما باربیکیو می توانید در سایت آجر آنلاین با کارشناسان فروش مجموعه ما در ارتباط باشید و آجر مورد نیازخود را برای داشتن یک باربیکیو مدرن و شیک سفارش دهید.

آموزش ساختن باربیکیو با آجر نسوز + ویدئوی آموزشی

قبل از مطالعه مراحل ساخت کباب پز آجری، می توانید در ویدیوی زیر تمامی مراحل گفته شده برای ساخت یک باربیکیو آجر نسوز خانگی را در کمتر از ۲ دقیقه آموزش ببینید.

قبل از شروع ساخت باربیکیو با آجر نسوز در ابتدا باید با مصالحی که نیاز می باشد آشنا شوید:

 • آجر نسوز
 • سیمان
 • ماله
 • بیل
 • تخته سنگ فرش
 • تراز
 • شمشه
 • ریسمان
 • کمچه
 • استانبولی
 • دستکش
 • متر
 • ست گریل کبابی (سینی زغال باربیکیو، سینی گریل، سینی نگهدارنده غذا)
نحوه ساخت باربیکیو آجری
مراحل ساخت کباب پز با آجر نسوز

مرحله اول:

در ابتدا محل ساخت، اندازه دقیق باربیکیو و ابعاد آجر نسوز باربیکیو را مشخص کنید. می توانید این اندازه را با استفاده از سینی زغال باربیکیو مشخص نمایید.

مرحله دوم:

شن، ماسه و سیمان را به نسبت یک پنجم با هم مخلوط نمایید و در استانبولی با آب مخلوط نمایید تا ملات مورد نیاز بدست آید. سپس ملات ساخته شده را به یک اندازه روی طرح کباب پز آجری خود پهن کنید.

مرحله سوم:

در این مرحله می توانید آجر چینی را شروع نمایید. به این صورت که از یک طرف شروع به چیدن کنید و با ریسمان آجرها را در یک جهت نگه دارید. پس از چیدن دور اول با تراز آن را بررسی کنید تا سطحی صاف برای دور بعدی داشته باشید.

مرحله چهارم:

در ادامه دیوار باربیکیو آجر نسوز را به همین ترتیب بچینید و بالا بیاورید که ارتفاع آن باید مناسب با میزان راحتی و قد شما باشد.

مرحله پنجم:

در آخرین مراحل ساخت کباب پز آجری باید حواستان باشد که آجرها را معکوس بچینید و یه سکویی برای قرار دادن سینی ذغال و کباب ایجاد کنید.

۳ ایده برای ساخت باربیکیو آجر نسوز در فضاهای مختلف

باربیکیو را می توان با مصالح مختلفی همچون سنگ، آجر و…. ساخت، که یکی از بهترین متریال ها در ساخت باربیکیو استفاده از آجر نما نسوز می باشد.

انواع مدل های باربیکیو آجر نسوز به دو صورت گازی و ذغالی قابل استفاده می باشد که هنگام ساخت آن باید به این مورد توجه داشت که به چه روشی می خواهید باربیکیو را استفاده نمایید. ساختن باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز در محیط هایی همچون باغ، حیاط، بالکن، تراس و پشت بام باعث می شود که در فضای باز در کنار خانواده و دوستان پخت غذا و روز بی نظیری را تجربه کنید.

ساخت باربیکیو با آجر نسوز
باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز انگلیسی
ساختن باربیکیو با آجر نسوز
نمونه باربیکیو آجری ساده نسوز

ساخت باربیکیو آجر نسوز در باغ

اگر تصمیم به راه اندازی یک مهمانی پرشکوه و بزرگ دارید و انتخابتان برای ناهار یا شام کباب می باشد، بهترین گزینه برای داشتن فضایی صمیمی و سریعتر پیش رفتن کارها، ساخت باربیکیو آجر نسوز در باغ می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که در باغ طرح کباب پز آجری خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کند.

باربیکیو با آجر نسوز در باغ
داشتن فضایی صمیمی با باربیکیو آجری گرد یا مربع
باربیکیو آجری در باغ
باربیکیو آجر نسوز مربع در باغ

ساخت باربیکیو با آجر نسوز در بالکن

ساخت کباب پز با آجر نسوز در بالکن یکی از بهترین ایده ها برای منازلی که از بالکن و تراس بزرگی برخوردار هستند. تناسب نمای آجر نسوز برای باربیکیو در بالکن با دیوارها و مصالح به کار رفته نمایی بسیار زیبا و شیک برای منزلتان ایجاد می کند.

پیشنهاد ما به شما در اینجا برای ساخت باربیکیو آجر نسوز، مدل مستطیلی می باشد؛ زیرا با ظاهر جمع و جوری که دارد می توانید یک باربیکیو آجری ساده کوچک و بهترین فضا را برای پخت کباب در بالکن خود داشته باشید.

کباب پز آجر نسوز
باربیکیو آجر نسوز کوچک در بالکن
آجري باربيکيو در بالکن
ساخت باربیکیو کوچک در بالکن

روش ساخت باربیکیو آجری در حیاط

هنگام ساخت باربیکیو آجر نسوز در حیاط باید به رنگ آجر باربیکیو، کاشی ها و مصالح به کار رفته در حیاط توجه داشته باشید تا نمای زیبایی از یک باربیکیو را درحیاط خود ایجاد نمایید.

باربیکیو با آجر نسوز در حیاط
تناسب رنگ آجر نسوز باربیکیو با کاشی و دیگر مصالح در حیاط
کباب پز آجری در حیاط
ساخت باربیکیو با آجر نسوز در حیاط

مزایای استفاده از آجر نسوز براي باربيکيو

امروزه در بسیاری از باغ ها، منازل و… باربیکیو آجر نسوز را بسیار مشاهده می کنیم. شاید برایتان سوال شده باشد آجر نسوز چه ویژگی هایی دارد که از آن در ساخت باربیکیو استفاده می شود؟ یا آجر نسوز با کیفیت برای ساخت باربیکیو چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه می توانید ویژگی هایی که آجر نسوز مخصوص باربیکیو باید داشته باشد را مشاهده نمایید:

 • مقاوم در برابر باران های اسیدی
 • ثبات رنگ
 • ضد حریق
 • مقاوم در برابر فشار
 • پایداری در برابر تغییرات دما
 • سازگاری با محیط
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر متریال ها
مزایای آجر نسوز در باربیکیو
ویژگی های آجر نسوز باربیکیو باغی
ویژگی های آجر نسوز برای باربیکیو
مقرون به صرفه بودن آجر نسوز برای باربیکیو

نکات نصب آجر نسوز باربيکيو

 • قبل از ساخت باربیکیو حتما محل مناسبی را برای این کار انتخاب نمایید.
 • برای ساخت باربیکیو با آجر نسوز حتما فضایی خارج از خانه را در نظر بگیرید.
 • هنگام چیدن آجر نسوز حتما حواستان به تراز بودن و در یک جهت بودن آجر باشد تا بتوانید باربیکیویی بی نقص و صاف ایجاد کنید. اما اگر می خواهید بیشتر با انواع نحوه آجر چینی آشنا شوید می توانید بر روی لینک ضمیمه شده کلیک کنید.
 • برای استفاده از آجر نسوز باربیکیو ذغالی باغی از مواد آتش زا متناسب با ذغال استفاده نمایید و از بنزین برای روشن کردن آتش خودداری نمایید.
 • پس از هر بار استفاده از باربیکیو آجر نسوز حتما آن را برای استفاده در دفعات بعدی تمیز نمایید.
 • اگر باربیکیو آجری گازی دارید حتما از قطع شدن آن اطمینان حاصل نمایید.
ساخت باربيکيو با آجر
نکات مهم برای استفاده و ساخت باربیکیو آجر نسوز

تاریخچه باربیکیو آجری

استفاده از باربیکیو آجر برای اولین در آمریکا رواج یافت. به این گونه که بعد از جنگ در دهه ۱۹۵۰، شادی و مهمانی در فضای باز یکی از ملاک های زندگی خوب برای افراد در آمریکا شد. به همین دلیل ساخت و خرید کوره در فضای باز رواج یافت که توسط پدر خانواده ساخته و مدیریت می شد. انواع باربیکیو آجری در آمریکا نماد روستایی بودن و محلیت بود و به دلیل مزایای بسیاری که دارد افراد آپارتمان نشین در آمریکا هم نیز سعی بر این داشتند تا باربیکیو در تراس، حیاط، بالکن و… را بسازند.

تاریخچه ساخت باربیکیو
تاریخچه باربیکیو آجری در آمریکا

سوالات متداول

چه مدلی برای ساخت کباب پز با آجر نسوز در باغ بهترین گزینه می باشد؟

✅ برای ساخت باربیکیو در باغ، طرح کباب پز آجری خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کند.

چرا باید از آجر نسوز برای باربیکیو استفاده کنیم؟

✅ زیرا آجر نسوز از ویژگی های ضد حریق، پایداری در برابر تغییرات دما، سبک و نصب آسان، ثبات رنگ و مقرون به صرفه بودن برخوردار است که بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو آجری می باشد.

برای خرید آجر نسوز باربیکیو به کجا مراجعه کنیم؟

✅ ” آجر آنلاین” به عنوان معتبرترین مرکز خرید آجر نما نسوز می باشد که می توانید در آن به روز ترین قیمت های آجر نسوز را مشاهده کنید و به قیمت درب کارخانه خریداری نمایید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.