ساخت باربیکیو آجر نسوز به روشی ساده و راحت + تصویر

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

امروزه ساخت باربیکیو آجر نسوز باعث شده است تا طعم غذاها و کباب هایی که در آن پخته می شود فراتر از هر طعمی باشد؛ زیرا آجر نسوز به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارد محبوب بسیاری از افراد می باشد. مزایای آجر نسوز برای باربیکیو و طرز ساخت آن یکی از جذابترین موضوعاتی می باشد که در ادامه مقاله به آن پرداخته شده است. علاوه بر آن کلی موضوعات مهیج دیگری که درمورد باربیکیو با آجر نسوز نمی دانستید را قرار است در ادامه مطالعه کنید، پس با ما همراه باشید.

ساخت باربیکیو آجر نسوز
ضد حرارت بودن آجر نسوز برای باربیکیو

در صورت تصمیم قطعی برای خرید آجر نما باربیکیو می توانید در سایت آجر آنلاین با کارشناسان فروش مجموعه ما در ارتباط باشید و آجر مورد نیازخود را برای داشتن یک باربیکیو مدرن و شیک سفارش دهید.

روش ساخت باربیکیو با آجر نسوز + ویدئوی آموزشی

قبل از مطالعه مراحل ساخت کباب پز آجری، می توانید در ویدیوی زیر تمامی مراحل گفته شده برای ساخت یک باربیکیو آجر نسوز خانگی را در کمتر از ۲ دقیقه آموزش ببینید.

آجر نسوز علاوه بر اینکه در ساخت باربیکیو بسیار کاربردی می باشد در سایر قسمت های مختلف صنعت ساختمان سازی نیز بسیار کاربرد دارد، که یکی از پرطرفدارترین مصالح محسوب می باشد. در مقاله کاربرد آجر نسوز می توانید بیشتر با این متریال آشنا شوید و خریدی آگاهانه از سفارش خود داشته باشید.

قبل از شروع روش ساخت باربیکیو با آجر نسوز در ابتدا باید با مصالحی که نیاز می باشد آشنا شوید:

 • آجر نسوز
 • سیمان
 • ماله
 • بیل
 • تخته سنگ فرش
 • تراز
 • شمشه
 • ریسمان
 • کمچه
 • استانبولی
 • دستکش
 • متر
 • ست گریل کبابی (سینی زغال باربیکیو، سینی گریل، سینی نگهدارنده غذا)
نحوه ساخت باربیکیو آجری
مراحل ساخت کباب پز با آجر نسوز

مرحله اول:

در ابتدا طرح باربیکیو آجری خود را مشخص کنید. بعد محل ساخت، اندازه دقیق باربیکیو و ابعاد آجر نسوز باربیکیو را مشخص کنید. می توانید این اندازه را با استفاده از سینی زغال باربیکیو مشخص نمایید.

مرحله دوم:

شن، ماسه و سیمان را به نسبت یک پنجم با هم مخلوط نمایید و در استانبولی با آب مخلوط نمایید تا ملات مورد نیاز بدست آید. سپس ملات ساخته شده را به یک اندازه روی طرح کباب پز آجری خود پهن کنید.

مرحله سوم:

در این مرحله می توانید آجر چینی و نصب آجر نسوز باربیکیو را شروع نمایید. به این صورت که از یک طرف شروع به چیدن کنید و با ریسمان آجرها را در یک جهت نگه دارید. پس از چیدن دور اول با تراز آن را بررسی کنید تا سطحی صاف برای دور بعدی داشته باشید.

مرحله چهارم:

در ادامه دیوار باربیکیو آجر نسوز را به همین ترتیب بچینید و بالا بیاورید که ارتفاع آن باید مناسب با میزان راحتی و قد شما باشد.

برای مشاهده قیمت آجر نسوز به تاریخ روز کافیست روی لینک کلیک کنید.

مرحله پنجم:

در آخرین مراحل ساخت کباب پز آجری باید حواستان باشد که آجرها را معکوس بچینید و یه سکویی برای قرار دادن سینی ذغال و کباب ایجاد کنید.

۳ ایده برای ساخت باربیکیو آجر نسوز در فضاهای مختلف

ساختن باربیکیو با آجر نسوز
نمونه باربیکیو آجری ساده نسوز
ساخت باربیکیو با آجر نسوز
باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز انگلیسی

باربیکیو را می توان با مصالح مختلفی همچون سنگ، آجر و…. ساخت، که یکی از بهترین متریال ها در ساخت باربیکیو استفاده از آجر نما نسوز می باشد.

انواع مدل های باربیکیو آجر نسوز به دو صورت گازی و ذغالی قابل استفاده می باشد که هنگام ساخت آن باید به این مورد توجه داشت که به چه روشی می خواهید باربیکیو را استفاده نمایید. ساختن باربیکیو آجری ساده با آجر نسوز در محیط هایی همچون باغ، حیاط، بالکن، تراس و پشت بام باعث می شود که در فضای باز در کنار خانواده و دوستان پخت غذا و روز بی نظیری را تجربه کنید.

ساخت باربیکیو آجر نسوز در باغ

باربیکیو با آجر نسوز در باغ
داشتن فضایی صمیمی با باربیکیو آجری گرد یا مربع

اگر تصمیم به راه اندازی یک مهمانی پرشکوه و بزرگ دارید و انتخابتان برای ناهار یا شام کباب می باشد، بهترین گزینه برای داشتن فضایی صمیمی و سریعتر پیش رفتن کارها، ساخت باربیکیو آجر نسوز در باغ می باشد.

باربیکیو آجری در باغ
باربیکیو آجر نسوز مربع در باغ

پیشنهاد ما به شما این است که در باغ طرح کباب پز آجری انگلیسی نسوز خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کند. ساخت باربیکیو در باغ با آجر انگلیسی در این حالت ها بسیار ساده و راحت می باشد و به تنهایی می توان یک باربیکیو باغی بسیار کاربردی را درست کرد. آجر انگلیسی نسوز در طیف رنگی قرمز روشن تا تیره می باشد که بهترین گزینه رنگ برای باربیکیو می باشد.

ساخت باربیکیو با آجر نسوز در بالکن

کباب پز آجر نسوز
باربیکیو آجر نسوز کوچک در بالکن

ساخت کباب پز آجری در بالکن یکی از بهترین ایده ها برای منازلی که از بالکن و تراس بزرگی برخوردار هستند. تناسب نمای آجر نسوز برای باربیکیو در بالکن با دیوارها و مصالح به کار رفته نمایی بسیار زیبا و شیک برای منزلتان ایجاد می کند. کاربرد آجر نما نسوز با توجه به گستردگی بسیاری که دارد می توانید باربیکیو را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود هماهنگ کنید. چه بسا اگر در دکوراسیون داخلی منزل نیز از آجر نما هم استفاده کرده باشید این هماهنگی و ترکیب بسیار قابل توجه می باشد.

پیشنهاد ما به شما در اینجا برای ساخت باربیکیو آجر نسوز، مدل مستطیلی می باشد؛ زیرا با ظاهر جمع و جوری که دارد می توانید یک باربیکیو آجری ساده کوچک و بهترین فضا را برای پخت کباب در بالکن خود داشته باشید.

آجري باربيکيو در بالکن
ساخت باربیکیو کوچک در بالکن

در تصویر بالا می توانید باربیکیو آجری ساده شاموتی و قهوه ای را مشاهده کنید که تضاد رنگی خاصی را ایجاد کرده است. آجر شاموتی نسوز در طیف رنگی کرم، طلایی، پرتقالی و نارنجی می باشد که می توانید با ترکیب آن با سایر رنگ های آجر نسوز یک باربیکیو آجری بسیاری مدرنی را ایجاد کنید. قیمت روز آجر نما شاموتی را هم می توانید با کلیک روی لینک مربوطه مشاهده کنید.

روش ساخت باربیکیو آجری در حیاط

باربیکیو با آجر نسوز در حیاط
تناسب رنگ آجر نسوز باربیکیو با کاشی و دیگر مصالح در حیاط
کباب پز آجری در حیاط
ساخت باربیکیو با آجر نسوز در حیاط

هنگام ساخت باربیکیو آجر نسوز در حیاط باید به رنگ آجر باربیکیو، کاشی ها و مصالح به کار رفته در حیاط توجه داشته باشید تا نمای زیبایی از یک باربیکیو را درحیاط خود ایجاد نمایید.

مزایای استفاده از آجر نسوز براي باربيکيو

مزایای آجر نسوز در باربیکیو
ویژگی های آجر نسوز باربیکیو باغی

امروزه در بسیاری از باغ ها، منازل و… باربیکیو آجر نسوز را بسیار مشاهده می کنیم. شاید برایتان سوال شده باشد آجر نسوز چه ویژگی هایی دارد که از آن در ساخت باربیکیو استفاده می شود؟ یا آجر نسوز با کیفیت برای ساخت باربیکیو چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های آجر نسوز برای باربیکیو
مقرون به صرفه بودن آجر نسوز برای باربیکیو

در ادامه می توانید ویژگی هایی که آجر نسوز مخصوص باربیکیو باید داشته باشد را مشاهده نمایید:

 • مقاوم در برابر باران های اسیدی
 • ثبات رنگ
 • ضد حریق
 • مقاوم در برابر فشار
 • پایداری در برابر تغییرات دما
 • سازگاری با محیط
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر متریال ها

نکات نصب آجر نسوز باربيکيو

ساخت باربيکيو با آجر
نکات مهم برای استفاده و ساخت باربیکیو آجر نسوز
 • قبل از ساخت باربیکیو حتما محل مناسبی را برای این کار انتخاب نمایید.
 • برای ساخت باربیکیو با آجر نسوز حتما فضایی خارج از خانه را در نظر بگیرید.
 • هنگام چیدن آجر نسوز حتما حواستان به تراز بودن و در یک جهت بودن آجر باشد تا بتوانید باربیکیویی بی نقص و صاف ایجاد کنید.
 • برای استفاده از آجر نسوز باربیکیو ذغالی باغی از مواد آتش زا متناسب با ذغال استفاده نمایید و از بنزین برای روشن کردن آتش خودداری نمایید.
 • پس از هر بار استفاده از باربیکیو آجر نسوز حتما آن را برای استفاده در دفعات بعدی تمیز نمایید.
 • اگر باربیکیو آجری گازی دارید حتما از قطع شدن آن اطمینان حاصل نمایید.

آجر به عنوان یکی از اصلی ترین متریال های ساخت و سازها، به دلیل تنوعی که در مدل، رنگ و… دارد می تواند به خوبی بیشتر مراحل ساخت یک ساختمان را پوشش دهد. در همین راستا مقاله جامعی از کاربرد آجر در آجر آنلاین منتشر شده است که می توانید با انواع آجرها در نما و ساختمان سازی آشنا شوید، که پیشنهاد می شود از دست ندهید. برای مطالعه آن کافیست اینجا کلیک کنید.

تاریخچه باربیکیو آجری

تاریخچه ساخت باربیکیو آجری
تاریخچه ساخت باربیکیو آجری در آمریکا

استفاده از باربیکیو آجر برای اولین در آمریکا رواج یافت. به این گونه که بعد از جنگ در دهه ۱۹۵۰، شادی و مهمانی در فضای باز یکی از ملاک های زندگی خوب برای افراد در آمریکا شد. به همین دلیل ساخت و خرید کوره در فضای باز رواج یافت که توسط پدر خانواده ساخته و مدیریت می شد. انواع باربیکیو آجری در آمریکا نماد روستایی بودن و محلیت بود اما به دلیل مزایای بسیاری که دارد افراد آپارتمان نشین در آمریکا هم نیز سعی بر این داشتند تا باربیکیو در تراس، حیاط، بالکن و… را بسازند.

جمع بندی

درست کردن کباب در کنار جمع خانواده و یا دوستان لحظات لذت بخشی را برای همه ما رقم می زند. وجود یک کباب پز آجری می تواند بسیار کمک کننده و تسریع کننده کارها باشد. از آنجایی که آجر نسوز بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو باغی، بالکنی و… می باشد می توان از این متریال برای درست کردن آن استفاده کرد.

اگر شما هم قصد دارید یک کباب پز آجر نسوز داشته باشید، در آجر آنلاین می توانید آن را با بهترین قیمت روز و در رنگ های مختلف خریداری نمایید. برای این امر کافیست از طریق دکمه سبز رنگ تماس با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چه مدلی برای ساخت کباب پز با آجر نسوز در باغ بهترین گزینه می باشد؟

✅ برای ساخت باربیکیو در باغ، طرح کباب پز آجری خود را به صورت مربعی و یا گرد بچینید؛ زیرا باربیکیو آجری گرد و مربع بزرگ می باشند و فضای کافی و راحتی را برای پخت کباب ایجاد می کند.

چرا باید از آجر نسوز برای باربیکیو استفاده کنیم؟

✅ زیرا آجر نسوز از ویژگی های ضد حریق، پایداری در برابر تغییرات دما، سبک و نصب آسان، ثبات رنگ و مقرون به صرفه بودن برخوردار است که بهترین گزینه برای ساخت باربیکیو آجری می باشد.

برای خرید آجر نسوز باربیکیو به کجا مراجعه کنیم؟

✅ ” آجر آنلاین” به عنوان معتبرترین مرکز خرید آجر نما نسوز می باشد که می توانید در آن به روز ترین قیمت های آجر نسوز را مشاهده کنید و به قیمت درب کارخانه خریداری نمایید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

2 Comments

  1. سلام و عرض ادب دوست عزیز؛
   آجر نسوز باربیکیو رنگ های متنوعی داره از جمله: قرمز، خردلی، سفید، مشکی، قهوه ای و… . شما به تناسب فضا و نمای اطراف باربیکیوئی که میخواین بسازین، میتونین از هر کدوم این رنگ ها استفاده کنید.
   در صورتی که تمایل به خرید آجر نسوز دارید، می تونید نمونه رنگ هاش رو در تصویر زیر ببینید:
   https://ajoronline.com/wp-content/uploads/2021/01/خرید-آجر-نسوز.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.