۵ راهکار زیباسازی طراحی نما با آجر قزاقی + نکات آن

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

آجر به عنوان اولین خشت برای ساخت خانه همواره حسی نوستالژیک و نمایی از طبیعت را برایمان یادآور می شود . طراحی نما با آجر قزاقی به عنوان مظهری از سبک سنتی این امکان را به شما می دهد تا خانه ای اصیل و سنتی بسازید که علاوه بر استحکام فراوانی که دارد با محیط زیست نیز بسیار سازگار است.

نمای خارجی با آجر قزاقی عایق صدا نیز می باشد و آرامشی فراوان را برای شما به وجود خواهد آورد. سایت آجر آنلاین (معتبرترین مرکز خرید انواع آجر نما در سراسر کشور) در این مقاله قصد دارد شما را با زیبایی شناسی، اصول و نکات کاربردی در طراحی نما با آجر قزاقی آشنا کرده تا بتوانید ایده هایی ناب برای طراحی نمای باغ، ویلا، ساختمان، رستوران، کافی شاپ و…. را با آجر نما قزاقی خلق کنید.

آجر قزاقی در طراحی نما
طراحی نما با آجر قزاقی در ساختمان و نمای خانه ها

انواع طراحی نما با آجر قزاقی و المان های جانبی!

طراحی نما با آجر قزاقی می تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد. در لیست زیر نمونه هایی از این کاربردها را بیان کرده ایم:

  • طراحی نما با بهترین آجر قزاقی در ساخت خانه و ویلا
  • نمای ساختمان با آجر قزاقی
  • استفاده از آجر نمای قزاقی برای طراحی کف فرش
  • استفاده از آجر قزاقی در نمای خارجی رستوران و کافی شاپ

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاربرد آجر نما و انواع آجر در نمای ساختمان اینجا را کلیک کنید.

کاربرد آجر قزاقی در طراحی نما
کاربرد آجر قزاقی در طراحی نمای خانه و ساختمان

طراحی نما با آجر قزاقی برای ساخت خانه و ویلا

استفاده از بهترین آجر قزاقی در نمای خارجی خانه یا ویلای شما را می تواند بسیار منحصر به فرد کند. در صورتی که تمایل به ساخت خانه ای ویلایی دارید و یا می خواهید در باغ خود خانه ای با نمای آجری بسازید، پیشنهاد ما به شما این است که ادامه این مطلب را جهت ساخت نمایی متفاوت و رعایت نکات اصولی در آن از دست ندهید.

طراحی نما خانه با آجر قزاقی
ویلا و باغی منحصر به فرد با طراحی نمای آجر قزاقی

اضافه کردن المان های جزئی به طراحی نما با آجر قزاقی

طراحی نما با آجر قزاقی می تواند المان های دیگری را نیز به همراه داشته باشد. به عنوان مثال شما می توانید شماره پلاک خانه خود را روی دیوار آجری نما ساختمان تان نصب کنید. اگر تضاد رنگی بین آنها وجود داشته باشد، میتواند نمای خاصی را ایجاد کند.

نصب درب و پنجره ای رنگی در طراحی نما با آجر قزاقی

نمای خانه با آجر قزاقی اگر با درب و پنجره های خاص و زیبا ترکیب شود می تواند نمای خانه شما را بسیار زیبا و ماندگار کند. به عنوان مثال می توانید بر روی نمای آجر قزاقی از شیشه و دربی با یک رنگ استفاده کنید. به عنوان مثال درب مشکی به همراه پنجره هایی که آنها هم به رنگ مشکی هستند می تواند خانه شما را بسیار خاص و جادویی جلوه دهد.

نما با آجر قزاقی به همراه پنجره و شیشه رنگی
طراحی نما با آجر قزاقی به همراه شیشه و درب رنگی

طراحی نما با آجر قزاقی به روش مشبک و جناغی

در طراحی نما با آجر قزاقی چیدمان آجر می تواند نماهای بسیار متفاوت و خاصی را ایجاد کند. به طور مثال اگر بخشی از آجر چینی به سبک مشبک و جناغی باشد، می تواند وروی خانه شما را از یکنواختی خارج کند. در سبک مشبک و جناغی آجرها به شکل ۴۵ درجه نسبت به زمین و ۹۰ درجه نسبت به هم چیده می‌شوند. در واقع در این روش آجر چینی، آجرها پشت سر هم به صورت جناغی قرار می گیرند و بر قطر دیوار عمود می شوند.

نمای آجر قزاقی به شکل مشبک و جناغی
طراحی نما با آجر قزاقی با چیدمان مشبک و جناغی

پوشاندن نمای آجری با پیچک و گیاهان سرسبز

در صورتی که در طراحی نمای خارجی خانه یا ویلای خود از آجر قزاقی استفاده کرده اید، می توانید با کاشت شاخ و برگهایی مملو از پیچک و گیاهان فصلی، نمایی سر سبز را به طراحی نمای خود اضافه کرده و فضایی دل انگیز ایجاد کنید.

ترکیب نمای آجر قزاقی با گیاهان سبز
با ترکیب نمای آجر قزاقی قرمز و گیاهان سبز فضای خاص و جذابی خلق کنید

طراحی نما با آجر قزاقی به همراه المان های چوبی

شما می توانید به اطراف ویلای خود که با آجرنما قزاقی پوشیده شده است، تعدادی گیاه گلدانی و یک حصار چوبی اضافه کنید. با این کار سبک کلاسیک بسیار منحصر به فردی را در باغ یا اطراف ساختمان خود به وجود آوره اید.

ترکیب نمای آجر قزاقی با المان های چوبی
شما می توانید با ترکیب چوب و نمای آجر قزاقی فضای منحصر به فردی ایجاد کنید.

طراحی نمای ساختمان با آجر قزاقی

به علت قیمت مناسب آجر نما قزاقی به نسبت سایر مصالح ساختمانی، استحکام بالا، قابلیت ترکیب با سایر متریال های ساختمان و… طراحی نما با آجر قزاقی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. شما می توانید نمایی نوستالژیک، سنتی، کلاسیک، مینیمال و خاص را با این آجر برای ساختمان خود طراحی کنید.

نمای ساختمان با آجر قزاقی
طراحی نمای ساختمان با آجر قزاقی

لازم به ذکر است که از آجر تنها در نمای ساختمان استفاده نمی شود، بلکه می توان از آن در بنا نیز استفاده کرد. آجر ها کاربردهای گسترده ای دارند. در صورتی که تمایل دارید با انواع آجرها و کاربردهای تمامی آنها بیشتر آشنا شوید با کلیک بر روی کاربرد آجر می توانید تمامی کاربردهای انواع آجرها را به صورت جامع مشاهده و مطالعه نمایید.

کاربرد آجر قزاقی در کف فرش
کاربرد نمای آجر قزاقی در کف فرش ساختمان

ساخت کف فرش با بهترین آجر نمای قزاقی

شما می توانید نمای کف فرش باغ یا ویلای خود را با آجر نما قزاقی بپوشانید. استفاده از این آجر نما در کفپوش می تواند نمایی فوق العاده به باغ یا ویلای شما دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.