۷ ایده طراحی داخلی با آجر سنتی، مجذوب کننده و خاص!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

طراحی داخلی با آجر سنتی برای یکی از دیوارها در خانه، اتاق خواب، پذیرایی، محل کار و… می تواند به نقطه کانونی برای شما تبدیل شود. تفاوتی ندارد که محل مدنظر شما دارای سبکی سنتی، صنعتی، مدرن و… باشد، بازهم استفاده از آجر می تواند به بافت دکوراسیون داخلی آن کمک کرده و روحی تازه و طبیعی در آن بدمد.

با توجه به اثرگذاری و خلق زیبایی توسط آجر سنتی در نمای داخلی، سایت آجر آنلاین (بزرگترین مرکز فروش آجر سنتی در ایران) در این مقاله ۷ مورد از جدید ترین و به روز ترین ایده های طراحی داخلی با آجر سنتی را برای شما شرح داده است تا پس از مطالعه آن با دید باز تری اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی خانه و محل کار خود کرده و همچنین به بازسازی دنیای قدیم در کنار طراحی های جدید بپردازید.

طراحی داخلی با آجر سنتی و 7 ایده جدید
بررسی جدید ترین و خاص ترین ایده ها در طراحی داخلی با آجر سنتی

۷ ایده متفاوت و جدید در طراحی داخلی با آجر سنتی

آشنایی با انواع رنگ آجر سنتی
آشنایی با انواع رنگ آجر سنتی برای استفاده در دکوراسیون داخلی

آجر سنتی به صورت سنتی و دستی تولید می شود اما با این وجود امروزه باز هم در صنعت نماسازی ساختمان ها جایگاه ویژه ای دارد. آجر نما سنتی از تنوع رنگی و طرح های جذابی برخوردار است که حتی با خلاقیت در نحوه چیدمان این آجرها می توانید نمای منحصر به فرد و متفاوتی را ایجاد کنید. شما با ایده گرفتن از ۷ روش زیر خواهید توانست نمایی فوق العاده و جذاب را با دیوار آجر سنتی به صورت برجسته طراحی کرده و از تماشای آن لذت ببرید.

دیوار برجسته شومینه در نما داخلی با آجر سنتی

طراحی دیوار شومینه با آجر سنتی
با آجر سنتی دیوار شومینه و یا اطراف آن را بپوشانید

جهت اضافه کردن دیوار آجری برجسته در پذیرایی، شومینه عالی ترین گزینه محسوب می شود. کاور کردن شومینه با دیوار آجری بسیار خاص و توجه بر انگیز است؛ به خصوص اگر پذیرایی و شومینه شما دارای طراحی داخلی با آجر سنتی نیز باشد. تصور کنید که دیوار آجر نما سنتی با شعله های آتش کنار هم قرار گیرند؛ این زیبایی را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

ببینید: قیمت آجر سنتی

دکوراسیون داخلی با آجر سنتی به همراه حرف اول نام شما

طراحی نام با آجر سنتی روی دیوار
با استفاده از آجر سنتی حرف اول نام خود را روی دیوار حک کنید

اگر یک دیوار آجری دارید که روی آن گچ کاری شده است، بهترین ایده می تواند این باشد که یک حرف از الفبا را ترجیحا حرفی که نام شما با آن آغاز می شود بر روی نمای آجری آن حک کنید.

لازم به ذکر است که چنانچه تمایل به فروش خانه خود دارید، بر روی این کار بیشتر تامل نمایید؛ چون ممکن است همه افراد آن را نپسندند. با مشاهده تصویر زیر راحت تر می توانید این موضوع را متصور شوید. به صورت کلی طراحی داخلی با آجر سنتی دست شما را در ایجاد طرح های خاص بر روی دیوار باز گذاشته است.

طراحی داخلی با آجر سنتی و ترکیب آن با وسایل مدرن

طراحی داخلی با آجر سنتی و وسایل مدرن
ترکیب طراحی داخلی با آجر سنتی و وسایل مدرن

نما داخلی با آجر سنتی در فضاهای مدرن شاید در نگاه بسیاری از افراد تضاد داشته باشد؛ اما در چند سال اخیر معماران و صاحبان خانه هر زمان که میل به خلق محیطی متفاوت، منحصر به فرد و دارای بافت جدید داشتند، به استفاده از آجر در سبک های مختلف روی آورده اند.

بیشتر بخوانید: کاربرد آجر در صنعت ساختمان سازی

علاوه بر این در نظر بسیاری از افراد متخصص و همچنین مشتریان، طراحی داخلی با آجر سنتی بیانی از گذشته غنی و تاریخی دارد و می تواند ترکیبی از گذشته و حال باشد. در واقع ترکیب طراحی سنتی و مدرن حس خسته کننده را از محیط گرفته و فضای داخلی را از خشکی طراحی با المان های شیشه و سنگین نجات می دهد.

طراحی داخلی با آجر سنتی و پنجره های روی آن

طراحی دکوراسیون داخلی با آجر سنتی و قرار دادن پنجره روی آن
طراحی دکوراسیون داخلی با آجر سنتی و قرار دادن پنجره روی آن

یکی دیگر از پیشنهادات ما به شما این است که دیواری از خانه خود را که دارای پنجره است با آجر سنتی بپوشانید. آجر هرگز نمایی مصنوعی ندارد بلکه همیشه یادآور طبیعت است؛ در نتیجه داشتن یک چشم انداز از طبیعت بر روی آن می تواند طراحی داخلی خانه شما را بسیار جذاب و دوست داشتنی کند.

آجر سنتی پس زمینه ای مناسب برای قفسه، تابلو و کتابخانه

آجر سنتی در پس زمینه کتابخانه و قفسه
پس زمینه کتابخانه و قفسه خود را با آجر سنتی پوشش دهید

طراحی داخلی با آجر سنتی چه در پذیرایی و چه در اتاق خواب می تواند فضای مناسبی را برای دیوار پشتی تابلوهای نقاشی، قفسه های دکوری و کتابخانه به وجود آورد. از این رو اگر از آن دسته افرادی هستید که مایل به نصب تابلوهای نقاشی و یا طراحی کتابخانه در اتاق خواب یا منزل خود هستند، هرگز بی خیال نمای آجری نشوید.

استفاده از دیوار آجری همراه با دکوراسیون کلاسیک

ترکیب نمای آجری با وسایل کلاسیک
طراحی داخلی با آجر سنتی به سبک کلاسیک

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، افراد با هر نوع سلیقه ای می توانند از طراحی داخلی با آجر سنتی استفاده کرده و از کاربرد آجر در نما بی بهره نباشند. ترکیب نمای آجری با مبلمان و فرش کلاسیک نیز می تواند بسیار زیبا و مورد پسند باشد.

بیشتر بخوانید: کاربرد آجر نما چیست؟ + انواع آجر در طراحی نما

قابلیت ترکیب آجر سنتی در دکوراسیون داخلی با متریال های متنوع

 دکوراسیون داخلی با آجر سنتی و دیگر متریال ها
طراحی دکوراسیون داخلی با آجر سنتی و سایر متریال ها

دیوار آجری دست شما را در ترکیب با هر متریالی باز گذاشته است. شما می توانید دکوراسیون داخلی با آجر سنتی را بسیار متنوع انجام داده و به عنوان مثال نمای آجری را در مقابل و یا در کنار نمای شیشه ای، کامپوزیت، چوب و… قرار دهید. برای درک بهتر این موضوع عکس زیر را به دقت مشاهده کنید.

تمامی مواردی که ما در این مقاله برای شما ذکر کردیم تنها پیشنهاداتی برای الگو گرفتن می باشند و شما می توانید با مشاهده تصاویر و الگوهای داده شده طراحی داخلی با آجر سنتی را بسیار متنوع تر و بهتر انجام دهید. چنانچه از الگوهای و پیشنهادات تیم آجر آنلاین استفاده کردید و از کاربرد آجر سنتی در دکوراسیون خود رضایت داشتید، خوش حال می شویم تا تصاویر نمونه کارهای خود را برای ما در واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۶۸۴۴۱۱ ارسال نمایید.

جمع بندی:

دکوراسیون داخلی با آجر سنتی همراه با چه متریالی زیبایی دارد؟

☀ شما می توانید طراحی داخلی با آجر سنتی را به همراه سایر متریال ها مانند چوب، کامپوزیت، سرامیک، سنگ و… انجام دهید؛ که یکی از جذاب ترین آنها ترکیب آجر سنتی با نمای چوب می باشد.

از چه وسایلی در کنار دیوار با آجر سنتی در خانه استفاده کنیم؟

✨ شما می توانید از تابلوهای متعدد، قفسه کتاب و وسایل تزئینی، گیاهان آپارتمانی و میز ناهار خوری جلو نمای آجری در پذیرایی خود استفاده نمایید. در اتاق خواب نیز بهترین گزینه این است که تخت خواب خود را جلو دیوار برجسته آجری قرار دهید. البته همه چیز سلیقه ای است و می توان طرح های بسیار متنوع دیگری نیز طراحی کرد.

آیا می توان دکوراسیون داخلی با آجر سنتی را در نمایی مدرن طراحی کرد؟

🧱 بله شما می توانید نمایی ترکیبی از سبک طراحی مدرن با دیوار آجر سنتی ایجاد کنید. برای این کار حتما تصاویر متعددی را مشاهده کنید تا الگوهای خوبی بگیرید. ترکیب طراحی مدرن و دیوار آجر سنتی می تواند در محیط ایجاد تنوع کند.

4.5/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.