طراحی داخلی با آجر نما (تکنیکی متفاوت در دکوراسیون)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

طراحی داخلی با آجر نما یکی از سبک هایی است که می تواند تغییرات اساسی و چشم گیری در فضاسازی داخلی ایجاد کند.

نمای داخلی با آجر
دکوراسیون داخلی خود را با آجر نما طراحی کنید

در واقع استفاده از آجر نمای داخلی ساختمان از روش های هوشمندانه معماری داخلی در عصر حاضر به شمار می رود. بنابراین اگر می خواهید از آجر در نمای داخلی منزلتان استفاده کنید پیشنهاد می شود تا انتهای این مقاله از آجر آنلاین با ما همراه باشید.

ویدئو انواع طرح های آجر نما برای دکوراسیون داخلی

اگر شما هم به فکر استفاده از آجر نما داخل منزل هستید، و یا دوست دارید دکوراسیون داخلی با آجر سنتیف مدرن و… داشته باشید، این ویدئوی کوتاه می تواند ایده های جذابی به شما بدهد.

طراحی داخلی با آجر نما

از دیرباز در بخش‌هایی از تاریخ، زیبا و مجلل کردن محیط زندگی تنها معطوف به شاهان و طبقه اشراف بود؛ اما امروزه این تنها آرزوی اشراف‌زادگان نیست که در محیطی دلنشین و مجلل زندگی کنند. بلکه امروزه می توان نماهای بسیار زیباتر و مدرنی را در منازل مشاهده کرد.

استفاده از مصالح ساختمان مختلف می‌تواند به زیبایی محیط کمک کند که آجرنما از جمله آن ها می باشد. دکوراسیون داخلی با آجر نما از جدیدترین روش های زیبا کردن محیط داخلی منازل و ساختمان‌ها محسوب می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی با آجر نما
دکوراسیون داخلی خود را با آجر زیبا و خاص کنید

دکوراسیون آجر نما یکی از منعطف ترین متریال های طراحی نمای داخلی است که به راحتی می تواند تمامی سلایق از مدرن تا سنتی را پوشش دهد و نمای بسیار فوق العاده ای را ایجاد کند.

آجرنما داخلی می تواند فضایی اروپایی ایجاد کند و از طرفی چون به ابنیه تاریخی و قدیمی شباهت دارد حسی نوستالژیک را با خود به همراه دارد. ضمن آنکه آجر نما داخل منزل هم با سبک مدرن در طراحی و معماری همخوانی دارد و هم با سبک سنتی.

استفاده از آجر نما در طراحی داخلی
تجربه حس نوستالژیک در طراحی داخی با آجر نما

طراحی داخلی با آجر نما حس خاصی را القا می‌کند. از آن جهت که آجرنما همیشه متعلق به بیرون ساختمان بوده، آوردن این المان به داخل ساختمان، آن هم در منازل، می‌تواند یک خلاقیت بسیار جالب به شمار آید.

دکوراسیون داخلی با آجر سنتی فضا را گرم و شما را در زمان گم می کند. مخصوصا اگر از انواع آجرهایی استفاده کنید که دارای ترک و شکستگی هستند مانند آجر رستیک یا آجر نما دکوراتیو.

دیوار آجر نما داخل خانه
تجربه خلاقیت در طراحی محیط با آجرنما

آجر رستیک که طراحی بسیار نزدیکی به سنگ دارد و استفاده از آن در نما همواره یادآور طبیعت می باشد، در نمای داخلی استفاده از این متریال قطعا می درخشد و دکوراسیون منحصری را ایجاد می کند.

برای مشاهده انواع آجر رستیک و نمونه تصاویر و پروژه های آن روی لینک کلیک کنید.

آجر نما برای دکوراسیون داخلی بیشتر با چه مبلمانی همخوانی دارد؟

آجر نما برای داخل خانه می‌تواند تحسین‌برانگیز و خیره‌کننده باشد به شرط آن که طرح باقی المان‌ها، مخصوصاً مبلمان با رنگ و طرح آجر نما همخوانی داشته باشد.

طراحی داخلی با آجر نما سفید
طراحی داخلی با آجر نما، محیط را دلنشین و مجلل می کند.

آجر نماهایی که سطحی صاف و هندسی دارند بیشتر حس لوکس بودن و رسمی بودن را در فضا القا می‌کنند. برای این نوع فضاها می توان از مبلمانی با سطوح صاف، خطوط موازی و رنگ هایی خنثی استفاده کرد. اما در طراحی داخلی با آجر نما هایی که سطوح نامنظم و متخلخل دارند، استفاده از فرنیچری با رنگ‌های شاد و سطوح انحنادار توصیه می گردد.

طراحی داخلی با آجر نما متخلخل
هماهنگی مبلمان با سطوح ناصاف و متخلخل آجر نما

رعایت استفاده از اکسسوری ها در طراحی داخلی با آجر نما

استفاده از اکسسوری هایی همچون تابلو، گلدان، ریسه و… در دیوار آجری می تواند نمای سنتی داخل ساختمان و یا نمای مدرن منزلتان را بیشتر به چشم آورد. اما در استفاده از این ابزارها باید نکات مهمی را رعایت کرد تا فضای منزل دلنشین شود.

دکوراسیون داخلی با آجر نما
دکوراسیون داخلی با آجر نما در منزل

به طور مثال برای دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما، نباید از تابلو با طرح های شلوغ و زیاد در دیوار آجری استفاده کرد.

و یا استفاده از گلدان های زیاد نیز باعث می شود تا نمای آجری نتواند خود را نشان دهد و این امر باعث می شود تا فضای خانه بسیار شلوغ دیده شود.

دکوراسیون داخلی با آجر نما در چه فضاهایی بیشتر تاثیرگذار است؟

طراحی نمای داخلی ساختمان با آجر نما در فضاهایی مانند دانشگاه ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، شرکت ها و ادارات می تواند خشک و یکنواخت بودن فضا را از بین برده و چشم نواز باشد.

از جمله ساختمان‌هایی که سعی دارند از سبکی هنری برای دیزاین داخلی استفاده کنند جاهایی مانند گالری های هنری یا کافی شاپ‌ها هستند که طراحی داخلی با آجر نما برای آن ها می‌تواند محشر باشد.

طراحی داخلی با آجر نما مشکی در کافی شاپ
کاربرد طراحی داخلی با آجر نما در رستوران ها و کافی شاپ ها

توجه! اگر قصد طراحی و دیزاین یک محیط کار اداری شیک و در عین حال با فضایی مناسب برای روحیات کارمندان دارید، در بخش مقالات وبسایت آجر آنلاین می توانید مقاله مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی اداری را مطالعه نمایید.

نمونه تصاویری از آجر دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما مشکی
هماهنگی مبلمان با سطوح صاف و هندسی آجر نما
طراحی داخلی نما با آجر
طراحی دکوراسیون داخلی با آجر نما
طراحی دیوار پشت تلویزیون با آجر نما
طراحی داخلی با آجر نما (نمای پشت تلویزیون)
طراحی داخلی آشپزخانه با آجر نما
طراحی دکوراسیون آشپزخانه با آجر نما

طراحی داخلی با آجر نما امروزه طرفداران خاص خود را پیدا کرده است که همواره به تعداد این طرفداران افزایش می یابد. تصاویر بالا نمونه ای از طراحی دکوراسیون داخلی با آجر نما است که می تواند الهام بخش دوستداران آجر باشد.

جمع بندی:

❓ دکوراسیون داخلی با آجر نما در چه فضاهایی مناسب تر است؟

✅ طراحی داخلی با آجر نما در فضاهایی مانند دانشگاه ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، شرکت ها و ادارات می تواند بسیار مناسب باشد.

❓ جهت طراحی نمای سنتی داخل ساختمان چه آجری مناسب تر است؟

✅ آجر نما سنتی داخل منزل فضا را گرم و شما را در زمان گم می کند. مخصوصا اگر از طرح هایی مانند آجر روستیک که دارای خلل و فرج هایی مشابه سنگ می باشد، استفاده کنید فضا را بسیار زیبا می کند.

❓ دکوراسیون داخلی با آجر چه مزایایی دارد؟

✅ آجر نما داخل خانه و یا در طراحی داخلی سایر مکان ها می تواند علاوه بر فضای گرم و منحصر به فردی که ایجاد می کند، حس نوستالژیک نیز داشته و بسیار قیمت مناسب تمام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.