پرداخت آنلاین

طراحی داخلی با آجر نما (تکنیکی متفاوت برای دکوراسیون)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

طراحی داخلی با آجر نما یکی از سبک هایی است که می تواند تغییرات اساسی و چشم گیری در فضاسازی داخلی ایجاد کند.

از دیرباز در بخش‌هایی از تاریخ، زیبا و مجلل کردن محیط زندگی مربوط به شاهان و طبقه اشراف می‌شد. اما امروزه این تنها آرزوی اشراف‌زادگان نیست که در محیطی دلنشین و مجلل زندگی کنند. امروزه استفاده از آجر نما برای دکوراسیون داخلی یکی از روش های هوشمندانه معماری داخلی در عصر حاضر به شمار می رود.

طراحی داخلی با آجر نما سفید
طراحی داخلی با آجر نما، محیط را دلنشین و مجلل می کند.

انواع طرح های آجر نما برای دکوراسیون داخلی در ویدئو 🎥

اگر شما هم به فکر استفاده از آجر نما داخل منزل هستید، ویدئوی کوتاه زیر می تواند ایده های جذابی به شما بدهد.

طراحی داخلی با آجر نما چه احساسی را در فضا ایجاد می کند؟

همان‌طور که گفته شد گاه استفاده از مصالح ساختمان مختلف می‌تواند به زیبایی محیط کمک کند، آجرنما از جمله آن هاست. طراحی داخلی با آجر نما از جدیدترین روش های زیبا کردن محیط داخلی منازل و ساختمان‌هاست.

دکوراسیون آجر نما می تواند فضا را به فضای خارجی شبیه کند و از طرفی چون به ابنیه تاریخی و قدیمی شباهت دارد می‌تواند حسی نوستالژیک را با خود به همراه آورد. ضمن آنکه آجر نما داخل منزل هم با سبک مدرن در طراحی و معماری همخوانی دارد و هم با سبک سنتی.

استفاده از آجر نما در طراحی داخلی
تجربه حس نوستالژیک در طراحی داخی با آجر نما

طراحی داخلی با آجر نما حس خاصی را القا می‌کند. از آن جهت که آجرنما همیشه متعلق به بیرون ساختمان بوده، آوردن این المان به داخل ساختمان، آن هم در منازل، می‌تواند یک خلاقیت خیلی جالب به شمار آید.

آجر نما فضا را گرم و شما را در زمان گم می کند. مخصوصا اگر از انواع آجرهایی استفاده کنین که قدیمی و دارای ترک و شکستگی هستند مانند آجر رستیک یا آجر نما دکوراتیو.

دیوار آجر نما داخل خانه
تجربه خلاقیت در طراحی محیط با آجرنما

دیزاین دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما بیشتر با چه مبلمانی همخوانی دارد؟

وجود آجر نما می‌تواند تحسین‌برانگیز و خیره‌کننده باشد به شرط آن که طرح باقی المان‌ها و مخصوصاً مبلمان با رنگ و طرح آجر نما همخوانی داشته باشد.

آجر نماهایی که سطحی صاف و هندسی دارند بیشتر حس لوکس بودن و رسمی بودن را در فضا القا می‌کنند. برای این نوع فضاها می توان از مبلمانی با سطوح صاف و خطوط موازی استفاده کرد با رنگ هایی خنثی. اما در طراحی داخلی با آجر نما هایی که سطوح نامنظم و متخلخل دارند را می‌توان با فرنیچری با رنگ‌های شاد و سطوح انحنادار تزئین کرد.

دکوراسیون داخلی منزل با آجر نما مشکی
هماهنگی مبلمان با سطوح صاف و هندسی آجر نما
طراحی داخلی با آجر نما متخلخل
هماهنگی مبلمان با سطوح ناصاف و متخلخل آجر نما

طراحی داخلی با آجر نما در چه فضاهایی بیشتر تاثیرگذار است؟

طراحی نمای داخلی ساختمان با آجر نما در فضاهایی مانند دانشگاه ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، شرکت ها و ادارات می تواند خشک و یکنواخت بودن فضا را از بین ببرد و چشم ها را بنوازد.

از جمله ساختمان‌هایی که سعی دارند از سبکی هنری برای دیزاین داخلی استفاده کنند جاهایی مانند گالری های هنری یا کافی شاپ‌ها هستند که طراحی داخلی با آجر نما برای آن ها می‌تواند محشر باشد.

طراحی داخلی با آجر نما مشکی در کافی شاپ
کاربرد طراحی داخلی با آجر نما در رستوران ها و کافی شاپ ها

توجه! اگر قصد طراحی و دیزاین یک محیط کار اداری شیک و در عین حال با فضایی مناسب برای روحیات کارمندان دارید، در بخش مقالات وبسایت آجر آنلاین می توانید مقاله مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی اداری را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *