جدید ترین دکوراسیون اتاق کودک + نگاهی انتقادی بر آن!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای بسیاری از والدین اهمیت فراوان دارد؛ موضوعی که باید به آن توجه داشت طراحی این مکان به شکل اصولی است. در این مقاله از سایت آجر آنلاین می توانید جدید ترین تصاویر از طراحی اتاق کودکان را مشاهده کرده و با نقدهای مهمی که بر طرح های جدید اتاق بچه گانه وارد است، بیشتر آشنا شوید.

دکوراسیون اتاق خواب کودک
طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

طراحی دکوراسیون اتاق کودکان اصول و قواعد خاص خود را دارد که برای داشتن دکوراسیونی مناسب برای نوزاد و کودکانتان توجه به این موارد از اهمیت بالایی برخوردار است:

  • توجه به نیاز و سن و سال کودک
  • هارمونی رنگ مناسب
  • تبدیل نکردن اتاق بچه به ویترین مغازه

توجه به نیاز و سن و سال کودک در طراحی اتاق!

مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که دیزاین اتاق کودک باید متناسب با سن و سال و نیاز او باشد؛ اما سوالی که در این میان مطرح می شود این است با توجه به اینکه کودکان همواره در حال رشد هستند چگونه می توان طراحی اتاق کودک را به درستی انجام داد؟

دیزاین اتاق کودک با توجه به سن و سال
اکسسوری چوبی اتاق کودک به همراه وسایلی ساده و کودکانه متناسب با نیاز او

در پاسخ می توان گفت زمانی که نوزاد شما متولد می شود نیاز به بسیاری از وسایل که اتاق او را شلوغ کند، ندارد؛ در واقع شما می توانید با یک رنگ ساده و خرید یکسری وسایل ضروری مانند کمد، تخت و… به همراه اکسسوری و عروسک طراحی اتاق کودک را استارت بزنید. در ادامه راه با بزرگ تر شدن فرزندتان دیگر وسایل مورد نیاز او را با توجه به رنگ دیوارها و تخت و کمد اتاق تهیه کنید.

به تصویر زیر دقت کنید؛ گلدان، میز و بسیاری از اکسسوری ها در این اتاق مورد توجه و نیاز کودک شما تا چندین و چند سال نخواهد بود و استفاده از آنها تنها منجر به هزینه اضافی و خراب شدن این وسایل در سنین بالا تر توسط بچه ها می باشد. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک نباید تنها ترکیب رنگ و زیبایی مطرح باشد بلکه باید این کار با اصولی درست همراه شود.

دکوراسیون اتاق بچه گانه
طراحی اتاق کودک با وسایل اضافی و غیر کاربردی برای او در سن پایین

ایجاد هارمونی رنگ به شرطی که چشم را آزار ندهد!

ترکیب زیبا و چشم نواز رنگ ها که می تواند از یک خانواده رنگی و یا رنگهای متضاد باشد بسیار جذاب و مهم است؛ اما نباید در این خصوص زیاده روی کرد. هارمونی رنگی دکوراسیون اتاق کودک در تصویر زیر به شدت باعث اذیت شدن چشم می شود و شما دوست دارین هر چه سریع تر این اتاق را ترک کنید.

دکوراسیون اتاق کودک با هارمونی رنگ
ایجاد هارمونی رنگ نامناسب در دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک را با ویترین مغازه اشتباه نگیرید!

بسیاری از پدر و مادرها از شدت محبت زیادی که به فرزند خود دارند تمام اسباب بازی های بازار را برای او تهیه کرده و اتاق او را شبیه مغازه می کنند. در صورتی که این کار هم از نظر تربیتی برای کودک مناسب نیست و هم می توان با هزینه کمتر هم موجبات تفریح و بازی و هم دکوراسیون جذاب و زیبایی را برای فرزند به وجود آورد.

شما می توانید دکوراسیون اتاق کودک را به گونه ای طراحی کنید که در سنین مختلف با ایجاد اندکی تغییرات همچنان قابل قبول و مفید باشد. وجود عروسک و اسباب های بسیار به عنوان دیزاین اتاق کودک آن را شبیه به ویترین مغازه می کند و در سال های بعدی با رشد فرزندتان مجبور می شوید تمامی آنها را دور انداخته و متناسب با نیاز او خرید نمایید.

طراحی شلوغ اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک را با ویترین اسباب بازی فروشی اشتباه نگیرید

نکته حائز اهمیت دیگر در طراحی اتاق بچه این است که وسایلی را متناسب با نیاز او هستند و وجود آنها برای کودک ضرری ندارد تهیه کنید. به عنوان مثال وجود تلویزیون در دیزاین اتاق کودک کاملا غیر ضروری است و تماشای زیاد تلویزیون به چشمان او آسیب می رساند.

طراحی اتاق کودک یا نوجوان، انتخاب کنید!

شما می توانید در زمان به دنیا آمدن کودک خود تا زمان نوجوانی او یک سبک دکوراسیون اتاق کودک را انتخاب نمایید. زمانی که او بزرگ شد و در سن نوجوانی قرار گرفت دیزاین اتاق او را تغییر داده و متناسب با سلیقه خودش طراحی کنید. به یاد داشته باشید که نمی توان هم زمان اتاقی را طراحی کرد که هم متناسب با نیاز نوجوان و هم متناسب با کودک باشد.

طراحی اتاق بچه یا نوجوان؟
هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک به نیاز سنی او توجه شود.

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید، بخشی از این اتاق انگار برای کودک ۵ الی ۶ ساله طراحی شده و بخش دیگر این اتاق برای نوجوان ۱۶ ساله. در صورت تمایل به کمک گرفتن از معماران و دکوراتورهای طراحی داخلی برای دکوراسیون اتاق کودک حواس خود را جمع کنید تا همچین الگوهایی را برای شما پیاده سازی نکنند.

در دکوراسیون اتاق کودک هزینه سنگین ممنوع، خلاق باشید!

در طراحی اتاق کودک نیازی نیست حتما هزینه های بسیار سنگین انجام داده و سرویس چوب خیلی گرانی را خریداری کنید. شما می توانید با متریال ارزان و کم هزینه و سلیقه فراونی که به خرج می دهید بهترین دکوراسیون اتاق بچه را خلق کنید.

به تصویر زیر دقت کنید. این یک ویترین خیلی ساده است که شاید هزینه کمتری نسبت به بسیاری از دکورها داشته باشد اما رنگ آمیزی با سلیقه ای روی آن صورت گرفته است. شما نیز می توانید از این سبک طراحی دکوراسیون اتاق کودک الگو بگیرید.

دکوراسیون اتاق کودک به شکل ساده
طراحی اتاق خواب کودک با ویترین دست ساز اسباب بازی، کم هزینه اما جذاب و دلربا

ناب ترین و جدید ترین ایده ها در طراحی اتاق کودک کدام است؟

تا اینجا با نکات مهمی که باید در دیزاین اتاق کودک رعایت کرد و انتقاداتی که بر طراحی اتاق کودکان وارد است، آشنا شدید. حال این سوال پیش می آید که چگونه دکوراسیون اتاق کودک خود را زیبا و دلنشین طراحی کنیم؟

در ادامه ایده هایی برای طراحی اتاق بچه با به صرفه ترین قیمت بیان شده است که امیدواریم الهام بخش شما برای طراحی ها و چیدمان های خلاقانه باشد.

دکوراسیون اتاق کودک با نمای آجر هلندی بهتر از دیوار ساده

آجر از جمله مصالحی محسوب می شود که هم نمای ترکیبی آن با دیگر متریال ها جذاب است و هم می تواند در سن و سال های مختلف متناسب با نیاز کودک آن را رنگ آمیزی کرد. علاوه بر این نمای آجری با هر چیدمان و دکوراسیونی می تواند هم خوانی داشته باشد. از این رو استفاده از آجر نما به خصوص برای یکی از دیوارهای اتاق کودک از نمای ساده یا کاغذ دیواری بیشتر توصیه می شود.

دکوراسیون اتاق کودک با دیوار آجری
طراحی دکوراسیون اتاق کودک با دیوار آجری برجسته

لازم به ذکر است که بهترین نوع آجر در طراحی اتاق خواب کودک آجر نما هلندی می تواند باشد. این آجر که به آجر تزئینی یا داخلی نیز معروف است در رنگها و انواع مختلفی در سایت آجر آنلاین به فروش می رسد.


جهت آشنایی با آجر هلندی، انواع نمای هلندی، قیمت و نمونه تصاویر پروژه روی دکمه زیر کلیک کنید


ایجاد حس نوستالژیک و آرامش بخش با دیوار آجری

خاصیت دیگری که آجر دارد تداعی کننده فضایی طبیعی، آرامش بخش و نوستالژیک است. از این رو اگر می خواهید حال و هوای دکوراسیون اتاق کودک شما طبیعی و سرشار از حس آرامش بخش باشد حتما از متریال آجری در آن استفاده کنید.

دیوار آجری در دکوراسیون اتاق خواب
استفاده از نمای آجری در دکوراسیون اتاق خواب کودک باعث ایجاد حس آرامش بخش شده و محیط بسیار طبیعی به نظر می رسد

دیوار برجسته آجری در اتاق کودک، بهترین فضا برای اکسسوری ها

اگر شما هم دوست دارید باکس های دکوری و اکسسوری در اتاق کودک خود به کار برید، نمای برجسته آجری در اتاق کودک می تواند بهترین فضا برای این کار باشد. دیوار آجری وسایل و اکسسوری های مقابل خود را برجسته تر نشان می دهد. در تصویر زیر می توانید به باکس های زیبایی را روی دیوار آجری در دکوراسیون اتاق کودک مشاهده کنید.

دکوراسیون اتاق بچه گانه با باکس های تزئینی مقابل دیوار آجری
تزیین اتاق کودک با وسایل ارزان مانند قرار دادن باکس مقابل دیوار با نمای آجری

کاغذ دیواری آجری، جدید ترین ایده در دکوراسیون اتاق کودک

چنانچه به شکل و شمایل دیوار آجری علاقه مند هستید اما بازسازی اتاق و طراحی نمای آجری برای شما سخت و پر هزینه است، می توانید از کاغذ دیواری آجری استفاده کنید. استفاه از کاغذ دیواری های آجری با نقاشی های مختلف همچنین می تواند برای کودکان شما بسیار جذاب باشد.

طراحی اتاق کودک با کاغذ دیواری آجری
دیزاین اتاق کودک با کاغذ دیواری آجری

از آنجایی که دکوراسیون اتاق خواب برای بزرگسالان هم نیاز به رعایت اصول و قواعد خود دارد، پیشنهاد می شود در صورت تمایل روی لینک آموزش طراحی دکوراسیون اتاق خواب کلیک کرده و با اصول دیزاین اتاق خواب بزرگسالان نیز بیشتر آشنا شوید.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم؛ امیدواریم توانسته باشیم نکات خوبی را در خصوص دکوراسیون اتاق کودک برای شما شرح داده و تذکرات و نقدهای ما نسبت به طراحی اتاق کودک برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول کاربران در خصوص دیزاین اتاق کودک

بهترین متریال ها در طراحی اتاق کودک کدام است؟

✅ پاسخ به این سوال بستگی به سلیقه کودک و والدین دارد. شما می توانید از متریال های مختلف از جمله کاغذ دیواری، آجر، باکس اتاق کودک چوبی و… استفاده کنید. در این صفحه از سایت می توانید نمونه تصاویر پروژه های اجرایی را مشاهده کنید.

چه موارد مهمی را در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید مدنظر قرار داد؟

✅ توجه به سن و سال کودک، علایق او، تیپ شخصیتی بچه ها، هارمونی رنگی، متریال های مورد استفاده، کاربرد اتاق برای کودک و… مواردی است که در طراحی اتاق کودک باید مورد بررسی قرار گیرد.

اتاق ایده آل در طراحی برای کودکان باید به چه صورت باشد؟

✅ اتاقی ایده آل محسوب می شود که متناسب با نیاز کودک باشد. خرید وسایل زیاد، طراحی های شلوغ و یا خرید وسایلی که برای آینده کودک مناسب است نه اکنون او، همه کارهای غیر ضروری محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.