نکات طلایی در طراحی اتاق خواب با دیوار آجری!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

در این مقاله قصد داریم دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آجری را مورد بررسی قرار دهیم. اتاق خواب از جمله مکان هایی در منزل است که دکوراسیون آن برای اعضای خانواده به ویژه خانم ها بسیار اهمیت دارد. استفاده از آجر نما این روزها جهت دیزاین اتاق خواب بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

از این رو پیشنهاد می کنیم تا این مقاله از سایت آجر آنلاین (سایت خرید اینترنتی آجر و آجر نما در سراسر ایران) را به دقت مطالعه کرده تا پس از کسب راهنمایی کامل در خصوص طراحی اتاق خواب با دیوار آجری بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.


شما می توانید با مشاهده این ویدئو به صورت خلاصه با نحوه استفاده و کاربرد آجر نما در دکوراسیون اتاق خواب آشنا شوید:


طراحی اتاق خواب با دیوار آجری

دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آجری
دکوراسیون داخلی اتاق خواب با دیوار آجری، خلق محیطی متفاوت

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری می تواند هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد. در واقع افراد چه سلیقه کلاسیک داشته باشند و چه مدرن می توانند از این طرح برای دکوراسیون اتاق خود استفاده نمایند. آجر دکوراتیو که به آجر تزئینی داخلی یا آجر نما داخلی نیز شهرت دارد از معروف ترین آجرهایی است که در دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود.

روی آجر نما دکوراتیو کلیک کنید و اطلاعات جامعی درباره آجر تزئینی بدست آورید.

شما می توانید با آجری کردن یکی از دیوارهای اتاق خود علاوه بر اینکه حال و هوای متفاوتی در آن ایجاد می کنید، به محیط گرما و جذابیت نیز ببخشید. ایجاد این نمای چشمگیر در فضای اتاق شما باعث می شود فرد با سلیقه، اهل ذوق و خلاقی در نگاه اطرافیان به شمار بیایید که نسبت به محیط و دکوراسیون منزل خود بی تفاوت نیست.

با مشاهده تصاویر این صفحه می توانید نمونه کارهای بسیاری را در زمینه نمای دیوار آجری اتاق خواب مشاهده کرده و از بین آن ها طرحی را که به اتاق شما بیشتر می آید و به سلیقه شما نزدیک تر است انتخاب کنید.

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری
اتاق خواب با دیوار آجری، طراحی نمایی منحصر به فرد در خانه شما

طراحی دیوار آجری شومینه در اتاق خواب

اتاق خواب با شومینه آجری
شومینه آجری در اتاق خواب، ایجاد فضایی منحصر به فرد

در صورتی که اتاق خواب بزرگی دارید و مایل به گذاشتن شومینه در آن هستید می توانید دیوار پشت شومینه یا بدنه شومینه را با آجر طراحی کنید. این کار زیبایی خاصی به اتاق شما می دهد و فضای آن را طبیعی تر می کند.

طاقچه آجری از بهترین نمونه های آجر نما در دکوراسیون

برای تزئین اتاق خود می توانید بر روی دیوار آجری آن طاقچه بسازید. به خصوص اگر این بخش اتاق خواب شومینه نیز داشته باشد، طرح جذابی به وجود می آید. به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی با آجر نما و یا طراحی داخلی منزل، اداره و… با آجر در سال های اخیر بسیار مورد توجه معماران داخلی و کاربران قرار گرفته است.

اتاق خواب با دیوار آجری و تابلو

اتاق خواب با دیوار آجری و قاب عکس
دیوار آجری برجسته و قاب عکس ها روی آن

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که دوست دارند روی یک دیوار قاب عکس های فراوانی کنار هم آویزان کنند به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما یک دیوار اتاق خود را با آجر، نما کرده و حالت برجسته به آن بدهید؛ در ادامه می توانید چندین قاب عکس نیز کنار هم روی آن نصب کنید. این کار نمای اتاق خواب شما را به شدت خاص می کند.

طراحی دیوار آجری با تصویر

استفاده از تصاویر روی دیوار آجری
خلق تصاویر متعدد روی دیوار با آجر

با کشیدن تصاویر خاص روی دیوار آجری اتاق می توانید دکوراسیون اتاق خود را بسیار منحصر به فرد کنید؛ البته این طرح بیشتر برای دکوراسیون اتاق دخترانه با دیوار آجری و یا حتی بچگانه می تواند جذاب باشد. به هر حال طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجری دست شما را در این مورد کاملا باز می گذارد، علاوه بر این حتی می توانید قاب عکس های متنوعی را هم به آن آویزان کنید که قطعا محیط اتاق را جذاب تر می کند.

تصویر نقشه جهان روی دیوار با آجر
طراحی آجر روی دیوار و ایجاد نقشه جهان

رنگ کردن یا نقاشی روی دیوار آجری در اتاق خواب

اتاق خواب با دیوار آجر دکوراتیو سفید
طراحی اتاق خواب با دیوار آجری سفید
دیوار آجر رنگی در اتاق خواب
اتاق خواب با دیوار آجری می تواند رنگ های متعددی داشته باشد

با وجود اینکه دکوراسیون داخلی با آجر دکوراتیو سفید در طراحی اتاق خواب بسیار پر کاربرد است بعضی افراد ترجیح می دهند رنگ دیوار آجری اتاق با سایر عناصر محیط تضاد یا هماهنگی داشته باشد. با توجه به این موضوع، این افراد می توانند دیوار آجری در اتاق خواب شان را رنگ کنند. استفاده از ترکیب رنگی مناسب و به وجود آوردن محیطی با رنگ های متعادل و دلنشین قطعا در این کار بسیار اهمیت دارد.

همچنین در صورتی که اهل هنر هستید می توانید با نقاشی روی دیوار آجری اتاقی منحصر به فرد و خاص به وجود آورید.

طراحی دیوار آجری
نقاشی روی دیوار آجری و ایجاد فضای خاص و جذاب برای هنرمندان

مزایا و معایب طراحی اتاق خواب با نمای دیوار آجری

مزایای طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجری

مزایای نمای دیوار آجری اتاق خواب
مزایای اتاق خواب با دیوار آجری
  • تنوع طرح و اندازه آجر: آجر تزئینی که برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود، دارای طرح های متنوعی است، از این رو این کار می تواند دست شما را برای طرح های متفاوت و خلاقانه باز گذارد.
  • نقاشی بر روی آجر: اگر اتاق خواب با نمای دیوار آجری دارید، می توانید با سلیقه خود بر روی آن نقاشی کرده و به اتاق جان و روحی تازه دهید.

معایب طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجری

معایب طراحی آجر روی دیوار
معایت اتاق خواب با دیوار آجری را مدنظر قرار دهید
  • جذب رطوبت و ایجاد حشره: همان طور که می دانید آجر می تواند رطوبت را جذب کند و آن را در خود نگه دارد. آجر خیس ممکن است باعث ایجاد قارچ و کپک و در نهایت باعث به وجود آمدن سوسک و حشرات موذی شود. از این رو عایق سازی پشت آجر باید به درستی انجام شود.
  • آجر گرما و سرما را نگه نمی دارد: با توجه به این مورد که آجر عایق گرما و سرما نیست، چنانچه نمای آجری خانه یا اتاق شما زیاد باشد، برای حفظ گرما و سرما در آن ممکن است دچار مشکل شوید، اما اگر تنها یک دیوار، آجری باشد مشکلی پیش نمی آید.

جمع بندی:

در صورتی که مایل هستید اتاق خواب با دیوار آجر نما داشته باشید، می توانید این آجر را از سایت آجر آنلاین سفارش داده و با قیمتی مناسب آن را درب پروژه تحویل بگیرید. پیدا کردن بهترین و نزدیک ترین کارخانه آجر سازی به شما و سایر هماهنگی ها تماما توسط مدیران فروش سایت ما انجام می شود.

کاربرد آجر نما تنها به اتاق خواب خلاصه نمی شود، شما می توانید از آجر نمای داخلی در پذیرایی، دیوار پشت تلویزیون، حمام، دستشویی و… نیز استفاده کنید؛ از این رو کاربرد آجر نمای داخلی بسیار گسترده می باشد.

سوالات مهم و پر تکرار شما در طراحی اتاق خواب با دیوار آجری

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری چه مزایایی دارد؟

✔ طراحی آجر روی دیوار اتاق خواب منجر می شود شما بتوانید هر زمان که خواستید دیوار اتاق خواب خود را رنگ آمیزی کنید. علاوه بر این یکی از قابلیت های آجر این است که به راحتی با سایر المان های ساختمانی هماهنگی می شود؛ از این رو می تواند دست شما را در طراحی کاملا باز گذارد.

❓ با وجود اینکه آجر عایق خوبی برای گرما و سرما نیست، می توان طراحی دیوار آجری در اتاق خواب را انجام داد؟

✔ بله. اگر می خواهید در این زمینه به مشکل نخورید تنها یکی از دیوارهای اتاق خواب خود را با آجر کاور کنید. در این صورت هرگز به مشکل گرمایش و سرمایش بر نخواهید خورد.

❓ استفاده از چه نوع آجری برای طراحی نمای دیوار اتاق خواب مناسب است؟

✔ برای طراحی اتاق خواب آجری خود می توانید از آجر تزئینی داخلی استفاده نمایید. همچنین استفاده از طرح های رستیک می تواند باعث زیبا سازی دکوراسیون شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.