نکات طلایی در طراحی اتاق خواب با دیوار آجری!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

در این مقاله قصد داریم دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آجری دکوراتیو را مورد بررسی قرار دهیم. اتاق خواب از جمله مکان هایی در منزل است که دکوراسیون آن برای اعضای خانواده به ویژه خانم ها بسیار اهمیت دارد. استفاده از آجر دکوراتیو نما این روزها جهت دیزاین اتاق خواب بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

از این رو پیشنهاد می کنیم تا این مقاله از سایت آجر آنلاین به نشانی ajoronline.com (سایت خرید اینترنتی آجر و آجر نما در سراسر ایران) را به دقت مطالعه کرده تا پس از کسب راهنمایی کامل در خصوص طراحی اتاق خواب با دیوار آجری بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

شما می توانید با مشاهده ویدئو زیر به صورت خلاصه با نحوه استفاده و کاربرد آجر دکوراتیو نما یا سایر آجرها در دکوراسیون اتاق خواب آشنا شوید:

طراحی اتاق خواب با دیوار آجر دکوراتیو

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری می تواند هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد. در واقع افراد چه سلیقه کلاسیک داشته باشند و چه مدرن می توانند از این طرح برای دکوراسیون اتاق خود استفاده کنند. آجر دکوراتیو که به آجر تزئینی داخلی یا آجر نما دکوراتیو نیز شهرت دارد از معروف ترین آجرهایی است که در دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود، در واقع طراحی دکوراسیون با دیوار آجر نما داخلی طرفداران بسیاری دارد.

دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آجری
دکوراسیون داخلی اتاق خواب با دیوار آجری، خلق محیطی متفاوت

شما می توانید با آجری کردن یکی از دیوارهای اتاق خود علاوه بر اینکه حال و هوای متفاوتی در اتاق ایجاد می کنید، به محیط گرما و جذابیت نیز ببخشید. ایجاد این نمای چشمگیر در فضای اتاق شما باعث می شود فرد با سلیقه، اهل ذوق و خلاقی در نگاه اطرافیان به شمار بیایید که نسبت به محیط و دکوراسیون منزل خود بی تفاوت نیست.

با مشاهده تصاویر این صفحه می توانید نمونه کارهای بسیاری را در زمینه نمای دیوار آجری اتاق خواب مشاهده کرده و از بین آن ها طرحی را که به اتاق شما بیشتر می آید و به سلیقه شما نزدیک تر است انتخاب کنید.

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری
اتاق خواب با دیوار آجری، طراحی نمایی منحصر به فرد در خانه شما

طراحی دیوار آجری شومینه در اتاق خواب

در صورتی که اتاق خواب بزرگی دارید و مایل به گذاشتن شومینه در آن هستید می توانید دیوار پشت شومینه و بدنه شومینه را با آجر طراحی کنید. این کار زیبایی خاصی به اتاق شما می دهد و فضای آن را طبیعی تر می کند.

اتاق خواب با شومینه آجری
شومینه آجری در اتاق خواب، ایجاد فضایی منحصر به فرد

طاقچه آجری از بهترین نمونه های آجر نما در دکوراسیون

برای تزئین اتاق خود می توانید بر روی دیوار آجری آن طاقچه بسازید. به خصوص اگر این بخش اتاق خواب شومینه نیز داشته باشد، طرح جذابی به وجود می آید. به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی با آجر نما و یا طراحی داخلی منزل، اداره و… با آجر در سال های اخیر بسیار مورد توجه معماران داخلی و کاربران قرار گرفته است.

طراحی دیوار آجری با تصویر

با کشیدن تصاویر خاص روی دیوار آجری اتاق می توانید دکوراسیون اتاق خود را بسیار منحصر به فرد کنید؛ البته این طرح بیشتر برای دکوراسیون اتاق دخترانه با دیوار آجری و یا حتی بچگانه می تواند جذاب باشد. به هر حال طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجری دست شما را در این مورد کاملا باز می گذارد، علاوه بر این حتی می توانید قاب عکس های متنوعی را هم به آن آویزان کنید که قطعا محیط اتاق را جذاب تر می کند.

استفاده از تصاویر روی دیوار آجری
خلق تصاویر متعدد روی دیوار با آجر
تصویر نقشه جهان روی دیوار با آجر
طراحی نقشه جهان روی دیوار با آجر

رنگ کردن دیوار آجری در اتاق خواب

بعضی افراد ترجیح می دهند رنگ دیوار آجری اتاق با سایر عناصر محیط تضاد یا هماهنگی داشته باشد. با توجه به این موضوع این افراد می توانند دیوار آجری در اتاق خواب شان را رنگ کنند. استفاده از ترکیب رنگی مناسب و به وجود آوردن محیطی با رنگ های متعادل و دلنشین قطعا در این کار بسیار اهمیت دارد.

دیوار آجر رنگی در اتاق خواب
اتاق خواب با دیوار آجری می تواند رنگ های متعددی داشته باشد

آجر رستیک از بهترین آجرها برای نمای اتاق خواب

آجر رستیک که در واقع آجر با طرح روستیک است، از زیباترین و به روز ترین آجرهای نما محسوب می شود که در سال های اخیر در دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این آجر غالبا تداعی گر طبیعت، زیبایی و سادگی می باشد، از این رو نیز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با دیوار آجری می توان از از این نوع آجر استفاده کرد.

دکور اتاق خواب با آجر رستیک
استفاده از آجر رستیک در طراحی اتاق خواب با دیوار آجری

مزایا و معایب طراحی اتاق خواب با نمای دیوار آجری

مزایای طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجر دکوراتیو نما

  • تنوع طرح و اندازه آجر: آجر تزئینی که برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود، دارای تنوع و طرح های متنوعی است، از این رو این کار می تواند دست شما را برای طرح های متفاوت و خلاقانه باز گذارد.
  • نقاشی بر روی آجر: اگر اتاق خواب با نمای دیوار آجری دارید، می توانید با سلیقه خود بر روی آن نقاشی کرده و به اتاق جان و روحی تازه دهید.
مزایای نمای دیوار آجری اتاق خواب

معایب طراحی نمای اتاق خواب با دیوار آجر نما دکوراتیو

  • جذب رطوبت و ایجاد حشره: همان طور که می دانید آجر می تواند رطوبت را جذب کند و آن را در خود نگه دارد. آجر خیس ممکن است باعث ایجاد قارچ و کپک و در نهایت باعث به وجود آمدن سوسک و حشرات موذی شود. از این رو عایق سازی پشت آجر باید به درستی انجام شود.
  • آجر گرما و سرما را نگه نمی دارد: با توجه به این مورد که آجر عایق گرما و سرما نیست، چنانچه نمای آجری خانه یا اتاق شما زیاد باشد، برای حفظ گرما و سرما در آن ممکن است دچار مشکل شوید، اما اگر تنها یک دیوار، آجری باشد مشکلی پیش نمی آید.
معایت اتاق خواب با دیوار آجری را مدنظر قرار دهید

جمع بندی:

در صورتی که مایل هستید اتاق خواب با دیوار آجر دکوراتیو داشته باشید، می توانید این آجر را از سایت آجر آنلاین سفارش داده و با قیمتی مناسب آن را درب پروژه تحویل بگیرید. پیدا کردن بهترین و نزدیک ترین کارخانه آجر سازی به شما و سایر هماهنگی ها تماما توسط تیم فروش سایت ajoronline.com انجام می شود.

سوالات مهم و پر تکرار شما در طراحی اتاق خواب با دیوار آجری

طراحی اتاق خواب با دیوار آجری چه مزایایی دارد؟

✔ استفاده از آجر در طراحی اتاق خواب منجر می شود شما بتوانید هر زمان که خواستید دیوار اتاق خواب خود را رنگ آمیزی کنید. علاوه بر این یکی از قابلیت های آجر این است که به راحتی با سایر المان های ساختمانی هماهنگی می شود؛ از این رو می تواند دست شما را در طراحی کاملا باز گذارد.

❓ با وجود اینکه آجر عایق خوبی برای گرما و سرما نیست، می توان از آن در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد؟

✔ بله. اگر می خواهید در این زمینه به مشکل نخورید تنها یکی از دیوارهای اتاق خواب خود را با آجر کاور کنید. در این صورت هرگز به مشکل گرمایش و سرمایش بر نخواهید خورد.

❓ استفاده از چه نوع آجری برای طراحی اتاق خواب مناسب است؟

✔ برای طراحی اتاق خواب آجری خود می توانید از آجر دکوراتیو یا آجر تزئینی داخلی استفاده نمایید. همچنین استفاده از طرح های رستیک می تواند باعث زیبا سازی دکوراسیون شما شود.

4.7/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.